Pádlo

...řemeny závěsné a řemeny na strojku či dřevěné kostře napnuté...
srdcovyrytir
Příspěvky: 3
Registrován: 07 pro 2012, 08:37
Bydliště: Kunvald

Re: Pádlo

Příspěvek od srdcovyrytir »

Ahoj Adrspachu,
jak jsi napínal tu kůži na pádlo? To je na tom dřevě jenom přilepené? A jak jsi to vyšponoval? Taky mi někdo vysvětlete, jak se takové pádlo používá - jaký je rozdíl mezi tímto a řemenem? Jo, a co je to rohacell?

Díky, Srdce.
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Pádlo

Příspěvek od adrspach »

Ano je to naprimo lepene na MDF desku. Rozdil je ten ze nemusis korigovat napnuti. Na druhou stranku protoze to nepruzi tak to taky neni idealni.
Z rohacelem se tady zabyval myslim kolega Radgost.
Uživatelský avatar
Radyx
admin
Příspěvky: 1078
Registrován: 21 lis 2008, 15:39
Bydliště: Praha

Re: Pádlo

Příspěvek od Radyx »

irenko píše:...čo si o tom myslíte páni?
kolegové to tam již prodiskutovali, nevlhčit můžeš pouze některé druhy syntetik na což to nevypadá. Nějaké jemné vlhčení či otírání, to fakt nevím... Podle mě tu kůži dříve nebo později zašpiníš. Když se na to ale podívám z pohledu, že to mám na cesty kdy ten kámen použiji fakt nouzově tak by to snad mohlo mít smysl.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Pádlo

Příspěvek od Radgost »

srdcovyrytir píše:Jo, a co je to rohacell?
Stačí pohledat, případně si vlákno pročíst celé:

viewtopic.php?p=6783#p6783
Bob76
Příspěvky: 477
Registrován: 15 dub 2016, 09:38
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Pádlo

Příspěvek od Bob76 »

Kluci máte zkušenost s tímto pádlem ? http://www.maxarmy.cz/magnum-brousek-na-britvy-p307 Rád bych udělal radost dědovi, rád si pohraje s noži a něco podobného kdysi měl a ta kombinace břidlice a řemenu na druhé straně se mi zkrátka líbí.Je ta břidlice dobré kvality na obtahování ? Nebo kde sehnat kvalitní břidlici na finišování ? /zkrátka nechci se někde u výrobce /p.Sucháček/ přebírat kubík kamene,páč nevím na co se zaměřit/.
Zde jsem objevil reakci od PetraS viewtopic.php?f=71&t=1101&start=20
To pádlo jsem doma měl nové, když přišlo zároveň s novou Břitvou.
Tam je problém hlavně v tom, že to pádlo je docela tenké a tak se nedá příliš oddělit broušení na kamenu do obtahování na kůži. Pokaždé hrozí, že si zaneseš do kůže zbytky z broušení na kameni. Když pádlo položíš do poskládané utěrky, tak tu kůži alespoň částečně schováš před kontaminací zbytků z kamene. Vody na tu Břidlu by mělo stačit jen trošku ale oleje musíš dát krapet více, jinak máš velice rychle mazlavou kašičku a ta se patlá všude - potfora jedna. Nejlépe je to do trička a pak nejde ani vyprat. :twisted: Proto jsem doporučoval tu vodu. Ta přece jenom tolik nedělá svinčík, ale i té se dá v tomto případě použít jen trochu.
Naposledy upravil(a) Bob76 dne 22 led 2017, 20:14, celkem upraveno 1 x.
Trpělivost a čas udělají více než hněv a síla. Jean De La Fontaine
Všichni musíme čelit rozhodnutí mezi tím, co je správné a co je snadné . J.R.
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: Pádlo

Příspěvek od vsezved »

@Bob76

můj osobní názor je, že na břitvu bych určitě nepoužíval podobnou kombinaci. Přeci jen na kamen musíš s vodou, nebo s olejem a to zase nemá rád řemen. Nehledě na to, že hrozí obrovské riziko kontaminace kůže. Takže pokud používat, tak jednu nebo druhou stranu.
Bob76
Příspěvky: 477
Registrován: 15 dub 2016, 09:38
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Pádlo

Příspěvek od Bob76 »

Dobrá,takže "kolébku" od PetraS a kde teda sehnat kvalitní břidlici ? /abych nemusel přebírat atp./
Trpělivost a čas udělají více než hněv a síla. Jean De La Fontaine
Všichni musíme čelit rozhodnutí mezi tím, co je správné a co je snadné . J.R.
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: Pádlo

Příspěvek od vsezved »

Radyx má nějaké břidlice v obchodní sekci. Zkus si něco vybrat a určitě se s ním dohodneš i na nějakém času na vyzkoušení kdyby ti kámen nesedl.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Pádlo

Příspěvek od PetrS »

Řemen držet co nejdál od kamenů.
Co se do kůže zaseká z broušení, už se nedá odstranit a jak máš ostří jen trochu jemné, tak brusná zrníčka v kůži páchají škodu.
Pokud potřebuješ napnutý řemen, tak napiš na můj email.
Dobrá břidla je vzácnost, ale když se Ti podaří ji získat, tak máš hodně fajnový kámen. Duryňák je taky břidla, jen krapet dražší, ale i fajnovější.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Pádlo

Příspěvek od adrspach »

Neni bridla jako bridla.
Odpovědět

Zpět na „Obtahovací řemeny“