CzechBlades - tuzemský výrobce čepelek

Vše o čepelkách
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: CzechBlades - tuzemský výrobce čepelek

Příspěvek od Vousáč »

Exkurze do firmy na výrobu čepelek je opravdu dobrý počin.
Pokud by to nevadilo (víc lidí najednou by mohlo zaměstnance vyděsit :mrgreen: )
dala by se udělat oficiální reportáž výroby čepelek s fotodokumentací a krátkými video šoty.
Určitě by to bylo skvělým přínosem na tomhle fóru :P

Co se týče Žlutého Tygra, myslím že nám to Wiking vůbec neosvětlil a obloukem jsme se dostali
na začátek pátrání.
Asi nám nezbude, než se dopátrat pravdy sami ( tam někde venku pobíhá tygr ) :mrgreen:
V noci slyším i vousy růst
Uživatelský avatar
Uton
Příspěvky: 417
Registrován: 17 pro 2011, 01:50
Bydliště: Přerov

Re: CzechBlades - tuzemský výrobce čepelek

Příspěvek od Uton »

Zajímavé, to už je případ pro Sherlocka Holmese. Exkurze zní zajímavě. V Jevíčku je i firma Mars, byl jsem tam kdysi pro taktickou vestu.
Břitvu ber s respektem a čistou hlavou!
Uživatelský avatar
vlkec
Příspěvky: 107
Registrován: 15 dub 2014, 16:18
Bydliště: Rosice u Brna

Re: CzechBlades - tuzemský výrobce čepelek

Příspěvek od vlkec »

Tak pokud se uskuteční exkurze tak se taky hlásím. Případně můžu i někoho svést.
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: CzechBlades - tuzemský výrobce čepelek

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás přátelé,

mě by také zajímalo jak to tam vypadá, ale pro začátek bych byl rád, kdyby nám tu taky někdo z firmu nechal sosnout starých katalogů převedených do PDF. Samozřejmě, že by to tu možná uvítalo více gentlemanů, než jen já.

Co by mě z katalogu zajímalo tak časová osa výroby, technické info (váhu ,rozměry úhel výbrusu, cena, a také kam se vyváželo). Také by mě zajímalo různé experimentální kusy co se nedostali do výroby. A co by byla zajímavé tak kusy na vývoz, které v tehdejším Československu vůbec nebyli k dostání. Myslím tím konkrétně zakázkovou výrobu pro západ.
To abych měl nad čím brečet :) a nebo se smát :)

David

PS: psal jsem to jako PM Radkovi. Tak třeba něco napíše.
David a jeho žiletky
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: CzechBlades - tuzemský výrobce čepelek

Příspěvek od Slovak Boy »

Toto vlákno čítam veľmi neskoro, vidím, že ešte v lete minulého roku bolo aktuálne. No nedá mi sa nevyjadriť k téme kopirácie a možnej výroby Tiger žiletiek v Čechách. V deväťdesiatych rokoch opadol záujem o klasické žiletky tak dramaticky, že sa všetko vrhlo na viacbrity a klasika sa presunula do Ruska. No internet priniesol svoje fóra a výmeny skúseností. Práve to čoho je menej je zrazu vzánosťou a množsvo obdivovateľov klasiky narastá. Počul som, že v USA už dokonca aj v televízii bežia reklamy na klasické strojčeky a britvy. Firma Czech Blades sa obáva, že nebude mať odbyt. Obáva sa firma BMW o odbyt svojich áut v Číne, hoci ich kópie a veľmi kvalitné kópie tam behajú po Čínskych diaľniciach? Čína je jeden veľký fake, aj Ferari tam jazdia po cestách, stačí poklepať po kapote a človek vie, že je to fake. No súčasne aj Číňania sa učia a kvalita tam rastie. Topánky Čínskej pochybnej kvality kúpite len u nás. V Číne som videl celkom pekné a kvalitné topánky vyrobené v Číne. Bohatý Číňan si nikdy nekúpi Čínske auto, ale Nemecké, alebo vyrobené v BMW fabrike v Číne. A kópie hodiniek, alebo lepšie povedané atrapy hodiniek tam kupovali len západní cudzinci. Ani upratovačka v Číne si nekúpi Rolexy na trhu, hanbila by sa. Radšej si kúpi bežnú Čínsku kvalitu. A súčasne sa najviac originálov drahých hodiniek predá v Číne. A tak by som poradil aj p.Richterovi, aby sa nebál zainvestovať a ak si je istý, že dokáže urobiť lepšiu kvalitu ako Číňania a Rusi, tak by som nacapil na tú žiletku Made in Czech Rep. A keby jeden stroj dali niekde do Makova, tak tam môže napísať aj Made in Czechoslovakia. A spotreba by bola v milionoch.
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: CzechBlades - tuzemský výrobce čepelek

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás přátelé,

tak jsem bohužel při brouzdání na internetu zase asi našel kopie čepelek Tiger 3H červené.

Kód: Vybrat vše

http://www.adjocom.com/accessoires-perruques-tissages/432-lame-de-rasoir-standard-pour-tissage-cheveux.html

Kód: Vybrat vše

http://www.adjocom.com/accessoires-perruques-tissages/433-lame-de-rasoir-standard-pour-tissage-cheveux.html
prodávají je po jedné nebo rovnou po 10 ks.

E-shop je z Francie.

Takže pozor.

Pro jistotu jsem kontroloval stránky výrobce i stránky kopírovačů, a jsou to dle fotek kopie. Také jsem odkaz na stránky e-shopu dal do kodu. Nehodlám se potom někde ve Francii motat městem a omlouvat se u soudu, že jsem to napsal na web :)


David
David a jeho žiletky
Odpovědět

Zpět na „Čepelky (žiletky)“