Krém na holení FIGARO

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od Vousáč »

Mohu také potvrdit, že s Figarem se holím cca 1/4 roku na střídačku s dalšími holícími mýdly
a pěna je suprovní, vydrží 20 min. po celé mé holení a možná i déle, kdybych jí nechal.
Mně voní po marcipánu :P

Co se té sady týče, za 95 Kč dobrý obchod, v porovnání s tím, že Slušnou vepřovici pořídíte od Spokaru za 65 Kč
a samotné mýdlo Figaro se jednu dobu na Upravse prodávalo za 140 Kč.
V noci slyším i vousy růst
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od david_ul »

Dobré dopoledne Vousáči,

s tím souhlasím. Na upravse stálo 140 Kč. Sám jsem se o tom přesvědčil :)

S tím mýdlem si holt člověk musí pohrát a mýdlo mu musí dovolit ho použít:)

Ta štětka se mi líbí. Ale chtěl bych ji nenatřenou na modro, ale v přírodní barvě. Jen možná pajclou včelím voskem nebo bezbarvým lakem.

Vím o prodejci, ale ten prodává po větším množství a jednu mi neprodá :) ani deset. Je to pořád málo.

Vousáči já tam cítím mandle :)

David
David a jeho žiletky
Redysh
Příspěvky: 51
Registrován: 10 srp 2014, 13:58
Bydliště: Nymburk

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od Redysh »

Ahoj přátelé,
krém Figaro rozhodně nezatracuji, pouze jsem popsal své pocity z prvního použití. Pokusím se využít rad vás zkušenějších a snad s Figarem najdeme společnou řeč. Zkusím použít teplejší vodu a raději balenou, sám mám doma hodně tvrdou vodu z vlastní studny, se kterou však moje další mýdla nemají problém. Vyzkouším také jinou techniku šlehání pěny.

Zdraví
Redysh
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od david_ul »

to Redysh:

Dobrý večer,

nemyslím si, že by byla nutná balená voda. Stačí převařená a pak znovu ohřátá.
To je můj názor. Nevím, ale na chatě na Křivoklátě tohle stačilo převařit pořádně vodu a pak ji znovu ohřát na normální kohoutkovou teplotu. Kolik je kohoutkovka netuším, každý to má doma různé.

Ještě rada na závěr. Dobré je mýdlo nahřát.

David
David a jeho žiletky
Redysh
Příspěvky: 51
Registrován: 10 srp 2014, 13:58
Bydliště: Nymburk

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od Redysh »

Ahoj přátelé,
tak jsem dnes při ranním holení opět použil krém Figaro. Poučen vámi, zkušenějšími kolegy, jsem si vzal k srdci vaše rady a výsledkem bylo výborné oholení, kdy během tří průchodů bagrem bylo docíleno tzv. baby butt smooth, tedy hladké oholení alá dětská prdýlka. Postupoval jsem tentokrát následovně:

1. K holení jsem použil zbrusu novou jezevčici s vlasem silvertip od soudruhů z Číny a raději balenou neperlivou vodu, jelikož mám doma dost tvrdou vodu ze studny. K holení jsem použil bagr Merkur 37C s vloženou žiletkou Perma Sharp (mimochodem holil jsem se s ní po 23-té a stále nejsem na hranici její použitelnosti).
2. Štětku jsem postavil do misky na přípravu pěny a zalil ji horkou vodou ohřátou v mikrovlnce. Trochou vody jsem také zalil krém v teglíku. Holící misku i uzavřený krém jsem potom postavil do umyvadla s napuštěnou nejteplejší vodou co mi teče z kohoutku, tedy přibližně 60°C. V lázni jsem misku se štětkou a teglík s krémem nechal naloženou na dobu snídaně, tedy asi na 15 minut.
3. Štětku jsem zbavil téměř veškeré vody, z kelímku jsem přebytečnou vodu, obsahující rozpuštěný krém, slil do víčka a štětkou jsem v teglíku zatočil přibližně 10x pro natažení rozmočeného krému do štětky.
4. Nejprve jsem bez vody tvořil pěnu v misce na holení, postupně jsem přidával po kapkách slitou vodu z víčka teglíku.
5. Po cca 1 minutě jsem vytvořil krásně bohatou pěnu.
forum_0016.jpg
forum_0017.jpg
forum_0019.jpg
6. Po cca 20 min. a oholení třemi průchody mi v misce zbylo ještě dost pěny, příště na štětku nanesu méně krému.
forum_0020.jpg
forum_0022.jpg
Během holení zůstala pěna stabilní a na tváři tentokrát nezasychala, takže musím pozměnit svůj názor na holící krém Figaro. Zařadil jsem ho ke svým dalším 7 mýdlům, které při každodenním holení pravidelně střídám.

Jsem rád, že fórum splnilo své základní poslání, tedy sdílení informací a zkušeností mezi uživateli. Aby se nestávalo, že negativní recenze jednoho člena, jemuž se vlastní nešikovností nepodařilo připravit kvalitní pěnu, neodradila ostatní uživatele od nákupu nebo vyzkoušení jinak velmi dobrého produktu.

Zdraví
Redysh
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od david_ul »

Ahoj Radku,

tak to je perfektní, že se podařilo. Akorát se někdy ptám sám sebe co si myslí ty naše drahé polovičky. Co, že blázníme s foťákem v koupelně. Proč fotíme nějakou bláznivou pěnu na holení :)
Ale vrátím se k Tvému foto počinu. Je to perfektní. Pěna jak šlehačka. Skoro by se dalo říci, že taková malá cukrárna.
Bohužel uznávám, že je to mýdlo, které nemá moc rádo vlažnou vodu. Pak to fakt nepění jak má. Ale stačí dvakrát či třikrát a člověk by na to stejně přišel.

Jsem rád, že se povedlo a máš teď další mýdlo, které budeš střídat.

David
David a jeho žiletky
Redysh
Příspěvky: 51
Registrován: 10 srp 2014, 13:58
Bydliště: Nymburk

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od Redysh »

No myslím, že kdybyste mě trochu nenakopli, asi bych na to nepřišel ...

První použití krému Figaro bylo pro mě dost velkým zklamáním, takže by asi zůstalo někde založené nebo bych ho nadělil někomu blízkému pod stromeček.
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od david_ul »

Ahoj Radku - Redysh,

slíbené fotečky.

Radek mi nabídl, že mi přenechá holící štětec ze sady Figaro, kde je v sadě holící krém Figaro a holící štětec Figaro s veprovicí.
Jeho nabídky jsem si dovolil využít. Za to Radkovi moc děkuji "díky Radku".

Nebudu zde popisovat krém Figaro, ale holící štětec Figaro.

Holící štětec Figaro je podle dohledání Čínský výrobek. Je jen obrendován logem Figaro. Ručka je z plného dřeva a štětiny jsou z vepře. Po zběžném přiložení na kůži to není nic ostrého. Takže chlup je měkký. Štětiny jsou do dřevěné ručky zasazeny v plechové (ocel ?) skruži. Ta je pochromována. Na omak je vše zabroušeno, takže nic ostrého jsem po cestě prstem nepotkal :)
Ručka je hodně robusní a dobře se drží. Myslím, že Radek až tohle bude číst, tak bude litovat, že ji pustil z ruky :)
Váha (odborné měřidlo - ruka) je v normálu. Neřekl bych, že je to těžítko. Takže se bude dobře držet. Zatím jsem nezkoušel namočit. Ale pravidelně se bude muset ošetřit asi včelím voskem nebo něčím na dřevo.
Zatím ze štětce vypadlo pár štětin. Doufám, že to přestane. Štětiny nejsou barveny, ani nijak tříděny barvou. V uzlu jsou černé štětiny i přírodně světlé. Řekl bych jen vyčištěné. Uzel drží lepidlo. Je to trochu znát, že tam je. Je vidět na okraji uzlu. Ale je to jasné. Tento model v jiné barvě stojí v Číně 1 USA Dolar. Takže je to pochopitelné. Nadruhou stranu nebojím se říci, že je to uzel docela hustý.
Rozměry krabičky: 18x13x6 cm
Tato sada štětec a mýdlo je k dostání buď v prodejně Jednota (90 Kč) nebo jsem ji viděl na Aukru (90 Kč) zde:
http://aukro.cz/panska-kazeta-krem-na-h ... 08686.html
Odkazy nejsou reklama.
Rozměry štětce viz popis pod textem.
Fotky jsou doufám rozumně nafocené.
Jedna fotka má na sobě popisek čísel. Každé číslo znamená dané měření v cm.

Rozměry štětce foto název cm.jpg
1. 12,2 cm
2. 3,1 cm
3. 2,8 cm
4. 3,1 cm
5. 3.8 cm
6. 2,2-2,3 cm
7. 5,00 cm
8. 5,50 cm
9. 6,2 cm
10. 3,8 cm
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
David a jeho žiletky
Redysh
Příspěvky: 51
Registrován: 10 srp 2014, 13:58
Bydliště: Nymburk

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od Redysh »

Ahoj všem,
nechci někomu dělat reklamu, ale kdyby někdo měl zájem, narazil jsem na tuto sadu za ještě lepší cenu. I když netuším, jestli to je určeno pouze pro velkoodběratele nebo si to může objednat každý. Za cenu jednoho Barbusu tak lze mít krém i vepřovici ;)
http://garancia.ibyznys.cz/x6295-w001/f ... kremstetka

Zdraví
Redysh
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od Drvoštěp »

A... co doprava? Ne každý má možnost tam zajít pěšky a vyzvednout tento produkt osobně.
Jinak uznávám, že je to opravdu dobrá cena. :mrgreen:
8-)
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“