Mýdlo Barbus

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Odpovědět
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od vsezved »

Musím nesouhlasit, že podráždění dělají po sobě všechny, nebo více mýdel. Já mám problém pouze s Barbusem Activ. Jiný Barbus jsem kvůli vůni ani nezkoušel. Někdy když mám náladu a čas, tak se holím klidně měsíc v kuse každý den a vyzkoušel jsem asi 15 mýdel a jediné, které mě občas pálí je Barbus Activ. A to se vždy holím břitvou, kde je možnost podráždění závislá na více faktorech než u bagru.
Yetti
Příspěvky: 56
Registrován: 03 úno 2015, 20:23
Bydliště: Jílové okres Děčín

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Yetti »

Zdravím kolegové. Mám 7 mýdel a ty střídám podle náhodného výběru. Tedy jedno si nechávám jako premii když je pohoda a to je KENT. Jinak se holím prakticky denně povětšinou břitva, když mám chuť na napínavé momenty vezmu shavettu, bagr když to chci "odfláknout" ale pravda je, že jsou mýdla která mají trošku agresivnější políbení. TOBS PRORASSO na tvrdý vous a SPECK krém. Tam pokud chci oholení na DP a jdu na 3 mydlení je to někdy už na hraně snesitelnosti. Mě pomáhá, když před holením, je li čas, napatlám mordu AVIRIL olejíčkem s glycerínem (půl na půl ve skleničce před použitím protřepat ale nemíchat 007 ba řekl) a před holením umeju glycerínovým mýdlem. Ale to chce čas a pohodu.....
optimista čte knihy, pesimista Korán a realista studuje základy střelby na pohyblivý cíl.
Ryžo
Příspěvky: 108
Registrován: 06 kvě 2015, 13:09

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Ryžo »

Tiež mám problém s pálením pri klasickom barbuse.
S ním som začinal. Teraz používam striedavo proraso klasik a sensitive, cella, kent, balea senzitive, barbus a nivea. Holim sa britvou, skoro denne (cca 25 x za mesiac). Barbus mam z hladiska kvality peny najradsej. Pením na tvári. Rýchlo napení, pena je hustá a masná, a to čo ostane na štetke vydrží 3 prechody a ešte aj dorábky.
Ale ak je interval 24 hod. nebodaj menej = tak to páli. Vtedy je skvelá balea senzitiv. Mechanickými vlastnosťami sa vyrovná až predčí barbus,(to aj nivea, ale ma silikón) a je naozaj senzitive. Preto barbus používam po min. 36 hod. až 2 dňoch (čo je u mňa výnimočné). Keď ho miniem, neviem či si ho ešte kúpim. Ak by som sa holil 3x do týždňa, tak určite. Neviem či to je tou kyselinou boritou, alebo mojou citlivou pleťou. Holí sa mi s ním lepšie ako s KENTom, ani proraso ani cella mi nespravý takú pevnú a trvácu penu.
Väčšina sa väčšinou mýli. U mě dobrý.
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Vousáč »

Ono pan výrobní ředitel mluvil v tom smyslu, že množství použité kyseliny borité určené jako konzervant,
je tak zanedbatelné, že prošlo testy na citlivost pleti beze ztráty bodů.
Ale já mám stejný problém.
Když použiji klasické mýdlo Barbus v modrém kelímku, tak se mi po oholení pokožka začne svírat a objeví se červené
fleky. Když jsem si koupil Barbus Active jsem nadmíru spokojený bez jakýkoliv problémů.
To samé u krému Barbus Sport, mám ho rád protože se sním dá holit i studenou vodou a nedělá problémy.
V noci slyším i vousy růst
Ryžo
Příspěvky: 108
Registrován: 06 kvě 2015, 13:09

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Ryžo »

Pozitívna informacia. Vyskúšam. Ja nemám flaky ani nič podobné, ale pri druhom prechode resp. doholovaní už cítim pálenie a zážitok je ta tam. :(
Väčšina sa väčšinou mýli. U mě dobrý.
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Vousáč »

a nesouvisí to spíš s podrážděním ostřím čepelky, než se samotnými vlastnostmi mýdla ?
V noci slyším i vousy růst
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Drvoštěp »

Taky možnost. Těch faktorů je mnohem víc než jen samotné mýdlo.
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
Ryžo
Příspěvky: 108
Registrován: 06 kvě 2015, 13:09

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Ryžo »

To ma tiež napadlo, ale tie isté britvy to pri iných mydlách nerobia, takže asi nie. (bez ohľadu na kvalitu nabrúsenia, v ktorom mám určite hóóóóóóódne rezerv)
Väčšina sa väčšinou mýli. U mě dobrý.
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Drvoštěp »

Pro porovnání:
Foceno bez blesku.
DSCN7000.JPG
Bílý versus tmavě béžový
měkký krémový - tvrdý
víčko plastové - víčko papírové + folie
vůně slabá - vůně výrazná, nic pro slabší povahy. :cry:
Bakelit nijak zvlášť necítím. Vůně mýdla vše přebije i čerta. :twisted:
Zítra to otestuji a pak zde poreferuji, jak jsem dopad. :oops: :lol:
Poroučím se Vám pánové. :P
:mrgreen:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
Uživatelský avatar
harmonica
Příspěvky: 36
Registrován: 16 úno 2014, 13:54

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od harmonica »

Dalo by se pro zajimavost zjistit slozeni toho puvodniho Barbusu?
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“