Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Vše o čepelkách
Odpovědět
Hadry
Příspěvky: 20
Registrován: 30 kvě 2013, 13:44

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od Hadry »

I já jsem na upravse.cz koupil několik žiletek, a všechny stojí za starou bačkoru.

Koupil jsem tam i Mühle R89, tak doufám, že aspoň ten strojek je pravý :roll:
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od Radgost »

Pánové, zpět k tématu.
O kvalitě eshopů si můžete popovídat zde viewtopic.php?f=81&t=834.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od Wiking »

Dobre rano, Gentlemani.

Po delsi dobe si zase musim do sveho testu zapsat jednu "mimoradnou udalost"
A sice velmi prijemnou a vynikajici a potesujici udalost.

Nazval bych ji "" NEJLEPSI KOMBINACE BAGRU MÜHLE R89 A ZILETKY ""

Nuze, timto vam sdeluji, ze ziletka Polsilver vyrobena v Rusku mi vydrzela neuveritelnych 21 oholeni (Slovy: dvacetjedna!!)
Tedy mnohonasobne vice nez napr ziletka Feather, krera mi v R89 nesedi, (jinak je ale super) a dokonce i vice nez Perma Sharp ktera doted byla v R89 velmi dobra (kolem 16-18 oholeni)
Vsech 21 oholeni bylo velmi kvalitnich, vzdy na 3-4 prutahy. Az pri posledn im holeni proti srsti to uz trosicku zacinalo tahat.

Timto bych ale zaroven chtel vsem rici, ze ziletka Polsilver patri snad k nejcasteji falsovanym ziletkam na svete! a v CR neznam zadny obchod ktery by nabizel originaly.
Proto budte obezretni pri nakupu, veril bych snad :!: jen nekomu z ebay z Ruska ze St. Petersburgu, jinak opravdu neporadim kde ty originaly koupit... je to smutne, ale je to tak!
Konkretne nehoho doporucit vsak opravdu nemuzu.
Ja jsem svoji koupil v jednom kamennem obchode v PL v Jeleni Hore, nalepka s cenou 7,60 Zloty za 5 ks je stale jeste dobre viditelna.
Cenove tedy vychazi 1 ziletka na asi 10,-kc

A takhle vypada ziletka po 21 oholenich a vytazeni z bagru: :shock:

Obrázek
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
badys
Příspěvky: 161
Registrován: 20 led 2015, 19:05

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od badys »

Ahoj Wikingu, v takovém tom hledání "holícího Grálu", jsem předevčírem v jednom irském shopu při nákupu, strčil 2 krabičky pro svou R89 do košíku.
Samozřejmě jsou tam odsuď drahé a záruka pravosti - to opravdu neumím odhadnout, ale primární nákup byl úplně něco jiného.
Ale velmi mne zaujalo, že tam tak nějak nabízí tři provedení:
Polsilver Super Iridium
Super Iridium
Polsilver
viz obrázky, víš k tomu něco více? Jasně Super Iridium mají označení jenom dvoje, ty třetí jsou jenom "stainless" :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
REX Ambassador Asdjustable R1, Mongoose SS B3, Kai Captain Zebrano, Above The Tie H1 Windsor SS, GILLETTE FatBoy E2
H0nzik
Příspěvky: 6
Registrován: 21 úno 2014, 23:02

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od H0nzik »

Ten prvni obrazek jsou aktualne vyrabene ziletky z Petrohradu, ty dalsi 2 pak puvodni, jiz nevyrabene ziletky polske vyroby. Pri presunu vyroby se zjevne Gillette rozhodl udelat z dvou rad ziletek jednu, pod znackou ktera je kombinaci znacek puvodnich. Co jsem cetl, tak soucasne Polsilver SI by mely byt prakticky identicke s puvodnimi Iridium Super, puvodni Polsilvery snad pry platily za o neco horsi ziletky. Asi muze byt zajimave ty puvodni ziletky koupit a porovnat s temi soucasnymi z Ruska, na druhou stranu ja se chci trochu vyvarovat situace, ze se nadchnu pro neco, co uz znovu nesezenu.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od Wiking »

Kolega Honzik ma naprostou pravdu.
Ty prvni jdou ty soucasne, a ty druhe a treti se jiz nevyrabeji.
Fakt je ze jsem ty druhe sice na nejake pochybne strance videl, takze slo o falzifikaty.. viz stejna pisnicka jako se zlutymi Tiger..
Nikdo ne nevyrabi, ale nekteri "obchodnici" je nabizeji.
Ty posledni treti jsem sehnal v Polsku na bazaru, ale jen 5ks. Oholeni s nimi bylo nedobre, myslim si ze ty ziletky byly dlouho a nevhodne skladovany.

Moje testy ziletek by mely popisovat soucasne ziletky, aby kdyztak mohly byt napomocny novym Kolegum v rozhodovani co koupit a co ne. Ziletky ktere se normalne nedaji sehnat obvykle netestuji.

Vubec si myslim, ze desetileti skladovane ziletky jsou vhodne jen ke sberatelskym ucelum, a ne k holeni.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od david_ul »

Lord Platinum Class

Zdravím Vás Gentlemani,

Vážím si toho co tu Wiking dělá . Jeho testy čtu pravidelně. Samozřejmě i komenty. Wikingův test na straně 10.

Podařilo se mi vyzkoušet čepelku New Lord Platinum Class. Nový je jen přebal. Bohužel kvalita jak psal Wiking je podprůměrná. Vyzkoušel jsem a musím konstatovat, že Wiking byl v hodnocení hodně mírný :) je pravdou, že jsem čepelku vyzkoušel 5x a další 4x a můžu říci, že dle mého je důkladné oholení snad jen to první. Pak je to jen podprůměrné. Naštěstí jsem je koupil jen s holícím strojkem.
Je, ale pravdou, že nové obaly design se jim povedl. bohužel to nemění nic na kvalitě. Je to čepelka, kterou jednou vyzkoušíš a pak se už nevrátíš.
Navzdory její ceně a kvalitě musím pochválit zabalení čepelky a velké množství lepidla. Čepelka se v papíru vůbec nemá šanci hnout.
Testoval jsem jej na totožné hlavě strojku co Wiking. Wiking psal, že testuje na Merkuru 23c. Na strojku mám stejnou hlavu.


David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
David a jeho žiletky
Loktibrada
Příspěvky: 12
Registrován: 09 srp 2015, 15:43

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od Loktibrada »

Caute Hosi

Viking chcel som podakovat za skvele testy a tiez sa spytat ci by sa ti nechcelo otestovat Gillette Silver Blue. Ak nemas na sklade mozem ti par poslat ak je kde.
Inac kedze som momentalne v zahranici som zvedavy ci niekto nevie napisat orientacne ceny ziletiek v CZ. Skusal som to hladat na nete ale ako keby ich uz nikde nepredavali.

Dakujem za odpoved
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Bolzano Superinox

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás gentlemani,

vyzkoušel jsem třetí čepelku Bolzano Superinox Innossidabile a musím se přiznat vydržela mi slovy čtyři oholení.

Natěšený z testu Wikinga jsem se těšil, že vydrží alespoň 14 oholení a ono nic.

Testováno ve strojku Merkur Classic 1904, Lodr L6, NT Vigour tx18 a Soluna.
Strojek NT Vigour TX 18 jsem testoval na všechny stupně.

Používám mýdlo Figaro a Nivea krém. Voda je tvrdá to přiznávám. Napařený po koupeli dostatečně. Vous středně tvrdý. Před holením používám mýdlo s glycerínem na odmaštění a postavení vousu.
Pěna je dostatečně vláčná. Vyšlehaná v misce (krom Nivea krému) s vepřovicí.


Má někdo nějakou radu nebo podobné zkušenosti.
Popravdě nemá cenu asi laborovat jestli je to kopie čepelek nebo ne. Zakoupeno na uprav.se v jednom balíku s jinými čepelkami. Krabička čepelek je v pořádku. Ale popravdě nevím jak to cestovalo kvalitně. Samozřejmě, že rez nebo otřepy nejsou. Chápu, že každý máme jiné vousy a jiné podmínky na holení.

David
David a jeho žiletky
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od Vousáč »

Zdravím Davide.

Jak je vidět, tentokráte máš koupené originální Bolzána ( asi) když vydržely 4 oholení.
Vrať se v tomhle vlákně cca o 2 roky zpět, kdy jsem na témže místě zakoupil ( a nejenom já )
Bolzána, která nebyla ani na 1/4 oholení a nenašel se v té době jediný masochista, který by se s něma alespoň
jednou doholil do úplného konce.
Já to zkoušel se 3 čepelkama, ale kvalita byla pořád stejná, od té doby jsem neměl odvahu si je objednat znova.
Mám ještě Bolzána z té doby, pokud bys chtěl rád zašlu k vyzkoušení a porovnání s těma co máš doma...
V noci slyším i vousy růst
Odpovědět

Zpět na „Čepelky (žiletky)“