Začátky s břitvou

... po srsti či proti...
Zamčeno
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od PetrS »

Aha - tak on to velice dobře ví jaká že to je liška podšitá.
Proto se raději zichruje aby nedoznal úhony. :twisted: Nevadí, sám si určil ortel a stal se vlastním vězněm zavřený ve své kobce hamižnosti.
Dobře mu tak.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Vjedator
Příspěvky: 31
Registrován: 24 lis 2010, 11:15

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od Vjedator »

Pekne si to napísal, dobre mu tak, necháme ho tam aj s jeho šuntami a kúpime inde ...
Uživatelský avatar
Vinci
Příspěvky: 167
Registrován: 22 lis 2010, 11:05
Bydliště: Zvolen

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od Vinci »

Krásna taktika :D keby som mal niečo podobné u nás v meste tak to idem vyskúšať :)
G Fatboy Rhodium G2, G 40's Superspeed (Ink-DeltaEcho), G Rocket, G Super Adjustable V2, ATT M2+SE1, Rockwell 6S, G Tech, G Slim Adjustable L2+J4, G Aristocrat, G Red Tip B3, Muhle R41, Merkur 34C & 37C,Edwin Jagger IVCSR, Fatip piccolo
Uživatelský avatar
Meny
Příspěvky: 174
Registrován: 29 kvě 2009, 11:27
Bydliště: Brno

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od Meny »

Ahoj Vjedator, ze své zkušenosti tě mohu ubezpečit ,že drtivá většina rádoby starožitníků nemá o břitvách a potažmo jejich hodnotě , nejmenší potuchy. Sám jsem svého času takhle nakoupil několik kousků i za třetinovou cenu než za ni původně chtěli. Základem je tvářit se jako člověk který tomu ,když né úplně, tak alespoň hodně rozumí. Oni se totiž nemají v celku podle čeho orientovat. Ceny tvoří podle toho jak se břitva leskne a podle toho kdy(a to se opět ve většině případů jen domnívají) byla vyrobena. Takovou břitvu koupí od vetešníka ,nebo z pozůstalosti za pár korun a pak ji prodávají jako historickou raritu za dlouhé peníze , doufajíce že jim na to někdo skočí. Pár jsem jich už takto v Brně obešel. Dneska mi někteří sami volají když se jim zdá že mají pěkný kousek a cenu většinou nabízím já. Důležité je neudělat ze sebe na první pohled křena o kterým si budou myslet že ho můžou kdykoliv oškubat. Všechno je na vzájemné důvěře. Když bude ten kousek pěknej tak ví, že jim dám férovou cenu a že je nenatáhnu a potažmo ani oni mě.
Non est viri timere sudorem
Uživatelský avatar
Vinci
Příspěvky: 167
Registrován: 22 lis 2010, 11:05
Bydliště: Zvolen

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od Vinci »

Už mám za sebou 3 krásne oholenia britvou. Pocity sú úžastné, je to veľmi intenzívny relax :) Aj moja priateľka kaderníčka ma v tom podporuje dnes ma dokonca sledovala pri holení, a dal som jej aj "osahať" moju krásku. Spojenie krásna britva a žena uff..len aby to nezneužili. Už ma rad krásna(britva) stihla "uhryznúť" ale apoň viem, že mi v žilách stále koluje krv :P
G Fatboy Rhodium G2, G 40's Superspeed (Ink-DeltaEcho), G Rocket, G Super Adjustable V2, ATT M2+SE1, Rockwell 6S, G Tech, G Slim Adjustable L2+J4, G Aristocrat, G Red Tip B3, Muhle R41, Merkur 34C & 37C,Edwin Jagger IVCSR, Fatip piccolo
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od PetrS »

Krásná žena a kásná Břitva jsou stejné - nádherné, přítulné, ostré a obě Ti dokáží pustit žilou. :D
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Vjedator
Příspěvky: 31
Registrován: 24 lis 2010, 11:15

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od Vjedator »

Dík Meny za Tvoju skúsenosť, osobne som z toho mal podobný pocit, ako opisuješ. Chlap asi nemal poňatia o cene britvy a tá vyzerala trochu načančane a lesklo tak si zapýtal, ale tento týždeň tam idem a skúsim ho s citom vyviesť z omylu a uvidíme. Dám mu ešte šancu keď ho tu mám takto po ruke ...
Apevia
Příspěvky: 79
Registrován: 18 bře 2010, 17:41
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od Apevia »

Pánové, hlavně bych všem začátečníkům (já jsem také začátečník, že) chtěl doporučit, aby se nebáli, není to tak hrozné a těžké, jak to může na první pohled vypadat! Chce to jen začít a pěkně pomalu v klidu si jet... Osobně doporučuji se holit večer, když je klid a opravdu být sám v koupelně (vlastní ověřená praxe ;)). Ani obtahování se není třeba bát :) Je to krásnej relax, díky Vám za pomoc mě v začátcích!
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od PetrS »

Z každé cesty je nejtěžší právě ten první krok.
Pak už se cesta odvíjí a pozvolna poznáváme dříve netušené a vše co jsme zvládli nás posiluje k cestě další.
Dobré je mít stále dobré ostří.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Matifu
Příspěvky: 13
Registrován: 29 říj 2010, 21:05

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od Matifu »

Ahojte
Odkedy mám Dubl Duck len s tím sa holím.
Dneska sa mi to podarilo bezvadne.
Príprava: dvakrát umil som tvár horkou vodou a nechal som vodu na tvári.
Medzitím som namiešal barbus s novou štetkou OMEGA :P
Na tvári som urobil poriadnu penu.
Pretiahol som britvu asi 20x na visacom remeni a potom holenie 2 kola.
Výsledok by som ohodnotil na 95% 8-)
Po prví raz som nemal žiadné krvavé bodky či porezanie či podráždenú pleť.
Po holení horúca voda potom hodne studenej vody a potom ALPA 378 :lol: proste klasika.
Som maximálne spokojný.
A môžem citovať od PeterS, že "pokiaľ máš pevnú ruku nemusíš mať obavy."
Zamčeno

Zpět na „Techniky holení“