Poradna

Dotazy na vše co se holení týče.
Odpovědět
stork
Příspěvky: 34
Registrován: 14 led 2009, 12:54

Re: Poradna

Příspěvek od stork »

Zdravím všechny,po nějaké době holení břitvou mám veskrze pozitivní zkušenosti. Nicméně nejsem stále spokojen. Blíží se jubileum a tak jsem dostal doma od manželky dárek, abych si mohl koupit novou břitvu. Mám celkem pěkný kousek( podle lidí na foru),a tak se chci zeptat na několik otázek. Mám poměrně tvrdé vousy. Má otázka zní, je potřeba brát v úvahu druh břitu (myslím tím dutý, polodutý atd.)na kvalitní oholení. Mám polodutý výbrus 5/8 .Nevím jestli vzhledem k vousům není lepší jiný druh a jiná šíře? Má to nějakou souvislost ,nebo přemýšlím nad špatnou otázkou? Mohl by někdo poradit? Pokud máte zkušenost, snad i tip na určitou břitvu. Díky a pevnou ruku.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Poradna

Příspěvek od PetrS »

Ahoj storku,
na tvrdé vousy je vhodnější menší šíře, tedy 4/8 - 5/8 a právě ten Tvůj polodutý výbrus. Jemné plnoduté výbrusy jsou vhodnější na jemnější vousy nebo pro používání doholování proti srsti. V tomto směru máš velmi vyhovující Břitvu. Pokud máš pocit, že přeci jen neholí jak by sis představoval, je to spíše otázka nabroušení a obtahování. Jinak i na velmi tvrdé vousy se dá použít 7/8 s plnodutým výbrusem a při holení uslyšíš hrozné zvuky jak statečně bere. Proto je lepší ta užší. Vezme bez zvuků a obav ze "zaseknutí". Sám používám na první holení 4/8 a pak teprve podle "pocitů" si vyberu nějakou širokou. Přeji pevnou ruku a dobré ostří.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
LukKuc
Příspěvky: 8
Registrován: 15 čer 2009, 08:53

Re: Poradna

Příspěvek od LukKuc »

Ahoj ve spolek,
právě jsem byl očarován kouzlem břitevním a rozhodl jsem se začít holit břitvou.
Včera jsem koupil na aukru jednu břitvu, asi nic moc, ale říkal jsem si, začnu nějakou plečkou a potom, když mě to nepřestae bavit, koupím něco lepšího.
Už mám objednané obahovací řemeny na dřevu a potom nějaký ten brousek.
Koukněte se kdyžtak na tu břitvu, a ohodnoťte, jestli to s ní půjde, nebo je to riziko se s ní holit.
Je tam napsáno, že je to ECORD.
Díky.
A dále bych se chtěl zeptat, chci si koupit brousek zde, myslíte že to s tím půjde nebrousit?
http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid= ... sts&t=4820
Je to brousek č.11A
Díky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Poradna

Příspěvek od PetrS »

Ahoj LukKuc,
vítám Tě jako nového člena naší, dnes ji dost početné společnosti přátel ostrého řezu. Věřím, že Tvů zájem o holení Břitvou Tě už neopustí, protože je to takový krásný a velmi často i meditační rituál. Co se týká Tvé první Břitvy:
Je to kousek, který byl velmi často používaný a má již mnohé za sebou. Tím rozhodně nechci říct, že by byla špatná, právě naopak. Pro začátky je to velmi dobrý kousek, šířky 4/8 se čtvrt dutým výbrusem. Střenky zachovalé a na čepeli (z Tvých fotek) taky není vidět žádné vážné poškození. Pokud máš tvrdé vousy, tak je právě tato šířka ideální. Po dobrém nabroušení s ní budeš spokojený. Co se týká těch brousků č.11, tak bych Ti doporučil zakoupit oba dva. Jak písmeno "A", tak i "B". Na prvním si ostří vytvaruješ, a na druhém vytvoříš břit. Sám jsem si , před cca 4 dny, koupil tyto brousky ale ve větší velikosti. Podle probíhajících zkoušek, mohu jen doporučit. Používám je zásadně s vodou a spokojenost MAXIMÁLNÍ. Jen musíš brousit velice jemně a s citem. Mají jiné brusné vlastnosti než brousky přírodní. Postupně, až udělám více zkoušek, tak sem na forum přidám fotky a detailní popis vlastností. Přeji dobré ostří a pevnou ruku. Zdravím, Petr.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
LukKuc
Příspěvky: 8
Registrován: 15 čer 2009, 08:53

Re: Poradna

Příspěvek od LukKuc »

Díky, dobře, takže to broušení se opírá o hřbet, že?
Není to jako u nožů, že se drží úhel.
Díky.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Poradna

Příspěvek od PetrS »

To broušení je přesně jak říkáš, hřbet určuje přesně úhel broušení. A pozor - stačí jedno potažení na brousku se špatně nakloněnou Břitvou, a pak pracně tvoříš znovu břit. Hlavně NETALČIT!!!!!!! jinak je zase zle. Broušení Břitvy je o trpělivosti a čase. Nic neuspěcháš, ani neurychlíš. Všechny zkratky už byly vyzkoušené a jsou k ničemu. :P Pročti si co nejvíce z tohoto fora, podívej se taky na spřátelené forum
http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... db6f960ffb

taky na rybině.com ale tam řádí nějaký úchyl a zaspamoval nám toto forum, tak raději počkej až to bude OK.

Převážnou většinu toho na co se ptáš už tady máš obsáhle popsané a tak když to vše pročteš, tak už budeš o Břitvách vědět opravdu dost. 8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
LukKuc
Příspěvky: 8
Registrován: 15 čer 2009, 08:53

Re: Poradna

Příspěvek od LukKuc »

Díky, všechno pročtu.
LukKuc
Příspěvky: 8
Registrován: 15 čer 2009, 08:53

Re: Poradna

Příspěvek od LukKuc »

Tak jsem ji dnes konečně dostal poštou a ten břit je menší než jsem čekal. Nu což, na začátek dobrý.
Zkoušel jsem, jestli holí na zápěstí a nic moc. Sice holí, ale musím vícekrát na stejném místě.
Tak teď nevim, mám doma jeden kámen, je to keramika a kupoval jsem jí tady: http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid= ... sts&t=4820
je to č.8A
Myslíte, že bych jí měl vzít na tom jemným ponejprve, nebo koupit rovnou grit 2000/6000 a pak obtáhnout na kůži.
Nerad bych ji domrvil na tom, co mám.
Díky za odpověď.
Přikládám nějaké foto.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Poradna

Příspěvek od PetrS »

Ahoj LukKuc,
pokud máš doma ten hrubší brousek kolem cca 1000, tak na tvoření ostří Ti stačí, a na dolešťování si pořiď ten 2000/6000. Vytvořit břit, naleštit, pak řemen jenom tak jako - slabounce a hurá na papulku.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
LukKuc
Příspěvky: 8
Registrován: 15 čer 2009, 08:53

Re: Poradna

Příspěvek od LukKuc »

Dík. :)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní dotazy“