Mikroskop

...pro brusiče ostří požehnání i prokletí zároveň
Zamčeno
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Mikroskop

Příspěvek od PetrS »

Mám historický mikroskop který zvětšuje max 900.
300 je nejmenší, stačí pro sledování toho co se děje na břitu ale těch 600 je velice dobrých - větší už nemá cenu, protože pro "stromy není vidět les". Nejdůležitější je však OSVĚTLENÍ. To rozhoduje co vůbec uvidím. Není to jenom o intenzitě, ale i o světelném zdroji. LED dioda má čisté osvětlení bez duhy ale je slabá i když je silná. Nejvíce se mi osvědčily žárovičky z dětské hračky, policejní motorka - blinkry. Jasné ostré žluté světlo a miniaturní reflektor usměrní kužel světla na jedno místo. Stejně však moc záleží na úhlu svícení.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
WILDHOG
Příspěvky: 223
Registrován: 25 srp 2009, 20:56

Re: Mikroskop

Příspěvek od WILDHOG »

stačí se kouknout tady viewtopic.php?f=2&t=319&start=30 :lol: :lol: :lol:


Co víc břitevník potřebuje?! 8-)
Naposledy upravil(a) WILDHOG dne 18 lis 2010, 12:02, celkem upraveno 1 x.
JESUS SHAVES!
misiak
Donátor
Příspěvky: 297
Registrován: 09 úno 2010, 09:17

Re: Mikroskop

Příspěvek od misiak »

Potvrdzujem! Mám mikroskop, s ktorým na noži vidím v pohode, ale na britve ani prd a to som poskúšal všetky možné aj nemožné uhly... :?
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Mikroskop

Příspěvek od PetrS »

Tvůj mikroskop WILDHOGu už obdivuji delší dobu.
Nejůžasnější je na něm právě ta možnost krásných fotek při velmi dobrém zvětšení.
Pro takové to domácí čučení naprostý ideál. Navíc fotku pak ještě můžeš v prohlížeči dále zvětšovat.
Paráda.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
WILDHOG
Příspěvky: 223
Registrován: 25 srp 2009, 20:56

Re: Mikroskop

Příspěvek od WILDHOG »

Jo,jsem sním ,co se břitev týká,maximálně spokojený,spolehlivě ukáže co se na břitu děje. ...a vo to de! :D
JESUS SHAVES!
neeoo
Příspěvky: 36
Registrován: 02 čer 2010, 19:30

Re: Mikroskop

Příspěvek od neeoo »

Ahojte, tak co sa tyka zvecsenia moznaze by bolo lepsie otestovat tento kusok http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.47484.

Ja doma pouzivam zrkadlovku s makro objektivom. Problem makro objektivov je vsak ze vedia vzhladom ku velkosti snimaca fotit len 1:1 (ked uvazim crop factor tak mozno 1.2-1.3:1). V skutocnosti po odfotografovani a kontrole snimku v PC je tato fotka dost dobrym voditkom. Ale ako online nahlad to ma svoje nedostatky (aj ked ho viem mat aj v PC). Pred objektiv by som potreboval pouzit este nejaky iny ktory by zvecsenie zlepsil. Alebo vhodnu sosovku.

Uvidim ako sa bude dat pracovat so skolskym mikracom.

PS napadla mi este jedna vec ohladom prisvetlenia.
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.32876 mam ju doma a svetlo ktore dokaze vyprodukovat je naozaj extrem. Pouzivam ju len s tuskovou bateriou ale daju sa do nej zakupit aj ine baterky s ktorymi sa svietivost este podstatne zlepsi. Pripadne napojit ju na zdroj. Spotreba tejto baterky je naozaj dost vysoka :).
neeoo
Příspěvky: 36
Registrován: 02 čer 2010, 19:30

Re: Mikroskop

Příspěvek od neeoo »

Ahojte, konecne sa mi podarilo zohnat mikroskop. Ma prisvetlenie zospodu aj zhora zvecsenie cca do 1200x.

Potreboval by som poradit akym sposobom upevnujete britvy pri prezerani cez mikroskop. Je to klasika stojanovy mikrac so stolikom na ktorom je pripravok na uchytenie sklicok ktory ma aj posuv.
Obrázek
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Mikroskop

Příspěvek od relka »

byl bych asi se světelným výkonem opatrný, myslím, že není až tak potřebný, jako spíše možnost nasměrování aby nedocházelo k odrazům. Ale je to na vyzkoušení
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
neeoo
Příspěvky: 36
Registrován: 02 čer 2010, 19:30

Re: Mikroskop

Příspěvek od neeoo »

Zda sa mi ze niekde tu na fore som videl pripravok na upevnenie britvy pri kontrole mikroskopom.

Neviete nahodou niekto kde by som to nasiel ?
Uživatelský avatar
irenko
mistr brusič
Příspěvky: 523
Registrován: 29 pro 2009, 21:08
Bydliště: Strečno,Slovensko

Re: Mikroskop

Příspěvek od irenko »

gratulujem, parádny kuk ;)
,,Neexistuje správne a nesprávne oholeníe."
Zamčeno

Zpět na „Mikroskopie...“