Syntetické štetce

... štětky, misky a jiné propriety...
Uživatelský avatar
badys
Příspěvky: 161
Registrován: 20 led 2015, 19:05

Re: Syntetické štetce

Příspěvek od badys »

Ahoj, takže dnes jsem také majitelem syntetické štětky, neb jezevčice Balea se pro mne stala opravdu mučícím nástrojem. Zakoupil jsem Edwin Jagger XL, test proběhne zítra, nebo pozítří, ale už první letmé přiložení na tvář se zdá, že je úplně někde jinde :lol: Zároveň chci poděkovat PetroviJ za jeho cenné rady a pomoc při nákupu štětky přímo u Edwinů.
REX Ambassador Asdjustable R1, Mongoose SS B3, Kai Captain Zebrano, Above The Tie H1 Windsor SS, GILLETTE FatBoy E2
PetrJ
Příspěvky: 91
Registrován: 26 črc 2014, 07:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Syntetické štetce

Příspěvek od PetrJ »

badys píše:Ahoj, takže dnes jsem také majitelem syntetické štětky, neb jezevčice Balea se pro mne stala opravdu mučícím nástrojem. Zakoupil jsem Edwin Jagger XL, test proběhne zítra, nebo pozítří, ale už první letmé přiložení na tvář se zdá, že je úplně někde jinde :lol: Zároveň chci poděkovat PetroviJ za jeho cenné rady a pomoc při nákupu štětky přímo u Edwinů.
Není vůbec zač, hlavně ať dobře slouží. Sám si stále myslím, že kdokoliv, kdo má citlivou pokožku, s ní těžko udělá chybu. Ještě by zřejmě stála za zkoušku i syntetická Plisson, jenže její cena v síti L'OCCITANE v ČR (mají posledních pár kousků) je 1325 Kč. Což je dost, zvlášť když se v Americe později prodávala za 30 USD. Dá se objednat i přímo ze stránek Plisson, a to s kvalitnějšími ručkami, ale ceny začínají na 52 €, ke kterým je nutné připočíst dalších 15 € za dopravu. A v provedení Ivory, které se mi líbí nejvíce, stojí 67 €...

To u Edwin Jagger má člověk za podobnou cenu luxusní, velikou štětku s perfektním vyvážením, masivní ručkou a krásně jemnými vlákny s velikou hustotu. Přiznám se sice, že mi to nedalo a vyzkoušel jsem, zda bych s menší, lehčí štětkou s jemnými vlákny a ručkou bez zvlnění apod. nebyl spokojenější. Ale po srovnání s Mühle 21A3 (Black Fiber) jsem si jen uvědomil, jak dobrá Edwin Jagger vlastně je a že bych si s jinou jen těžko polepšil.

Obrázek Obrázek

Kdybych dnes vybíral znovu, možná bych jen uvažoval o horn provedení: pro tak velkou ručku by zajímavý vzor nebyl na škodu. Jinak druhá ručka, kterou nabízí Edwin Jagger, mi přijde elegantnější, jenže prohnutí dole by mi nejspíš znemožnilo pohodlný úchop (mít možnost nechat si vyrobit ručku na zakázku, volil bych asi stejný tvar jako je u Mühle 21A3). A ve velikosti Large, která mi přijde rozměrově rozumnější, se podle zkušeností lidí štětky Mühle i Edwin Jagger už chovají trochu jinak a nejsou tak dobré.
PetrJ
Příspěvky: 91
Registrován: 26 črc 2014, 07:50
Kontaktovat uživatele:

Mühle 21A3 vs. Edwin Jagger XL EJ287synst

Příspěvek od PetrJ »

Nemůžu říct, že by Mühle 21A3 (Black Fibre) byla špatná: vypadá velmi pěkně, vytvořit s ní pěnu v misce je, jak je u syntetických štětek obvyklé, velmi snadné, má měkké konečky, pěna se s ní po obličeji natírá výborně, vlákna se snadno otevřou, je lehká a ručka, na níž není nic, co by tlačilo do prstů, se dobře drží. Cena i s dopravou na výdejní místo 678 Kč (http://www.upravse.cz/) mi přijde více než přiměřená. Vytknout bych mohl jen to, že při otáčení štětkou je vidět, že knot by mohl být zarovnaný rovnoměrněji.

Po několikerém vyzkoušení ale musím přiznat, že ji hodnotím velmi podobně jako Mühle 39K 257 (Silvertip Fibre, 19 mm): je stále ještě dost malá (včetně ručky), a tak se hodí spíš pro přípravu pěny na tváři. Jediný větší rozdíl je v tom, že Black Fibre nemají sametově jemné konce a jsou tvrdší, a tak, pokud se chci vyhnout podráždění mé citlivé kůže, musím vytvořit co nejvíce pěny a opatrně ji roztírat pokud možno bez kontaktu vláken s tváří. Na rozdíl od Silvertip Fibre, která jsou na tváři mnohem příjemnější, je vnímám v tomto ohledu jako nevyhovující.

Aspoň už vím, že abych byl se štětkou spokojený, musí mít co nejjemnější vlákna, velký knot s větší hustotou vláken, masivnější ručku bez čehokoliv, co by mě tlačilo do prstů (jako např. "prsten" u Mühle XL, hrany u jezevce Balea atp.) a prohnutou spodní část, která uchytí můj prostředníček (nebo štětku za okraj misky, takže nepadá do pěny), a to ne ve velkém úhlu, jinak to příliš prohýbá můj ukazováček. Váha může být trochu větší (moje Edwin Jagger, která má na moji žádost nadstandardně vysoký loft 62 mm, váží 86 g), pokud je ručka větší a štětka dobře vyvážená.

Moje Edwin Jagger XL tyto požadavky splňuje: když jsem přestal šetřit s mýdlem a vytvořil kopec pěny, byl výsledek perfektní a mě přešla chuť zkoušet něco nového (a líbí se mi i její střízlivý, minimalistický design bez kovového kroužku kolem vláken a příjemný odstín Ivory ručky, který je více do béžova než u Mühle). Což jsem samozřejmě rád, už takhle jsem utratil za holení mnohem víc, než jsem zamýšlel...
Frody
Příspěvky: 220
Registrován: 04 črc 2012, 18:04

Re: Syntetické štetce

Příspěvek od Frody »

Jen pro zajímavost v DM drogerii v ČR už je k dostání syntetická Balea men za 199 kč včetně stojánku a je velmi jemná a užasná :) ta smutná zprava ,že skončila jezevčice , prasečí pokračuje
Uživatelský avatar
vintage
Příspěvky: 23
Registrován: 21 dub 2016, 11:25
Bydliště: Neratovice

Re: Syntetické štetce

Příspěvek od vintage »

Zdravím, chtěl bych se zeptat zda je chyba ve mě nebo ve štětce. Mám santetickou Baleu z DM.
Mýdlo jsem používal Barbus a teď jsem dokoupil fajnovější Haslinger. Problém, ale mám u obou mýdel totožnej. Kousek mýdla vložím do hrnku, připlácnu na dno, namočím štětku do horké vody (z kohoutku) a šlehám. Misku mám v napuštěném umyvadlu s teplou vodou. Nejsem moc zkušenej, ale pěna mi přijde OK. Problém je ten, že mám pocit, že štětka veškerou pěnu pohltí a nechce ji pustit. Když pak pěnu aplikuju na pokožku tak mam pocit, že to 'nejlepší' zůstalo na ní. Taky se mi zdá, že se jakoby štětiny slepí a ztuží se k sobě a je to takvy jakoby tvrdy.
Jako holit se stím dá, ale myslím že to není ono. Kde dělám prosím chybu?
děkuji.
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: Syntetické štetce

Příspěvek od vsezved »

@vintage:
zkus to vzít úplně z druhého konce. Dávkuj vodu po troškách. Pro začátek bych začal raději s méně teplou vodou. Zkus nabrat více mýdla, nejdříve bych zkusil mýdlo předávkovat a potom ubírat. Zkus nabrat mýdlo štětkou místo hoblinek. Pokud použiješ chladnější vodu, tak hoblinky moc dobře nerozpustíš. Když nic z toho nepomůže, tak použij balenou vodu.
Problém určitě není ve štětce, syntetika balea moc mýdla nezadržuje a pění slušně. Zkus pohledat různý způsoby přípravy pěny.
mons
Příspěvky: 942
Registrován: 13 led 2011, 21:30
Bydliště: Praha

Re: Syntetické štetce

Příspěvek od mons »

Používám syntetiku Muehle, u mne za výbornou, v současné době nejčastěji používaná štětka.
Uživatelský avatar
Zagarne
Příspěvky: 154
Registrován: 08 říj 2014, 06:46
Bydliště: Brno

Re: Syntetické štetce

Příspěvek od Zagarne »

vintage píše: Taky se mi zdá, že se jakoby štětiny slepí a ztuží se k sobě a je to takovy jakoby tvrdy.
děkuji.
toto mi spis pripada, ze mas mydla nabraneho moc mydla. s Barbusem je velice jednoduche nabrat vic, nez je zapotrebi a Haslinger je sice tvrde mydlo, ale staci ho jenom mala troska. nemam sice syntetiku Balea, ale zato asi 4 jine a postup pouzivam zhruba stejny se vsema - namocim stetku do teple vody z kohoutku aby se pekne zahrala a properu chlupy, dvakrat silneji vyklepnu prebytecnou vodu a jdu na mydlo (suche). pokud se mydlo nabira pomaleji nez by se mi libilo, tak na nej caknu trosku vody. jinak vodu pridavam az kdyz delam finalni penu na tvari. nove syntetiky jsou naprosto uzasne v tom, ze jim staci velice malo mydla a v par vterinach delaji uzasnou penu.
Uživatelský avatar
vintage
Příspěvky: 23
Registrován: 21 dub 2016, 11:25
Bydliště: Neratovice

Re: Syntetické štetce

Příspěvek od vintage »

Díky moc za reakce!
jak to myslíte nabrat mýdlo štětkou? To mýdlo je hodně tvrdý (možná ještě tak barbus by šel) a je třeba ho kousek odštípnout něčím ostrým (třeba nožíkem nebo nehtem). V jako kvedláte mokrou štětkou na celým kusem mýdla a posléze přjdete do mydlotvoru (misky)?

Já to dělám tak, že štětku namočím v teplé vodě, otřepu. Do misky dám úlomek mýdla a kvedlám. Vody přidávám max po kapkách. Je pravda že mi vždy pak ještě kousek nerozšlehaného mýdla na dně misky zbyde (to spotřebuji většinou v příštím holení), stejně tak jako mi zbyde pěna trochu nespotřebované pěny. Haslingera jsem dnes dal dva takový menší úlomky, tak příště zkusím dát jen jeden jeden.

Možná bude pro mě lepší postup, že šlehám přímo na mýdle a pak pěnu dedělám přímo na obličeji?

Ještě mě napadlo zda nemůže hrát prim to, že máme doma velmi ale velmi tvrdou vodu?
Uživatelský avatar
Zagarne
Příspěvky: 154
Registrován: 08 říj 2014, 06:46
Bydliště: Brno

Re: Syntetické štetce

Příspěvek od Zagarne »

tim je mysleno kvedlani mokrou stetkou po celem puku mydla
tvrda voda Barbusu ani Haslingeru nevadi - vim z vlastni zkusenosti
Odpovědět

Zpět na „Pomůcky k holení“