Agresivní / neagresívní strojek

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Vousáč »

Já mám Fatip Picolo a jsem s ním spokojený.
Sice agresívní, ale holí suprovně.
Dobrý těžký bagr na který se nemusí vůbec tlačit, navíc nemám problémy s úhlem holení.
Otevřená lišta, takže holení několikadenního strniště není žádný problém. Já se sním holím denně.
Jediná chyba, nemá usazení čepelky, takže ji musíš před dotažením hlavy srovnat, tak aby bylo ostří rovnoměrné na obou stranách.

S Fatipem nešlápneš vedle a pokud se s ním naučíš holit, přechod na lepší bagříky je jednoduchý.
Navíc cena a výkon jsou velice dobré. :P

Jenom si zvol velikost která ti padne do ruky.

Fatip se vyrábí v kratší velikosti Picolo a delší velikosti Grande - záleží jak velkou máš ruku, nebo jakou rukojeť upřednostňuješ.
V noci slyším i vousy růst
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Slovak Boy »

Ďakujem Vousáč, mám doma Mühle Grande aj Mühle Standardnu dĺžku. A musím povedať, že lepšie mi vyhovujú tie štandardné dĺžky. Hoci samotná úchopová dĺžka je u oboch rukovatí rovnaká. Mám svoje strojčeky pofotené, založím tému s porovnaním Muelhe a Edwin Jagger.
Mňa zaujali otvorené hrebene potom, ako som to skúsil s R41. DE hlavy sú veľmi pohodlné, ale pripadajú mi poslednú dobu, ako škrabky. Musím dohoľovať. S R41 som po dvoch ťahoch hotový. Treba si však dávať bacha.

Edwin Jagger má jemnejšie hlavy, ako Mühle. Mühle je aspoň u dvoch strojčekov, čo som mal v ruke stredne agresívny a Edwin Jagger dva strojčeky jemné, jeden stredne agresívny. Ako som už písal, závisí to aj od výrobných tolerancií. Kus od kusu je to iné. Ak niekto kupuje len jeden strojček je to ako hodiť si kockou. U agresívnych strojčekov je to jasné od začiatku, že to reže a výrobné tolerancie tak nehrajú až takú rolu.

Hovoríš, že treba nastavovať žiletku. To vôbec nemá centrovacie tŕne?

Keso, všimol som si tvoj príspevok aj v technikách holení. Napísal som ti tam, prečítaj si to ešte pred tým ako kúpiš Fatip. Mál som podobné problémy s podráždením.
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Vousáč »

Jak píšu jediným nedostatkem Fatipu je, že nemá centrování žiletky
takže chodí do strany o cca 1 až 2 milimetry a je potřeba ručního dostředění podle oka. ;)

Taky jsem objevil kouzlo otevřeného hřebenu a pracuje se mi s takovým strojkem mnohem lépe, než s uzavřenou lištou.
V noci slyším i vousy růst
Keso
Příspěvky: 91
Registrován: 18 zář 2013, 21:25
Bydliště: Vinosady, Slovensko

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Keso »

@Slovak Boy, ano cital som to a do nakupu sa zatial nehrniem. Predsalen nerad vyhadzujem peniaze von oknom.
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Vousáč »

Nic se nemá uspěchat ale jednou stejně musíš začít. :P
V noci slyším i vousy růst
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Slovak Boy »

Tento strojček mi niekedy začiatkom devätdesiatych rokov priniesla teta z Ameriky, keď tu bola na návšteve. Vraj je po ujovi. Dlho ležal v skrini. Keď som ho pre pár rokmi oprášil, nedalo sa nim veľmi oholiť. Veľmi jemný, treba tlačiť. O ňom som tu písal ako Gillette Buterfly. Teraz som ho tu náhodou našiel na ebay. Možno nebol ujov, ale tety. O to je mi vzácnejší.

http://www.ebay.com/itm/vintage-Lady-Gi ... 2ecde050d5
doki
Příspěvky: 104
Registrován: 25 led 2014, 23:00
Bydliště: Košice

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od doki »

Dobrý deň spoluholiaci "bagristi". Som tu nový a hľadám informácie u skúsených. Prvý krát som sa oholil v roku 1978 otcovým bakelitovým bagrom. Holil som sa ním cca 10 rokov, celkom úspešne, zvykol som si naň. Pamätám sa, že prvé oholenie novou žiletkou bolo stále trošku krvavé, ale ďalšie holenia už boli v pohode. Ako pokračovala modernizácia holiacej techniky, tak som podľahol novým trendom a prešiel na jedno, dvoj a viac brité strojčeky. Pred nedávnom cez jedno športové fórum som sa dostala na vaše. Premohla ma nostalgia za starými dobrými časmi a pred týždňom som si kúpil Muhle R89. Ale akosi som sklamaný, málo berie fúzy. Rozmýšľal som že si ešte kúpim Merkur Solingen C37/39, ale po vaších ohlasoch nad ich nekvalitou, som zmenil rozhodnutie ostať u Muhle. Bojím sa že Muhle R41 bude veľmi agresívny a preto sa pýtam. Je niečo medzi 89 a 41, alebo Muhle robí strojčeky len s týmito dvoma hlavicami a líšia sa len rúčkami?
MÜHLE R89, MÜHLE ROCCA, FATIP GRANDE
Uživatelský avatar
Pedrosjan
Příspěvky: 301
Registrován: 04 čer 2011, 22:34
Bydliště: České Budějovice

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Pedrosjan »

Pozor... 8-) -Merkur Solingen C37 např.mám já a co se týká holení tak spokojenost! 8-) Je fakt že ze začátku bylo i pořezání,např.po prvém holení,ale již jsme se zkamarádili :lol: a pohoda.Jistě-jednou za čas se malý škrábáneček objeví,ale v pohodě.Ono je to také v přípravě,samotném stylu atd...a navíc každému z nás vyhovuje něco jiné..Myslím že "třicetsedmičku" vlastní rovněž Slovak boy,který je s ní také myslím spokojen ;)
MERKUR Solingen - 37 001
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Slovak Boy »

Ahoj doki, to, že 37/39C má nejaké problémy s kvalitou ešte neznamená, že sú to zlé strojčeky. Môžeš sa s predajcom dohodnúť vpored, že ak budú na strojčeku vady, že mu ho pošleš späť. Alebo kúp starší overený strojček. Žiaľ výhradný dovozca do ČSR nemá zrazu tieto strojčeky na sklade. Ja som posledné dni našiel veľkého konkurenta 37čky, a to Fatip. Keď ti Mühle neberie fúzy, asi ich máš tvrdé veľmi. Alebo je to nepodarok, kde je ostrie veľmi zasadené v štrbine. Prstom by si mal cítiť, že ostrie zaberá. Alebo robíš niekde chybu. Ak si sa holil bakelitkou pred rokmi, tá rezala z každého uhla. Mühle R89 treba držať pevne, ak keď to nie je agresívny strojček. Ruku ohýbať v lakťovom kĺbe, nie v zápästí. Pretože inak nereže a potom máš tendenciu tlačiť, čo koniec koncov prinesie aj tak len podráždenie. Ako dlho sa už holíš Muehle stojčekom? Predpokladám, že zásady správnej prípravy dodržiavaš. Bakelitke sa účinkom najviac podobá R41. Tiež má tupší uhol sklonu ostria k pokožke. Vynikajúco zaberá, ale treba si sakramentsky dávať bacha. Ako tu niekto už napísal, je to zviera medzi strojčekmi. Ak máš trpezlivosť trénovať, určite budeš aj s R41 spokojný.
doki
Příspěvky: 104
Registrován: 25 led 2014, 23:00
Bydliště: Košice

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od doki »

Vadný strojček nie je, keď prejdem prstom po ostrí, tak cítim že zaberá. Holil som sa s ním doposiaľ 3x a nemôžem povedať že som sa s ním neoholil, ale čakal som výraznejší účinok už po prvom namydlení. Do hladka oholený som bol po 3-ťom namydlení. Muhle robí len 2 druhy hlavíc 89 a 41? Alebo aj niečo medzi tým? Bol som na ich webovej stránke, ale nie som z toho múdrejší.
MÜHLE R89, MÜHLE ROCCA, FATIP GRANDE
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“