MÜHLE-Mydlo na holeni

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Odpovědět
Uživatelský avatar
formule99
Příspěvky: 33
Registrován: 01 úno 2014, 18:31
Bydliště: Hradec Králové

Re: MÜHLE-Mydlo na holeni

Příspěvek od formule99 »

Ahoj kolegové,
jsem v holení bagrem novic :lol: , ale jsem nadšený. Kvalita holení je úplně jinde. Jen asi někde dělám chyby. Nejprve jsem koupil krém od firmy Balea. Pěnu jsem udělal krásnou, teplou. Mám i jezevce od ní a strojek od firmy Wilkinson. No, strojek. Držák na žiletky. Dnes mi poštou došlo toto mýdlo. Jelikož mám rád vůni Santalu a mýdlo od TOBS tu někdo kvůli složení pohaněl, objednal jsem si toto mýdlo. Bude to mít vliv na kvalitu oholení a podráždění pokožky? Mám totiž po holení bagrem dost podrážděnou pokožku. Nebo je to žiletkou? Použil jsem tu co byla u toho strojku. Ale s tímto mýdlem dorazily i žiletky. Objednal jsem je dřív, než jsem zjistil levnější možnost nákupu. Jsou to jedno balení Derby a Perma-Sharp. Byl jsem zvyklý se holit Machem tak asi moc tlačím. Ale zpět k otázce. Je to kvalitní mýdlo a pomůže?

Díky za ochotu a trpělivost s námi novici.
Holení bagrem je pro mne novou vášní.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: MÜHLE-Mydlo na holeni

Příspěvek od Wiking »

Dle meho nazoru je mydlo Mühle celkem kvalitni produkt..
Myslim si ze podrazdeni v obliceji je zpusobeno necim jinym, a ne kvalitou tohoto produktu.
Jaky pouzivas strojek, zletku, jaka je priprava pred holenim? Spise bych hledal chybu zde...
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
formule99
Příspěvky: 33
Registrován: 01 úno 2014, 18:31
Bydliště: Hradec Králové

Re: MÜHLE-Mydlo na holeni

Příspěvek od formule99 »

Ahoj Wikingu, Vše je tam popsáno. Strojek Wilkinson, ten plasťák, žiletky co k tomu byly. Přípravu myslím nezanedbávám. Teplá voda na vous, než jde pěna, pěna z vyhřáté misky atd. Toto mýdlo jsem ještě nepoužil. Použil jsem krém od Balea, ale od tohoto mýdla očekávám lepší výsledek.
Holení bagrem je pro mne novou vášní.
panF
Příspěvky: 20
Registrován: 07 led 2013, 09:15
Kontaktovat uživatele:

Re: MÜHLE-Mydlo na holeni

Příspěvek od panF »

Ahoj, ty přiložené žiletky budou asi jedna z možných příčin. Jsou popsané zde:

viewtopic.php?f=67&t=1546
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: MÜHLE-Mydlo na holeni

Příspěvek od Wiking »

No ja si myslim ze kombinace umelohmotneho bagru a ziletky Wilkinson je hodne nedobra kombinace. a vysledek tomu odpovida.
Zkus opravdovy bagr a alespon Derby ziletku, a Tvoje problemy zajiste budou vyreseny.
Nebo jak rika kolege prede mnou, ty zelene Astry, ty jsou taky OK.
Ja osobne nemam ten plastikovy bagr, takze rikam jen to co si myslim.
Predevsim si ale myslim, ze kvalita oholeni je spojena s porizovaci cenou strojku. Za bagr je proste zapotrebi zaplatit alespon +- 500,-kc, aby za neco stal.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
formule99
Příspěvky: 33
Registrován: 01 úno 2014, 18:31
Bydliště: Hradec Králové

Re: MÜHLE-Mydlo na holeni

Příspěvek od formule99 »

Tak nějak jsem si to myslel. Nový bagr vybírám už týden a zatím jsem spíše trochu zmaten. O jednom jeden píše, že je agresivní a druhý ho označí za méně agresivní. Rád bych asi spíše něco méně agresivního do začátku, ale to už je jiné téma a nerad bych to tu zanášel. Přeci jenom je to téma o mýdle.

Díky za rady.
Holení bagrem je pro mne novou vášní.
Uživatelský avatar
Yaron
Příspěvky: 492
Registrován: 03 kvě 2013, 14:57
Bydliště: Praha - východ

Re: MÜHLE-Mydlo na holeni

Příspěvek od Yaron »

Ahoj, pouzivam Muhle holici krem Sandalwood a musim konstatovat, ze je to perfektni mydlo/krem, jedno z nejlepsich co mam ( radim ho mezi vyssi ligu, nezaostava ani ve srovnani s Calani a Jabonmanem ). Krasna vune, velmi dobre zmekceni vousu a moc prijemna pece o pokozku. Muhle mam rad a musim ho s cistym svedomim doporucit.
Living on the edge.
Havran
Donátor
Příspěvky: 76
Registrován: 24 lis 2012, 19:44
Bydliště: Zásmuky

Re: MÜHLE-Mydlo na holeni

Příspěvek od Havran »

Dle mé zkušenosti je to jak říká Wiking. Plasťák + žiletka od Wilkinson je prostě průšvih. ;)
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: MÜHLE-Mydlo na holeni

Příspěvek od Radgost »

formule99 píše:Tak nějak jsem si to myslel. Nový bagr vybírám už týden a zatím jsem spíše trochu zmaten. O jednom jeden píše, že je agresivní a druhý ho označí za méně agresivní. Rád bych asi spíše něco méně agresivního do začátku, ale to už je jiné téma a nerad bych to tu zanášel. Přeci jenom je to téma o mýdle.

Díky za rady.

Mrkni sem: viewtopic.php?f=69&t=1638
Lama
Příspěvky: 31
Registrován: 12 říj 2010, 09:29
Kontaktovat uživatele:

Re: MÜHLE-Mydlo na holeni

Příspěvek od Lama »

Zdravím páni.

Dnes v skratke. Bol som zvyknutý na mydlo L Occitane vydržalo mi hrozne dlho a bol som s ním spokojný. Kúpil som si teraz Muhle Sandalwood a som šokovaný aké je to mydielko minimalistické (cca 130kč - mohol som to očakávať)
priemer - 6,5cm
na výšku - 2,5cm
váha 65g
Obrázek
Aby niekto nebol prekvapený - ja som bol, pretože fotka je dosť zavádzajúce. Očakával som pomaly 10cm mydlo ako pri L Occitane

Ďaľšie prekvapenie nastalo, keď som otvoril krabičku Muhle krému na holenie "fruity&fresh" - bola poloprázdna (ako vidíme na fotkách). Je to tak bežné :shock: ?? Alebo som mal proste šťastie :evil: ??
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“