Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Všeobecné dotazy na břitvy
Odpovědět
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od ater »

@Dbnunis: Ten inzerát je podvod jak píše Drvoštěp, proto bych to nebral už jen z principu.
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od Drvoštěp »

Chudák dědeček se musí v hrobě točit jak vrtula!
V tehdejší době se běžně holilo většinou s elegantními solingenkami.
Zato číňani tehdy leda tak okopávali rejžu na polích. :D
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
Dbnunis
Příspěvky: 12
Registrován: 13 bře 2016, 10:12
Bydliště: Plzeň

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od Dbnunis »

Dobrý večer gentlemani,
objevil jsem tuhle krasavici.Mohl bych poprosit zdejší zkušenější členy
o názor a popřípadě důvod proč vzít,či naopak nebrat ani náhodou?
http://i.mimibazar.cz/h/bc/2/150610/15/b83288817.jpg
mons
Příspěvky: 942
Registrován: 13 led 2011, 21:30
Bydliště: Praha

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od mons »

Clauberg je dobrá břitva, ale tato je velmi opotřebená, pro holení začínajícího břitevníka nevhodná. Ćepel je asi 2/8 až 3/8. Na začátek bych se raději podíval
po 5/8. Obávám se, že jenom nabroušení by přesáhlo cenu břitvy.
Dbnunis
Příspěvky: 12
Registrován: 13 bře 2016, 10:12
Bydliště: Plzeň

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od Dbnunis »

Děkuji,
budu se rozhlížet dál a Vám ještě jednou děkuji za názory.
Skodillac
Příspěvky: 2
Registrován: 26 dub 2016, 12:17

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od Skodillac »

Ahoj všem.
Spálil jsem se při (mě vlastní) uspěchané koupi své první břitvy - Titan - reklamováno, vráceno, howk.
Po troše hledání na zdejším fóru jsem krapet moudřejší, ale potřeboval bych znát vaše zkušenější názory, nechat se přemluvit nebo si to nechat rozmluvit. Vesměs jsem ochoten investovat do břitvy cenové kategorie - Thiers Issard Sheep and Wolf Green Stamina apod. Jde mi ale také ve velké míře o design - prostě aby se mi líbila.. Nechci slevovat z kvality, protože jsem zjistil, že se budu doživotně holit už jen břitvou, nebudu-li pospíchat. To je jiná dimenze, ten rituál, obřad.. no vždyť vy víte..
Nenašel jsem ovšem kombinaci hlavy a střenky, která by mi vyhovovala, jak po stránce vzhledové tak kvalitativně. Střenku jsem si zamiloval z A. P. Donovan Excellent Mahagony - je to přesně to co bych si představoval - dřevo. Nic ze zvířecí říše či plast.. Kov a dřevo. Konkrétně kovové konce střenky.. stříbrno - mahagonový vzhled - to je ono ! Ovšem o této značce jsem našel na zdejším fóru spíše negativní reference - mám pocit že bych investoval vlastně jen do mahagonu (krabička + střenka) :lol: , kupoval jen kvůli oné střence a pak byl zklamaný z kvality hlavy a vlastně i jejího vzhledu (nejsem fanda zlacených nápisů a symbolů).
Naproti tomu hlava se mi líbí na břitvě Ralf Aust 6/8 Ovangkol Wood. Jasný, ale nezlacený znak na čepeli a především kvalitně vypadající podpis na krku. Konkrétně na krku najdu často i u dražších břitev nevzhledné HAND MADE, hůlkovým písmem, kde každé písmenko je jakoby jinak hluboké (jde možná jen o osobní dojem, ale o tom to je ne ?). Čili se ptám - mám se vydat cestou za touhle kombinací a snažit se si ji nějak postavit, nebo je to už moc ? Nebo si mám koupit obě, přehodit co se mi líbí do jedné a tu výslednou prodat třeba po dílech :lol: ? Což je jediná cesta která mě napadá... Nebo raději pořídit břitvu s hlavou, která mi vyhovuje jak kvalitou tak designem a později pořídit střenku ( dá se vůbec konkrétně taková sehnat ? ) Předpokládám že při výběru mezi značkami Böker / Thiers Issard / Ralf Aust nemohu šlápnout s kvalitou vedle... moje volba by teď asi padla právě na Ralf Aust 6/8 Ovangkol Wood - je nejblíž tomu co hledám.. Děkuji
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od Wiking »

Ahoj Kolego.
Podle toho jak pises tak mam pocit, ze mas naprosto jasnou predstavu jak by mela Tvoje krasavice vypadat.

Snad by stalo zato pouvazovat nad zakazkovou vyrobou Britvy u Koraata.
Cena je tam samozrejme vyssi nez u Austa, ale je to kvalitativne i o nekolik trid vyse. U kdyz, pokud Aust neudela krivou britvu, a Ty si ji nechas jeste poradne nabrousit, tak by jsi mohl byt i u nej spokojen.

Rada je tezka.. musis vedet kolik by jsi chtel zainvestovat. Pocatecni investice nebude mala, ale z vysledku budes mit dozivotni radost ..
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od PetrS »

Ahoj Skodillac a vítej mezi námi.

A. P. Donovan Excellent Mahagony zvládl z mahagonu pouze nápis v nabídce. Ostatní je jen obarvené dřevo a někdy pouze papír a totálně nepraktické.
Střenky jsou naprosto nefunkční (kousíčky dřeva přilepené na železné šasi) a hodily by se sotva na špekáčkový nůž. Taková "krasavice" mi tu leží už přes rok co jsem ji odmítl, že je to nebrousitelné a majitel si ji doposud nevyzvedl. Je dokonce v krásné veliké "mahagonové" kazetě a při bližším pohledu je to jen slisovaný papír postříkaný barvou a špetkou laku. Toto není Břitva a ani jako její napodobenina to nestojí za nic.
Střenky z pravých exotických dřev jsou dost drahé viz například nabídku Issard a i ti nabízejí pouze svůj chráněný výrobní vzor. Proto bych Ti doporučoval zakoupit klasickou Břitvu která už je přímo obléknutá do hotových střenek dle Tvých představ, nebo zakoupit čepel a nechat si ji obléknout do určitého typu dřeva. Tvar střenek je obvykle jen podle toho co výrobce nabízi. Výroba střenek na zakázku dle Tvých představ není celkem reálná. Není to o ceně, ale o čase. Vyrábět jedny střenky a ještě je vypočítávat aby co nejvíce odpovídaly tvarově Tvým představám a přitom byly funkční přímo k Tvé čepeli by mohl vyrábět snad jen ten, kdo má hodně času nazbyt a k tomu odpovídající strojní vybavení. Zkus procházet jednotlivé nabídky firem a věřím, že najdeš Dámu Tvého srdce v podobě, která Tě zaujme na první pohled.

Obvykle si Kráska najde svého majitele sama...

8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od ater »

@Skodillac: Aust by ti střenky upravil a vzhled čepele v určitých mezích taky (je omezený blankem). Viděl jsem od něj fakt hezkou břitvu (jak vzhledově tak i super geometrie), ale pak při hromadném nákupu byly některé břitvy trochu křivé, což je mnohem horší než ošklivá, ale rovná břitva.

Koraat by ti na zakázku asi uzpůsobil vzhled hodně, bude omezený funkcí a blankem, který si sám nevyrábí.

Nevím jak dlouho se holíš, ale pokud to má být první břitva tak si jí nenech dělat na zakázku. Nevíš totiž co ti na holení bude vyhovat - klín / dutý výbrus, výška čepele, délka ostří, co se ti líp bude držet, na co si dát pozor z pohledu údržby (broušení atd.). A taky je dobrý si zažít pár zásad zacházení s břitvou, jinak s ní o něco ťukneš (typicky při oplachování), nebo ti spadne na zem a to je lepší si prožít s něčím levnějším a nahraditelnějším.

Na sžití se s břitvou je ideální GD, pokud ti jde o vzhled a nechceš minimalizovat náklady tak si kup nějaký levný model TI.
agathon
Příspěvky: 8
Registrován: 21 úno 2010, 23:28

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od agathon »

Ahoj britevníci,
po dlhšej dobe sa na vás zas obraciam s prosbou o pomoc pri výbere "prvej" britvy.Tým "prvej" som myslel prvej novej(funglovky). V skutočnosti vlastne bude štvrtá.Tak nejak nastal čas sa samého seba obdarovať.Mám rád skôr jednoduchú krásu a eleganciu, ale chcel by som aj kvalitu s ktorou tak nejak dožijem.Môjmo oku lahodia zo súčasnej produkcie napr.tieto:
Wacker chevalier
brWacker-Chevalier_01.jpg
tu mám trochu obavu z extrémnej "oblique"francúzkej špičky,aj krď užívatelia si ju vceľku pochvaľujú.
alebo Mr. Koraat napr.
brkoorat.jpg
nity by som dal jednoduché niklové
alebo táto kolegu Yarona
brkoorat2.jpg
v ebenovom dreve
alebo niečo od Mr.Austa alebo ...niečo podobne jednoducho vyzerajúce.
Budem vďačný za odporúčania.

Doteraz používam švédsku Heljesrand Eskiltsuna nr.10,ktorá mi plne vyhovuje.Veľkosťou by mala byť niekde medzi 6/8-7/8(20mm).Nová by mala byť +- rovnaká čo do veľkosti.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „Břitvy“