Arkansas

...Naniwy, nagury, břidlice, coticule, Charnley Forest, etc., etc...
Ryžo
Příspěvky: 108
Registrován: 06 kvě 2015, 13:09

Re: Arkansas

Příspěvek od Ryžo »

Zobral som ostrú, ale trochu agresívnu P-I Mikov. (vlas sekala v pohode). Lubrikácia, M6 AD+petrolej 1:1. Dal som cca 200 ťahov - je to hodne pomalé - (čo mi neprekáža). Na začiatku fazetky to začínalo nabiehať k sklovému povrchu, na brite to ešte vidieť nebolo. (lupa 100x) Vlas už skoro nerezala. Už som to zažil, že vlas nepadal a holenie perfektné. Zajtra vyskúšam, lebo dnes na obed so sa už holil, a dám vedieť. :?:
Väčšina sa väčšinou mýli. U mě dobrý.
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Arkansas

Příspěvek od adrspach »

Koukam ze uz mas po starostech. Moc pekne. Nezapomen si ho poradne vylestit nez na nej das britvu.
Ryžo
Příspěvky: 108
Registrován: 06 kvě 2015, 13:09

Re: Arkansas

Příspěvek od Ryžo »

Jo, jo. Je hladučký, ale prebehnem ho ešte šmirglom 1500, 2000, 2500, a 3000.
Väčšina sa väčšinou mýli. U mě dobrý.
Mario
Příspěvky: 52
Registrován: 30 kvě 2014, 22:31

Re: Arkansas

Příspěvek od Mario »

Přátelé, prosím Vás o pomoc. Jinak už mi z toho fakt hrábne a už nikdy nebudu normální. Už asi pět hodin v kuse se snažím zalapovat černý/translucentní arkansas. Je to fakt zoufalé. Kámen jak přišel vypadal rovně, jen povrch nebyl úplně vyhlazený. Přiložil jsem rovné pravítko a místy prosvítalo světlo. U všech normálních kamenů na zeměkouli co jich je (s výjimkou diamantu a možná rozsutce) by stačilo chvíle lapování na brusných papírech 320, 600, 1200, 2500 a bylo by to. Tady NE! Začal jsem na papíru 320, protože nic nedělal, přešel jsem na karbid křemíku (SiC prášek) hrubost 220. Nic. Tak jsem slezl ještě dolu na SiC 80. Na něm jsem ten kámen drtil přes dvě hodiny. Něco se podařilo ubrousit, ale pořád není v rovině. Protože hrubší SiC nemám, šel jsem brusný papír hrubost 40. Nic. Po asi půl hodině se voda na papíře mírně zakalila, a kámen je velmi zlehka poškrábán. Jinak nic. Vlastně jo, už pomalu necítím zápěstí a záda. Jinak pod pravítkem stále prosvítá, tužkou nakreslená mřížka z kamene neslézá.

Co mám dělat? Nemám ve zvyku se vzdávat. Ale po kompletně zabité neděli teď týden nebudu mít čas a další neděli si zabít bez výsledku taky nechci. Když se na to podívám střízlivě, myslím, že dát tomu tak 4 dny po 5+ hodinách na SiC 80 a bylo by srovnáno. Pak ještě pár hodin na SiC 220, 360, 600, 1000, a nějaké 1500 a 2000+ brusné papíry.
Jak byste postupovali vy? Koupili DMT nebo Atomu? Už nějaký čas se po nich poohlížím. Obávám se ale, že bych je s tím arkansasem oddělal. Nebo prostě lapovat a lapovat a lapovat a lapovat na SiC80? Něco jiného?
Díky
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Arkansas

Příspěvek od ater »

Pokud je to ještě aktuální tak zkus brousit nasucho na brusných papírech, podle toho kolik potřebuješ vzít zvol hrubost, já bych volil spíš jemnější něco nad P80, rejhy pak jdou blbě odstranit. Pokud jde o diamantové desky tak si kup levné na ebay a nalep na sklo, atoma o DMT by to přežily, ale ty z Číny udělá stejnou práci a navíc tak 10x levnejc. Můžeš pak mít víc hrubost. Jinak desky nezničí pokud na ně nebudeš tlačit a budeš to dělat pod vodou.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Arkansas

Příspěvek od PetrS »

Dovolím si připomenout jak ve Vsetíně Rozsutec krásně zalapoval DMT desku a Arkansas není vytrvalostí daleko od Rozsutce.
:twisted:
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Mario
Příspěvky: 52
Registrován: 30 kvě 2014, 22:31

Re: Arkansas

Příspěvek od Mario »

ater: Díky za odpověď. Bohužel je to stále aktuální :-D. Ty čínské diamantové desky znějí jako super nápad. Mrknu na ně. To mě nenapadlo. Nejdřív ale zkusím ještě ten papír na sucho. To jsem taky nezkoušel. Vždy posprejuji sklo, pak zadní stranu papíru, připlácnu k sobě, ono se to krásně přicucne, posprejuji vršek a potom lapuju a průběžně zvlhčuji. Na sucho by ten papír mohl mít delší životnost si myslím. No a když i to selže, s čínskými deskami to dotáhnu do zdárného finále asi určitě.

PetrS: Toho se právě obávám :-D. Pokud ale seženu nějaké levně, jak píše ater, nebude mě to tolik trápit.
Bob76
Příspěvky: 477
Registrován: 15 dub 2016, 09:38
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Arkansas

Příspěvek od Bob76 »

Tyto měl Ater na mysli https://www.ebay.com/itm/Thin-Diamond-K ... rk:32:pf:0 Stačí je oboustrannou páskou nalepit na silnější sklo či zbytky kamenné desky /zbytky od kameníka/ a už to frčí.Jen je potřeba prohlédnout,aby ty plechy byly rovné a neměly na krajích otřepy,jinak ty kameny podrápou.Ale dají se trochu porovnat a ojehlit a za ty prachy není co řešit,hlavně si pošetříš DMT desku či Atomu.
Naposledy upravil(a) Bob76 dne 11 led 2019, 16:07, celkem upraveno 1 x.
Trpělivost a čas udělají více než hněv a síla. Jean De La Fontaine
Všichni musíme čelit rozhodnutí mezi tím, co je správné a co je snadné . J.R.
Mario
Příspěvky: 52
Registrován: 30 kvě 2014, 22:31

Re: Arkansas

Příspěvek od Mario »

FANTAZIE! Tak to ten brusnej papír asi rovnou přeskočím a hned zítra objednávám. To jsem ani nevěděl že něco takového za tyhle peníze existuje. Díky moc!
Uživatelský avatar
Ivanos89
Příspěvky: 4
Registrován: 07 led 2019, 14:23

Re: Arkansas

Příspěvek od Ivanos89 »

Úžasný vlákno, moc díky všem!
Odpovědět

Zpět na „Brusné kameny“