Začátky s břitvou

... po srsti či proti...
Zamčeno
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od PetrS »

Gratuluji Matifu k přepychovému oholení.
Od teď to bude jenom lepší a lepší. :D
Kdo zažil jaká je to pohoda když se dobře oholí Břitvou, ten se jenom usmívá při pohledu na všechny reklamy o škrabkách.
Přeji stále dobré ostří a pevnou ruku.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Matifu
Příspěvky: 13
Registrován: 29 říj 2010, 21:05

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od Matifu »

Dakujem
Mne už tie nové3-4-5 žiletkové zázraky dávno sa zhnusili. :evil:
Zato som sa holil zo starou Astrou 901-kou.
Ale s kvalitou žiletiek nie vždy som bol spokojný tak zato som hľadal inú alternatývu a zdá sa mi, že som to našiel!
A teraz keď už viem čo hľadám by som kúpil túto britvu http://www.vintagebladesllc.com/vshop/x ... 214&page=1
Raz určite budem vlastniť takú krásku!
Ale ešte stále sa mi páčia aj Revisori.
http://www.revisor-solingen.de/html/5_8_1.html
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od PetrS »

Vybíráš si nezi hodně krásnými Břitvami.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Matifu
Příspěvky: 13
Registrován: 29 říj 2010, 21:05

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od Matifu »

Snažím sa. :oops:
Britva je na celý život tak to treba kúpiť tak aby človek používal to rád a niekedy aj sviatočne. 8-)
Nikdy nezabudnem ako dedo sa holil každé nedelné ráno.
Bol to rituál, nie len zbavenie srsti s jednorázovou umelou britvou ako sa to robí dnes.
Naposledy upravil(a) Matifu dne 04 pro 2010, 18:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od relka »

Matifu píše:Bol to rituál, nie len zbavenie srsti
Ano...dost přesně jsi popsal pocity mnohých kolegů. Od nalezení té jediné /druhé.třetí/ k pocitu Oholení s velkým O. Dá se to nazvat meditací v pohybu, plné soustředění na každý pohyb, kde si chybu velmi rychle uvědomíš... ;)
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
stratom
Příspěvky: 10
Registrován: 19 led 2011, 12:17

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od stratom »

Tento týden dorazily oživené břitvy a nový obtahovák, od pana Mistra. Po krátké přípravě jsem se vrhl na první holení břitvou.
Musím říct, že mám smíšené pocity. Myslel jsem, že holení pujde jednodušeji. Jemná motorika mi dělala docela problémy :-) chvílemi se zdálo, že si ruku vykloubím, jak jsem se nemohl naštelovat, hehe.
Holení tváří a místa pod nosem dopadlo výborně, brada, přechod na krk a krk samotný byl celkem slusný boj.Dvoudenní strniště na brade docela tahalo. Britva byla precizne nabroušená od Petra. Co tedy bylo špatně? Malý tlak na břitvu?
T.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od PetrS »

Ahoj Stratom,
podle toho co popisuješ se dá jen velmi nesnadno určit co všechno mohlo způsobit, že holeí nebylo k plné spokojenosti.
Zkusím to probrat postupně.
1) První by mělo být změkčení vousů horkou vodou.
2) Namydlení a našlehání hojné pěny na tváři s mírným přídavkem vody aby pěna nezasychala a byla dostatečně vlhká.
3) Pokud jdou vousy na lících dobře holit, tak půjde obvykle i další část vousů.
4) Na lících si lze vyzkoušet nejvhodnější úhel náklonu Břtivy a tento úhel pak využít při holení krku a brady.
5) Na bradě náklonem čepele kopírovat povrch brady
6) Hlídat aby nezačala pěna zasychat - do dlaně trochu horké vody, nacucnout do štětky a obnovit vlhkost pěny.
7) Ostrá Břitva nepotřebuje tlak aby brala a pokud máš pocit, že bere méně - očistit od pěny a párkrát zlehka obtáhnout pak pokračovat
8) První holení se obvykle nese v duchu nejistoty a tím i vznikem neoholených ostrůvků vousů - doholit postaru
9) Druhé a další holení už bude o něčem úplně jiném - ostrůvky se zmenší a do ruky se usadí klid a jistota, protože budeš vědět jak Břitvu uchopit.
10) Všeobecně je brada nejnáročnější na holení - hlavně trefit náklony.

Mezi těmito deseti základními body si zkus najít kde by se mohl skrývat důvod proč nebylo holení k plné spokojenosti.
Tupou Břitvu poznáš snadno - nebere nikde. Nesprávné náklony způsobují kousky míst dobře oholené a ostrůvky neoholené.
Suchá pěna způsobuje podření a je při holení cítit svírání kůže. Málo změkčené vousy kladou velký odpor.
Postupně se propracuješ ke spokojenému oholení a k tomu Ti přeji stále dobré ostří a vždy pevnou ruku.
Zdravím, Petr.
8-)


Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
stratom
Příspěvky: 10
Registrován: 19 led 2011, 12:17

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od stratom »

Díky za vyčerpávající odpoved Petře.
Podle toho co jsi napsal, bych to videl na špatný uhel v kombinaci zasichající pěny a málo změkčených vousů.
Pravda je, že když to slo hladce na tvářích nebude chyba v břitvě, ale síš mojí nejisté ruce. Chybama se človek učí,uz se celkem tesim na dalsi a dalsi pokusy.
Mimochodem dnes jsem trochu nečekaně vydražil další přírůstek, myslíš že bude dobra?

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... SA:GB:1123
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od PetrS »

Jako obvykle - jen jedním drápkem zachycen a už je ptáček celý lapen.
Jak se začneš těšit na další holení, tak bacilus Břitvomilus zapůsobil a tím pádem se bude každé další holení nést v duchu radosti z dalších perfektně oholených míst.
K vydražené Krásce GRATULUJI.
Odrezit, naleštit, postavit nový břit a nabrousit do zrcadlova a pak holit a holit a hol....... :D
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od Zipíno »

Problémy s oholením brady jsem ukončil tím, že bradu se nesnažím oholit špičkou břitvy, ale patkou u stabilizátoru. Je zajímavé, jak se změní jistota jen změnou části břitu, kterou používám na problémové oblasti. :o
671 grains of diplomacy-.50 BMG
Zamčeno

Zpět na „Techniky holení“