Žiletky

Vše o čepelkách
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Žiletky

Příspěvek od PetrS »

Ve vláknu ŽILETKY něco o žiletkách.
Je zajímavé, kolik pracovních operací je spojeno s jednou žiletkou než se přiloží na tvář...

http://www.youtube.com/watch?v=e9PnTPIKd3g

8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
Vlcak
Donátor
Příspěvky: 533
Registrován: 21 pro 2011, 08:19
Bydliště: Olomouc

Re: Žiletky

Příspěvek od Vlcak »

Hezké video. Pohled pod pokličku je vždy zajímavý. Díky Petře.
Frank
Příspěvky: 20
Registrován: 11 zář 2014, 09:32

Re: Žiletky

Příspěvek od Frank »

Našel jsem docela zajímavý eshop, ne že bych chtěl objednávat, ale líbí se mi, že je u každé žiletky napsáno kde se vyrábý a jak je zušlechtěný povrch.

http://www.tryablade.com/blade
Libor
Příspěvky: 130
Registrován: 28 srp 2013, 13:02
Bydliště: Netolice

Re: Žiletky

Příspěvek od Libor »

Ahoj,
s koupí prvního pořádného nože jsem se začal ponořovat i do světa nožů a s tím se začal zajímat i o oceli a snažím se aspoň něco pochytit. Najednou ale vyvstala otázka, která ocel se nejčastěji využívá pro výrobu holicích čepelek. Ha a nevim :-D Jsou nějaké nejvyužívanější? aspoň u těch nejostřejších featherek.
Díky L.
Začneš-li se holit břitvou, jako bys překročil Rubikon. Není cesty zpět...
nithro

Re: Žiletky

Příspěvek od nithro »

Zkus si přečist tento článek, pokud vládneš angličtinou :) link. Ale co jsem četl já, tak vše je výrobní tajemství a dál než za to, že je to buď uhlíková ocel, nerezavějící ocel, švédská ocel a že je potažená platinovým krytím, keramickým krytím, teflonem, atd... se asi nedostaneme... Určitě to navíc může být proměnlivé v čase. Takže něco jako u nožu, že u lepších výrobců víš, že nuž je ze 440C nebo VG-10 nebo AUS8 to asi nebude.
Uživatelský avatar
ToFF
Příspěvky: 12
Registrován: 05 lis 2014, 22:24
Bydliště: Ostrava, Plzeň

Re: Žiletky

Příspěvek od ToFF »

V případě nerez ocelí, a taktéž skupiny "švédská ocel" je například výrobcem SANDVIK, který produkuje přímo svitky pro výrobu žiletek, možno popatřit tuna:
http://smt.sandvik.com/cz/produkty/stri ... rip-steel/
Akorát je s nimi těžké pořízení, tedy s přímým zastoupením v Německu, minimální množství je tak od 1 tuny materiálu, sháněl jsem jednu jejich ocel na nerez damašky, tak jsem si pár mailu s nimi vyměnil.
Freedom
Příspěvky: 78
Registrován: 08 úno 2014, 19:43

Re: Žiletky

Příspěvek od Freedom »

V tomto videu sice mluví jen obecně o nerezové oceli, ale je zde zas vidět celá výroba žiletek:

dedek
Příspěvky: 151
Registrován: 04 pro 2011, 16:36

Re: Žiletky

Příspěvek od dedek »

původní video zde

viewtopic.php?p=21678#p21678
břítva, dýmka a žena se nepůjčují
Freedom
Příspěvky: 78
Registrován: 08 úno 2014, 19:43

Re: Žiletky

Příspěvek od Freedom »

Tak to se omlouvám, toho jsem si nevšiml. Dokonce na jedné a té samé stránce safra :oops:
Uživatelský avatar
Pedrosjan
Příspěvky: 301
Registrován: 04 čer 2011, 22:34
Bydliště: České Budějovice

Re: Žiletky

Příspěvek od Pedrosjan »

Mám takový dotaz... ;) :?: Kolega z práce pocházející z Ukrajiny se letos v létě chystá navštívit domovinu právě tam.. ;) Můj dotaz směřuje právě asi nejspíše k Wikingovi zda nebude vědět či samozřejmě někdo další... 8-) Dají se tam sehnat nějaké slušné žiletky či snad jste tam osobně někdo někdy kupoval?Já jen zda nemáte někdo zkušenost s koupí a kvalitou tam..,myslel jsem třeba na Sputniky atd... ;)
MERKUR Solingen - 37 001
Odpovědět

Zpět na „Čepelky (žiletky)“