Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Všeobecné dotazy na břitvy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od Wiking »

No pri objednani novo-stare originalni Solingenky Z THAJSKA bych byl uz z principu neduverivy.. ale treba se mylim a zkusenejsi kolegove me opravi.
Kazdopadne v posledni dobe zde nekolik Kolegu objednalo Britvu THIER ISSARD, konkretne model La Dandy, a ta byla absolutne ostra a nebylo treba ji nechavat nabrousit, na rozdil od :!: naproste vetsiny :!: Britev ktere se dnes prodavaji.
Obe 2 jsou k videni zde: http://www.mehr-als-werkzeug.de/categor ... 5_5607.htm
Pozoruhodne je ze cenovy rozdil mezi 5/8 a 6/8 jsou pouhe 2€ :lol: Proc tomu tak je, to nevim.
Treba se zde vyjadri Kolegove kteri tuhle konkretni Britvu od tohoto prodejce jiz maji,.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
valentin75
Donátor
Příspěvky: 437
Registrován: 04 dub 2011, 13:09

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od valentin75 »

Nejaké THIER ISSARD som kupil tu :

http://www.thiers-issard.co.uk/page74.html
Palo
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od ater »

Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od Wiking »

Akorat u toho ceskeho Dictumu nevidim nikde 6/8, a cenove to i s postovnym do Cech vychazi levnejsi z Nemecka nez pri primem nakupu v CR. Ten rozdil sice neni nejaky vyrazny, ale rozdil tam je.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od ater »

@Wiking: Jo je to lepší z německa a je to i dost bezproblémové, mě vždy od nich do čech přišel balík českou poštou. Mají větší výběr, někdy lepší ceny. Dal jsem to sem jen pro lidi co se bojí v cizině nakupovat, neplatí kartou a tak. :-)
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od Zipíno »

:) A nebo pro lidi jako já, kteří z cizích jazyků ovládají jen slovenštinu a ruštinu! :oops:
Ono na překlady chytráčka googlíčka se nedá spolehnout. :cry:
671 grains of diplomacy-.50 BMG
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od Wiking »

Ale no tak, Zipino a Atere :D delate jak kdyby jsme na Britvaforu nemeli zadneho schopneho tlumocnika nemciny :oops: :mrgreen: :geek:
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Pitrs
Příspěvky: 2
Registrován: 20 bře 2015, 18:32

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od Pitrs »

Hezké den, všem gentlemanům.

Rozhodl jsem se "vstoupit" do kultu holení břitvou, ale pro přečtení fóra jsem zjistil, že vstup nebude vůbec lehký. Doufám, že se na mne nebudete zlobit pokud položím pár hloupých otázek:

- potřeboval bych poradit s výběrem prvního nástroje (již jsem nastudoval že by to měl být typ 4/8 nebo 5/8 vhodný pro začátečníka ale stále se plácám v brandech a případném typu který hned po nákupu nemusel hned zasílat na nabroušení. Pokud mi někdo poskytnete odkaz a řeknete toto si kup je to nejlepší pro amatéra budu Vám bezmezně věřit :-)

- jsou nějaké kurzy jak začít správně používat vybavení k břitvě jako například řemen a pod jakým úhlem holit atd ? Prostě ty věci které jsou pro Vás samozřejmosti ale pro mne velká neznámá. Pokud my poradí zkušení uživatelé jak studovali budu jedině rád.

Děkuji za případně další rady a porady pro nováčka ohledně všeho.

Petr

PS: pokud by jste někdo věděl jakou kosmetiku používají v pražském Thomas Barber Shopu budu jedině rád jejich kolínská my nesedí ale přípravek na vlasy je geniální.
mons
Příspěvky: 942
Registrován: 13 led 2011, 21:30
Bydliště: Praha

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od mons »

V TBS používají Truefit a Hill.
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od Drvoštěp »

Co já vím tak jedině nová břitva, z výroby dobře nabroušená a připravena holit je Thiers Issard.
A co se týče kurzu ohledně břitev, zkus to tam: viewtopic.php?f=24&t=2194
8-)
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
Odpovědět

Zpět na „Břitvy“