Štětka DM balea jezevec

... štětky, misky a jiné propriety...
Odpovědět
PetrJ
Příspěvky: 91
Registrován: 26 črc 2014, 07:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Štětka DM balea jezevec

Příspěvek od PetrJ »

Ahoj Wikingu,

už od počátku, když jsem ještě šlehal v misce a pěnu nanášel na tvář štětkou, jsem cítil pálení na tváři. To jsem si ještě říkal, že na vině bude Barbus. Jenže pak jsem jednou vyzkoušel šlehat na tváři, a prvotní skvělý dojem ze samotného šlehání mi brzy pokazila ona výše popsaná nepříjemná zkušenost. Od té doby jsem už jen šlehal v misce a pěnu nanášel ručně: a to už jsem necítil ani to pálení.

Vůbec si ale nemyslím, že by Balea byla mizerné kvality. Nebýt onoho podráždění, plnila by dobře svůj účel. Že by alergická reakce? Nejspíš, i když o žádné jiné alergii u sebe nevím. Co jsem se letmo podíval na internet, tak nejsem úplně sám, komu výměna štětky pomohla. A moje nová syntetická Mühle (Nr. 39 K 257) má vlákna krásně jemná a bez "bodavých" konců a je celkově na tváři mnohem příjemnější, takže k lepšímu mýdlu i strojku bych si ji vybral tak jako tak.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Štětka DM balea jezevec

Příspěvek od PetrS »

Zkus štětku při tvorbě pěny na tváři uchopit na "holičský způsob".
Dva nebo tři (dle zvyku) prsty drží štětiny do obloučku z vrchu těsně nad ručkou a palec jde zespodu naproti. Takto vytvořený plochý štětec umožňuje natírat pěnou velkou plochu a uhlídáš tak, aby se hroty chlupů nezabodávaly do pokožky. Pěnu na tváři zpracovávej natíráním, nikoliv vbodáváním do pokožky. To co popisuješ, je následek působení sestřihaných chlupů.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
PetrJ
Příspěvky: 91
Registrován: 26 črc 2014, 07:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Štětka DM balea jezevec

Příspěvek od PetrJ »

PetrS píše:Zkus štětku při tvorbě pěny na tváři uchopit na "holičský způsob".
Dva nebo tři (dle zvyku) prsty drží štětiny do obloučku z vrchu těsně nad ručkou a palec jde zespodu naproti. Takto vytvořený plochý štětec umožňuje natírat pěnou velkou plochu a uhlídáš tak, aby se hroty chlupů nezabodávaly do pokožky. Pěnu na tváři zpracovávej natíráním, nikoliv vbodáváním do pokožky. To co popisuješ, je následek působení sestřihaných chlupů.
8-)
Děkuji Petře. Později jsem si vzpomněl, že podobně napuchlou a zarudlou tvář jsem měl i kdysi dávno potom, co jsem na ni, a to nepříliš šetrně, použil houbičku s drsnějším povrchem: takže mám nejspíš na tohle akorát citlivější pokožku (co jsem četl, někteří lidé z tohoto důvodu musejí šlehat v misce, i když by jinak dali přednost šlehání na tváři).

Přiznám se ale, že štětku Balea jsem už definitivně odložil do skříně. Se syntetickou Mühle se mi pracuje dobře a kromě jemnějších vláken je s ní i lepší kontrola, a tak nemám důvod ohlížet se zpět. Nicméně pro ty, kteří mají ke štětce Balea stejné výhrady jako já, ale nechtějí dávat další peníze za novou, může být jistě Tvůj tip řešením.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Štětka DM balea jezevec

Příspěvek od PetrS »

Tak tak,
někdy je lépe vyzkoušet více variant použití, aby nemuselo zbytečně investovat do nového.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Redysh
Příspěvky: 51
Registrován: 10 srp 2014, 13:58
Bydliště: Nymburk

Re: Štětka DM balea jezevec

Příspěvek od Redysh »

Ahoj břitevníci a bagristi,
před týdnem jsem svou původní jezevčici Balea men z DM drogerie věnoval švagrovi (který si jí velmi chválí), protože mi moc nevyhovovala modrá trojhranná ručka, i když jsem s ní byl jinak naprosto spokojen. Dnes jsem si při pročítání tohoto tématu musel přiznat, že se mi po ní stýská :( a hned jsem to v DM napravil zakoupením nového kousku :) . Původní modrou plastovou ručku jsem však rovnou nahradil ručkou z nevyužívané štětky z přírodních štětin z drogerie Rossmann.
Nová Balea mě stála 192,- Kč a štětka z Rossmanna nedávno asi 110,- Kč (ale se štětkou z DM se nadá vůbec srovnat), celkem tedy 302,- Kč. Myslím, že to Balea štětce s jinou ručkou docela sluší. Pro porovnání přikládám ještě společnou fotku s jezevčicí za stejné cenové kategorie (polská štětka z místní drogerie za 315,- Kč).

Zdraví
Redysh
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Růžena
Příspěvky: 12
Registrován: 19 zář 2014, 13:30
Bydliště: Praha

Re: Štětka DM balea jezevec

Příspěvek od Růžena »

Redysh:
Dotaz ohledně té štětky (mám také tu z DM jezevce) jak dostat ti štětiny vcelku z toho modrého bazmeku bez poničení samozřejmě :lol: ? Rád bych si upravil nebo sehnal něco ze dřeva :-)
Před hříchem utíkej jako před hadem, přiblížíš-li se, uštkne tě. Jeho zuby jsou jako zuby lva, rozsápou duše lidí.
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Štětka DM balea jezevec

Příspěvek od Vousáč »

Štětiny jsou slepené v uzlu cca 5 mm, takže opatrně kutat ze strany až se objeví lepidlo a pak pilník
možná ostrý nůž , nebo lupenkovou pilku. Obříznout apod...

Pro drsňáky stačí pájka a dobré větrání :mrgreen:
V noci slyším i vousy růst
Redysh
Příspěvky: 51
Registrován: 10 srp 2014, 13:58
Bydliště: Nymburk

Re: Štětka DM balea jezevec

Příspěvek od Redysh »

Je to tak, jak píše Vousáč. Já jsem na to použil malou pilku, šroubovák a ulamovací nůž. Upnul jsem štětku za konec plastové ručky do svěráku a pilkou odřízl modrý plast asi 3cm pod svazkem (který jsem pro jeho ochranu nejprve omotal alobalem a pak přeleil isolepou). Ručka je dutá, takže je pak vidět, kde svazek končí (je utopen asi 1cm v rukojeti). Potom jsem zbytek modrého plastu nařezal opatrně pilkou několika šikmými řezy po celém obvodu tak, abych nepoškodil černý klobouček (a hlavně jeho vnější viditelný límec), ve kterém je svazek vlepený. Potom jsem ten modrý plast rozlámal pomocí šroubováku. Klobouček jsem začistil ulamovacím nožem a celý svazek vlepil pomocí lepidla Pattex Extreme do ručky z nepoužívané štětky. Tuto ručku jsem zbavil štětin tak, že jsem štětku upnul do svěráku za štětiny a ručku vykroutil. Ve svěráku zůstal svazek prasečích štětin a v ručce černý klobouček. Ten jsen nařezal opatrně po obvodu několika řezy listem z malé pilky a opět šroubovákem vylámal z ručky.

Zdraví
Redysh
Uživatelský avatar
Růžena
Příspěvky: 12
Registrován: 19 zář 2014, 13:30
Bydliště: Praha

Re: Štětka DM balea jezevec

Příspěvek od Růžena »

Děkuji za podrobný návod ;) pokusím se v zimě něco vykutit a nebo použít klobouček ze staré štětky z antikvariátu či aukce :)
Před hříchem utíkej jako před hadem, přiblížíš-li se, uštkne tě. Jeho zuby jsou jako zuby lva, rozsápou duše lidí.
ziletka
Příspěvky: 34
Registrován: 23 čer 2011, 19:03

Re: Štětka DM balea jezevec

Příspěvek od ziletka »

Ma niekto skusenost s touto? https://www.meindm.at/pflege/shop/men's ... 653.action Maju ju v rakusku za 5€. Mala by to byt syntetika ale podoba sa to vzhladovo na jazveca:)
Odpovědět

Zpět na „Pomůcky k holení“