Kamenec

O veškeré další pánské kosmetice
Odpovědět
Uživatelský avatar
vlkec
Příspěvky: 107
Registrován: 15 dub 2014, 16:18
Bydliště: Rosice u Brna

Re: Kamenec

Příspěvek od vlkec »

Chtěl bych se zeptat na kamenec dubrava. Taky máte z jedné strany díru zhruba do půlky nebo jsem jen natrefil na špatný kus?
MartinC
Příspěvky: 33
Registrován: 22 zář 2012, 11:38

Re: Kamenec

Příspěvek od MartinC »

Ďakujem všetkým za odpovede. Vlkec, ako som už bol písal aj ja používam kamenec Důbrava, mal som už niekoľko kusov a s takým kusom ako popisuješ (s otvorom do polky na jednej strane) som sa zatiaľ nestretol. Domnievam sa, že ide o od výroby vadný, resp. pri manipulácii poškodený kus, čo môže súvisieť s tým, že kamenec z Důbravy je podľa mojej vedomosti vyrábaný lisovaním (preto sú často na jeho povrchu aj ryhy, nie však veľmi hlboké), nejde teda o blok celistvého kamenca. Prosím opravte ma ak sa mýlim. S pozdravom MartinC.
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Kamenec

Příspěvek od Vousáč »

Také jsem neviděl kamenec s takovým poškozením.
Co se týče prasklin po lisování, ty jsem zacelil jednoduše ponořením celého kamence
pod vodu a promnutím v dlaních.Nechal oschnout a stejnou proceduru opakoval ještě 2 x.

Povrch se za prve perfektně ohladil, takže použití na obličeji je jako si přejíždět leštěným mramorem :P
a za druhé praskliny to pěkně slilo do kupy.

Pokud jsi ten kamenec ještě nepoužil, tak jej reklamuj.
V noci slyším i vousy růst
Uživatelský avatar
paulusek
Příspěvky: 81
Registrován: 08 úno 2014, 12:12
Bydliště: Ostrava

Re: Kamenec

Příspěvek od paulusek »

Mám to přesně stejně. Dutina se odkryla cca po půl roce používání. Když se na blok podívám z nadhledu skrze větší plochu, je vidět jiná struktura cca na 2/3 šířky bloku a zasahuje do cca 3/4 délky! Takže nyní mám kdispozici asi 1 cm bezvadné vrstvy. Až se ta obrousí, stane se jistě něco strašlivého :-) Také to připisuji technologii výroby. Nijak to neřeším a používám druhý konec. Další kamenec ovšem plánuji ve formě přírodního krystalu.
Uživatelský avatar
vlkec
Příspěvky: 107
Registrován: 15 dub 2014, 16:18
Bydliště: Rosice u Brna

Re: Kamenec

Příspěvek od vlkec »

paulusek píše:Mám to přesně stejně. Dutina se odkryla cca po půl roce používání. Když se na blok podívám z nadhledu skrze větší plochu, je vidět jiná struktura cca na 2/3 šířky bloku a zasahuje do cca 3/4 délky! Takže nyní mám kdispozici asi 1 cm bezvadné vrstvy. Až se ta obrousí, stane se jistě něco strašlivého :-) Také to připisuji technologii výroby. Nijak to neřeším a používám druhý konec. Další kamenec ovšem plánuji ve formě přírodního krystalu.
Tak přece nejsem sám :D . Já ho mám už asi 2 roky a jak píšeš asi po půl roce se odkryla dutina. Normálně jsem ho používal dál ale teď už se mi začal od okrajů té dutiny vyštípávat po malých kouscích a ty jsou dost ostré a vadí mi při používání. Takže pro příště to chce něco kvalitnějšího.
fil
Příspěvky: 50
Registrován: 29 led 2010, 12:53
Bydliště: jižní Čechy

Re: Kamenec

Příspěvek od fil »

Kamence - podvojné sírany. V kontextu holení rozumíme kamencem síran hlinito-draselný, jehož vlastností byly bohatě popsány v předchozích příspěvcích. Jedněmi velebený, jinými zatracovaný. Řadím se k první skupině, při obvyklém způsobu použití pokládám kamenec za zcela bezpečný. Je to zcela běžná chemikálie, jejíž cena se pohybuje v řádech korun. vysokou cenu dělá jen způsob úpravy (kompaktní podoba nebo lisovaná forma) a pěkný přebal. Pokud není uchováván v blízkosti jiné chemikálie, se kterou by mohl reagovat (což není zrovna obvyklé), vydrží mnoho a mnoho let. Exspirace, uváděná na nových baleních, je zřejmě vynucená současnou legislativou.

Jako krevstavícího přípravku se v minulosti používalo rovněž tzv. "železité vaty", jejíž podstatou byl chlorid železitý. Pokud se v minulosti člověk pořezal při holení břitvou, někdy stačilo přiložit na krvácející ranku drobný útržek (růžek) novinového papíru.

Vlastním dosud nenačaté balení kamence z Výrobního chemického družstva Důbrava. Stáří neznám, na balení už chybí cena v Kčs, zato je zespodu krabičky nalepena cenovka 16,- Kč (!). Přikládám nostalgický obrázek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
paulusek
Příspěvky: 81
Registrován: 08 úno 2014, 12:12
Bydliště: Ostrava

Re: Kamenec

Příspěvek od paulusek »

U kamence Alumme di rocca naturalle 100g (tedy deklarován, jako přírodní) se objevil stejný problém, jako výše u modelu z Dúbravy. Jeden konec je silně porézní, při prosvícení zřetelná pórovitost u cca 2/3 masy. Zřejmě je to pozůstatek výrobní technologie(nějakého držáku v procesu nanášení, krystalizace?). Český kamenec byl i přes své vady kvalitnější.
Uživatelský avatar
vlkec
Příspěvky: 107
Registrován: 15 dub 2014, 16:18
Bydliště: Rosice u Brna

Re: Kamenec

Příspěvek od vlkec »

Ahoj všem který kamence je podle vás nejlepší? Ke kamenci dubrava už nemám důvěru. Oba jak kostka tak tyčinka se mi předčasně rozpadly.
Uživatelský avatar
harmonica
Příspěvky: 36
Registrován: 16 úno 2014, 13:54

Re: Kamenec

Příspěvek od harmonica »

Osma. Sice je nekolikrat drazsi nez Dubrava, ale kvalita tomu zcela odpovida. Je to dano technologii vyroby, jak se tady uz zminovalo.
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Kamenec

Příspěvek od Vousáč »

Já si ještě pořídil druhý kamenec http://www.upravse.cz/vyrobek/kamenec-de-vergulde-hand
od známé holanské firmy, která vyrábí i stejnojmenná holící mýdla.
Je v krabičce s plexiskla a beru ho sebou na cesty. Robustní a lepší než zmiňovaná Osma.
Vyzkoušej a uvidíš.
Jinak na Dubravu nedám dopustit.
V noci slyším i vousy růst
Odpovědět

Zpět na „Ostatní kosmetika“