Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Všeobecné dotazy na břitvy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od Wiking »

Ahoj Pitrs.
Vse uz zde rekli Kolegove prede mnou.
V tom prazskem holicstvi u pana Koziska se pouziva Truefitt&Hill. Podotknu jen, ze tahle firma ma ruzne produktove rady.. je jich asi 8. Pokud Ti nevoni jedna z nich, zustava jeste 7 dalsich. Ja jsem jednou mel vzorek te rady Trafalgar a prislo mi to prijemne.. ale chapu ze 1000 lidi ma rado 1000 vuni a ne vse voni vsem.
http://truefittandhill.cz/shop.items/li ... ktove-rady

Britva kterou by se po zakoupeni dalo ihned holit - skutecne take vim je o te TI, viz vyse (pripevky od 12. brezna) je vse popsano odkud a zakolik.
Popr snad jeste koupit neco pouziteho tady od nejakeho dlouholeteho clena naseho fora, a pokud ji predtim poradne nabrousi, nemel by byt problem.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Pitrs
Příspěvky: 2
Registrován: 20 bře 2015, 18:32

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od Pitrs »

Díky moc pánové za rady, pokud se nenabídne nejaký zkušený kolega na odkup pujdu do té doporučené varianty. Pokud by zde byl někdo z Prahy mile rád bych ho pozval na pivo a na oplátku by se mohl podělit o zkušená moudra :-) ještě jednou děkuji a přeji hezký zbytek dne.
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od ater »

@Pitrs: V Praze jsou občas srazy, tak je nejlepší na nějaký přijít.
Nathan
Příspěvky: 15
Registrován: 29 led 2013, 12:24

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od Nathan »

Nazdar kolegovia, chystám sa kúpiť si novú Britvu, vie niekto poradiť, kde by sa dala v Brne zohnať slušná, za obstojnú cenu? Premýšľam nad nejakou polodutou strednej výšky (+- 5/6). Cenovo by som najradšej niečo okolo 2000 - 2,400. (prípadne nejaký shop mimo Brna s možnosťou ! rýchleho ! dovozu na svoju starú totiž čakám už cez rok od PetraS,... a už ma prestalo baviť oškrabovať sa škrabkou)

ďakujem ;)
svickop
Příspěvky: 64
Registrován: 29 pro 2014, 01:15

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od svickop »

Přihoď si pár stovek a mrkni se sem: http://rasiermesser-manufaktur.de/Rasie ... dkopf.html
borza
Příspěvky: 44
Registrován: 02 úno 2015, 15:04
Bydliště: Hradec Králové

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od borza »

Zdravim panove,

po nekonecnem rozhodovani jsem pripraven objednat si krasavici od pana Austa (stejny link jiz avizoval Svickop). Mate nekdo zkusenosti primo s objednavkou z http://rasiermesser-manufaktur.de/en/ox ... crown.html ? Ponevadz jestli tomu dobre rozumim, tak si zakaznik muze navolit druh materialu na cepel a dalsi upravy, kterym vsak nerozumim. Jaka by mela byt idealni kombinace pro zacatecnika prosim?

Omlouvam se za proste otazky, jsem prosty mladik :)

Predem dekuji za pomoc.

Vse dobre,
Petr
Není zbytku bez přebytku...
Visna
Příspěvky: 20
Registrován: 10 bře 2014, 09:33

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od Visna »

ja som od austa jednu britvu objednaval, ano, mozes si navolit, aku mam mat hlavu, rovnu, oblu , a ci ma byt este k tomu aj zhora skosena...atd, podla ponuky, ktora sa da k danej britve zvolit, dalej si zvolit material crienok, ci ma mat gravirovanie na chrbte, ci ma mat vrubkovanie kvoli lepsiemu uchopu...ale ked ju mam porovnat s TI tak rozhodne doporucujem TI, nebude mat sice v rovnakej cene gravirovanie na chbte, co je iba kozmeticke, ale bude spracovana lepsie...ja som bral austa kvoli nerezovke, neviem ci TI robi nerezovky....stale ju mam bez jedinej bodky, kdezto na TI uz nejake puntiky mam, ale ako vravim, moja dalsia britva uz bude iba TI, nejaka exkluzivnejsia, radsej mat jednu britvu poriadnu, ako 5 nepodarkov, bude ti predsa sluzit roky, ak nie cely zivot...
jo a este jedna vec, austovka ma hodne hruby krk, nedrzi sa tak dobre ako TI aj ked je serrated, teda vrubkovana na krcku z oboch stran, vrubkovanie je moc hrube a oble, pri obtahovani na remeni sa s nou tiez neda tak dobre otacat, raz som si uz kvoli tomu sekol do remena, ked sa mi vysmykla....
a pokial sa bojis, ze pride nie uplne shave ready, tak obetuj 50-100€ za nejaky suter 10k-16k a remen a ked nie si uplne lavy, za chvilku ju mas bez problemov nabrusenu a nebudes na nikom zavisly hodne dlhu dobu, ked sa ti otupi, ze uz by ti taky finisher nestacil, dokupis dalsi kamen, hrubsi, ktory uz bude ovela lacnejsi, nejaku5k-8k a zasa budes na hodne dlhy cas za vodou a navyse je to zabava...pokial chces len rychle a pohodlne oholenie, ostan pri gilette, britva je podla mna na tomto fore hodne precenovana, podla mna ma vyznam iba v pripada, ze mas citlivu plet, alebo sa holis raz za tyzden-dva ked uz su fuzy dlhsie a ziletka sa ti upchava, s britvou to stiahnes na supu za par sekund....a pokial ti budu rast chlpy v dost blbom smere, tak sa ti tam s britvou bude samemu dost blbo dostavat, niektore casti proste tak ci tak musim dokoncit ziletkou, pokial chcem byt ako sa hovori na babatko....
borza
Příspěvky: 44
Registrován: 02 úno 2015, 15:04
Bydliště: Hradec Králové

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od borza »

A je jedno jestli si ji objednam z upravse.cz nebo primo z TI? Samozrejme resim financni i kvalitovou stranku veci.
Není zbytku bez přebytku...
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od Wiking »

@Borza:
U pana Austa jsem uz objednaval. Absolutni spokojenost, ferovost atd.. dodaci lhuta asi 2-3 tydny. (Pokus mas specielni prani, pokud si beres nejakou tuctovku, tak zajiste mene)
Fakt je, ze jeho Britvy ale nebyly at tak uplne "shave ready" a musely jit k PetroviS .. napriklad ta ma mela jednu polovinu nabrouseno lepe a druhou hure, hmm..
Ale jinak Britvy dela krasne..
Jakou hlavu atd je vec vkusu, snad bych zacatecnikovi doporucil oblou hlavu spise nez spanelskou.. ale takove doporuceni je relativni..
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Visna
Příspěvky: 20
Registrován: 10 bře 2014, 09:33

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od Visna »

tak ono teoria by mala byt, u rovnakej znacky, ze ked je cepel z rovnakej ocele, ze by britva s plastovymi crienkami mala byt rovnako dobra, ako napriklad raz tak draha s rohovymi alebo kostenymi....ja si ale skor myslim, ze u tych drahsich si daju predsa len viacej zalezat na spracovani, takze by som volil tu trosku drahsiu, je tam predsa len vacsia sanca, ze vybrus bude symetricky, ostrie tiez, bude rovne atd....ale kopec ludi co tu ma napriklad le dandy, co je u TI taky ten zaklad, tak su spokojni
no a gulata hlava a velkost 5/8, zlata stredna cesta, tie beriem do ruky najcastejsie....
no a z akeho shopu ? to je tiez otazne, zalezi na tom, ci majitel britvy sam nakupuje, pozera na kvalitu, alebo ci si necha vsetko iba doviest...rovnako je to napriklad u fajok, seriozny obchodnik, ktory sa tomu venuje, lebo ho to bavi vacsinou nadvrtanu, podvrtanu faju nepredava, kdezto v trafike od mostexu a od podobnych velkoodberateloch, dovozcoch je tato moznost ovela vyssia, toz tak...moznost zmetkov aj pri drahsich kuskov samozrejme ostava, to nie je zaruka :)
Odpovědět

Zpět na „Břitvy“