ALPA 378 - voda po holení

O všem co používáme po holení na ošetření pleti
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: ALPA 378 - voda po holení

Příspěvek od david_ul »

Ahoj Vousáči,


asi zaměnili septonex za ten Allantoin. Jinak nevím.

David
David a jeho žiletky
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: ALPA 378 - voda po holení

Příspěvek od Drvoštěp »

A je to změna k lepšímu nebo k horšímu? :|
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: ALPA 378 - voda po holení

Příspěvek od david_ul »

Tak už to tak nepálí jako předtím a rozhodně je to k lepšímu.

Allantoin je na bázi močoviny a má regenerační účinky. Takže když spadneš do sudu s Allantoinem tak asi omládneš.
David a jeho žiletky
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: ALPA 378 - voda po holení

Příspěvek od Drvoštěp »

Aha, díky za info. Tak to radši vykoupím všechnu Alpu se septonexem, dokud ještě je.
Na různé rány používám venku svou tradiční metodu ale podrobnosti sem psát nebudu. Nesluší se to. :mrgreen:
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: ALPA 378 - voda po holení

Příspěvek od david_ul »

Drvoštěpe,

ta metoda je hodně účinná :)

Myslím, že v Alpě budou dělat i tu s tím septonexem. Stačí tam zavolat a zeptat se. Taky to tak dělám. Nevím zavolám nebo napíšu. V odepisování zpráv jsou rychlí. A telefony také zvedají.

David
David a jeho žiletky
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: ALPA 378 - voda po holení

Příspěvek od Vousáč »

Po tříměsíční totální abstinenci :lol: jsem dneska zakoupil novou lahvičku
Alpy 378. Pojmenoval bych jí " Zelená víla ", kdyby tento název nepatřil přes 100 let něčemu jinému.

Prošel jsem celkem 3 drogerie, všude sortiment Alpy - podle prodavaček, prodejně na vzestupu.
Bohužel Alpu 378 se septonexem jsem nikde nesehnal a na dotaz v obchodě mi nebyl schopen odpovědět
jestli se ještě vyskytuje. Ve dvou drogeriích dostali nové zboží v průběhu posledních 2 měsíců a Alpa 378
pouze s allantoinem.
Na dotaz co že to ten Allantoin je, mi neuměl personál odpovědět.
Proto pro osvětu nás všech přidávám poučný výňatek z Wikipedie, kde si celý článek můžete vyhledat pod
heslem Allantoin.

Takže co na to Wikipedie :

" Allantoin má regenerační účinky, podporuje hojení pokožky, sliznic, a zlomenin
(podporuje tvorbu tkáně, která spojuje úlomky kostí po zlomenině)
a pro tyto cenné vlastnosti je hojně využíván v kosmetologii i lékařství.
Můžeme jej najít v krémech či dalších kosmetických přípravcích podporujících hojivé procesy (krémy proti akné, čisticí a zklidňující tonika, regenerační pleťové krémy, sprchové gely či šampóny, užívá se při léčení ran a vředů, atd).

Allantoin se též užívá vnitřně - při léčbě poškození sliznic, hlavně sliznic hltanu a žaludku (léčení žaludečních a dvanácterníkových vředů), je častou přísadou přípravků určených pro ústní hygienu – najdeme ho v řadě zubních past, v ústních kloktadlech používaných při špatně se hojících zánětech dutiny ústní (obzvláště při paradentóze). Nalezneme jej však i v řadě dalších farmaceutických aplikacích (ušní či oční kapky, atd.). "

Tolik Wikipedie. Dost poučné a za mne říkám vivat Allantoin ! :mrgreen:
V noci slyším i vousy růst
Aadrei
Příspěvky: 16
Registrován: 26 bře 2015, 11:24

Re: ALPA 378 - voda po holení

Příspěvek od Aadrei »

Nazdar pani,
Tato voda po holeni na mna zmurkala z pultov obchodov a nedalo mi a kupil si ju. Samozrejme tu novu verziu s allatoninom. Moja tvar je mi vdacna za tuto kupu, po oholeni to chvilu super pali - to mi dava pocit ze vph ucinkuje :) nasledne pride upokojenie a skvely pocit. rozhodne mi pride lepsia ako nivea balzam po holeni ktory mam tiez.
Mario
Příspěvky: 52
Registrován: 30 kvě 2014, 22:31

Re: ALPA 378 - voda po holení

Příspěvek od Mario »

Zdarec všichni,

rozhodl jsem se s Vámi podělit o svou zkušenost s touto vodou po holení ALPA 378 s allantoinem (verzi se septonexem jsem nikde nesehnal a tak nevím).

Tuto vodu jsem začal používat v říjnu roku 2014. Při nákupu v místním Tescu mě udeřila do očí její neuvěřitelná cena 19 Kč. Za ty prachy jsem jí prostě musel zkusit. Celý natěšený jsem dorazil domu, oholil se a použil jí. Vůně je tedy něco nepopsatelného ve všech smyslech slova :lol: .

Ale teď k jádru věci proč tu o tom píšu. Od té doby používám jen tuto vodu. Měl jsem dost akné a zhruba po 3-4 holeních + následných aplikacích Alpy 378 mi začalo mizet. Za pár týdnů po něm ani známky. Jestli je to nějakou zázračnou látkou uvnitř složení, nebo je jen ta nozdryrvoucí vůně natolik odstrašující že se i pupínky odstěhovaly :D ? Nevěděl jsem zda absence akné je způsobena touto vodou. Nehodlal jsem to ale pokoušet a používal jsem jí dál. Někdy v dubnu mi došla už několikátá lahvička a já musel použít jinou vodu. Za týden se mi akné objevilo. Vrátil jsem se k Alpě 378 a opět zmizelo. Znovu jsem přestal v srpnu, kdy jsem asi 3x za sebou použil jinou vodu a opět se akné vrátilo v dost masivní míře. Do třetice teď v prosinci, jednou jsem jí nepoužil a měl jsem ho zpět. Veškerý čas mezitím se tou zelenou vodou patlám a ani jediný pupínek.

Říkám si, že to nemůže být náhoda. Vždy několik měsíců perfektní kůže bez pupínku, poté vynechám a akné jako čert. Začnu používat a opět paráda.

Za mě tedy 11 hvězdiček z deseti. Když odhlédnu od vůně. Všichni mě za ní nesnášej :D . Přítelkyně z ní vždycky šílí, že jsem blázen něčím takovým se patlat, máma mi říká že smrdím jak v domově důchodců. Táta se mi směje.
Proto bych docela rád sehnal něco s jinou vůní a podobným antiaknéefektem. A nejde jen o reakce okolí. I já tu vůni už nemůžu vystát po roce a dvou měsících používání 3x týdně. Vždy se oholím nějak navečer, aplikuju Alpu, nechám třeba pět minut působit, důkladně obličej omyji studenou vodou abych co nejvíce eliminoval vůni. Ale stejně večer si lehnu a polštář načichlý. A ještě druhý den večer, když zajdu do posilky a spotím se, je dost cítit. Jako bych jí měl nasáklou v pórech či co.

Všiml jste si někdo, že by měla podobný efekt i na Vás? Neznáte někdo nějakou jinou vodu po holení která by takhle likvidovala akné?

Tak snad jsem vás neutloukl svým vyprávěním :) a někdo to dočetl až sem :lol: .
ALPĚ ZDAR!
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: ALPA 378 - voda po holení

Příspěvek od Drvoštěp »

Ahoj,
Alpu 378 používám dost často. Ve tvém případě bych tedy zkusil novou Alpu Fresh s propolisem.
Vůně je jemná a nevtíravá. Vlastní zkušenost.
viewtopic.php?f=93&t=1129
No ale jestli Ti to nepomůže, pak nevím co dál....leda vyměnit přítelkyni za jinou, tolerantnější.
Nebo v realitce koupit opuštěný řecký ostrov a přestěhovat se tam. Taky možnost. :mrgreen:
Hodně štěstí.
8-)
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
Zeb
Příspěvky: 44
Registrován: 07 říj 2015, 08:20
Bydliště: Praha

Re: ALPA 378 - voda po holení

Příspěvek od Zeb »

Chlapi, tak jsem ji také zkusil. Na obličeji je výborná. Mentol krásně chladí, nesvírá, nesvědí, zanechaný film je příjemný, kůže zůstává krásně vláčná. Ale ten smrad, ten fakt nejde... Nevím, čím to je, v lahvičce mi docela i voní a rozhodně mi nevadí.
Jestli ale při aplikaci nějak zreaguje s mojí kůží, nebo vstoupí do hry jiný faktor, vznikne fakt něco nedýchatelného. Myslím, že bych po holení mohl jít do vězeňských sprch a klidně lovit mýdlo na zemi dle libosti, páč by se ke mně nikdo nepřiblížil.
Odpovědět

Zpět na „Vody a balzámy po holení“