Mýdlo Barbus

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Odpovědět
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Vousáč »

No retro edice, to je jenom na obal, jinak modrý Barbus je pořád stejný, jaký se prodává i v jiné dny.
Retro edice by pro mne byla v červeném bakelitovém kelímku s cenou 3,50 Kč. :mrgreen:
V noci slyším i vousy růst
Bob76
Příspěvky: 477
Registrován: 15 dub 2016, 09:38
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Bob76 »

Tak já na svém bakeliťaku mám cenu 7,50 :-) Jinak jsem si chtěl dnes koupit Barbus Active černý a v Hradišti ani ťuk a to jsem prolezl snad všechny drogerie.Chlapi co za Barbus byl v té bílé dóze ? Někde tu byla fotka.
Trpělivost a čas udělají více než hněv a síla. Jean De La Fontaine
Všichni musíme čelit rozhodnutí mezi tím, co je správné a co je snadné . J.R.
MartinB
Příspěvky: 90
Registrován: 13 zář 2015, 13:00
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od MartinB »

Tak jsem zašel do Lídlu a zkoumal Barbus - složení - odolal jsem, mám Barbus Active a moc ho nepoužívám, ale uvědomil jsem si zajímavou skutečnost:

1) Barbus má geniální složení - vpodstatě jde o přírodní mýdlo vyrobené z nejnutnějších surovin - kyseliny stearové, kyseliny palmitové,kokosového oleje,vody a louhu - jediné zlo je kyselina boritá.

2) Vzhledem ke složení nechápu co může způsobovat u některých uživatelů pocit suché pokožky a stahování - štípání a červené fleky jsou pravděpodobně dílem právě kyseliny borité, ale to vysušování mi vrtá hlavou...

3)Kvízová otázka:
Které věhlasné, dokonalé, přírodní a luxusní mýdlo je vyrobeno prakticky ze stejných základních surovin(kromě kyseliny borité a vůní)?
....žádné menší než samotný Le Pére Lucien!!!
Že blouzním?Kdepak!
Jediný rozdíl v základních surovinách je kyselina palmitová, jenomže ta má po zmýdelnění prakticky totožné vlastnosti jako kyselina stearová-tedy hutnost a stabilitu pěny.Rozdílná je jen cena suroviny - směsný tuk kyseliny stearové a palmitové v poměru 66:34 (prodávaný pod obchodním názvem kyselina stearová) stojí polovinu oproti chemicky čisté 98% kys. stearové...

Je mě jenom líto, že Herbadrug nedělá nějakou "natural" verzi Barbusu. :(

Aspoň mě to přimělo vyrábět si ho sám. ;)
"Kdo spěchá, dřív umře..." Martin B.
Uživatelský avatar
duun
Příspěvky: 58
Registrován: 08 úno 2015, 06:26
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od duun »

MartinB píše: 2) Vzhledem ke složení nechápu co může způsobovat u některých uživatelů pocit suché pokožky a stahování - štípání a červené fleky jsou pravděpodobně dílem právě kyseliny borité, ale to vysušování mi vrtá hlavou...
...
Ahoj, Martin

Kokosové mydlo vysušuje/odmasťuje. Kokosová zložka v mydle na holenie nie je najšťastnejšia, ak má niekto citlivú pleť náchylnú na vysušenie... Druhý tip - príliš vysoké pH a teda absencia nezmydelneného oleja, čo má pomáhať "zmäkčovať" fúzy - niekomu to nesedí.. Ďalší tip - stearát sodný/draselný vytvorený zmydelnením čistej kyseliny stearovej tiež vysušuje, rovnako produkty zmydelnenia kyseliny palmitovej - v mydle môže chýbať zvlhčujúci glycerín, ktorý sa prirodzene vytvorí mydlách vyrobených z kompletného oleja...
MartinB
Příspěvky: 90
Registrován: 13 zář 2015, 13:00
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od MartinB »

Ahoj Zuzanko,
kokosového oleje se musím zastat-mýdlo z něho je sice nejúčinnější čistič a odmašťovač mezi přírodními mýdly, ale vysušovat nemusí - záleží na množství v receptuře a přetučnění - viz. Le Pére Lucien, Jabonman,Cella a mnoho dalších věhlasných mýdel kde je jako pěnidlo právě zmýdelněný kokosový olej.
Ph Barbusu neznám - Active má cca 7,5 to bych považoval za poměrně nízké.
Jak je na tom s glycerinem mýdlo z kyseliny stearové či palmitové by mě zajímalo, ale nemám jak to zjistit, nicméně na základě zkušeností s vlastním výrobkem a zkušeností s výše zmíněnými mýdly bych na nedostatek glycerinu nasázel... jistě dá se přidat "uměle", ale nevím...

Možná kdyby některý z vysušených kolegů přimíchal do Barbusu trošku (pro začátek tak 5% hmotnosti) kokosového (nebo i jíného) oleje a porovnal výsledek... ;)
...ale to už bych chtěl asi moc. :D
"Kdo spěchá, dřív umře..." Martin B.
Zeb
Příspěvky: 44
Registrován: 07 říj 2015, 08:20
Bydliště: Praha

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Zeb »

Mýdlo Barbus Active mají v Makru v běžném sortimentu. Cena s DPH je tuším že 96 Kč. Svrběly mě ruce. Hrozně moc! Ale odolal jsem a nechal jsem ho tam, až sdělám nějaké načnuté...
Sem se musel pochválit, jak jsem byl silnej ;)
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Vousáč »

A pak přijde povánoční sleva Barbus Active za 80 Kč a stejně ho koupíš :lol: :lol: :lol:
V noci slyším i vousy růst
lahcim
Příspěvky: 150
Registrován: 17 úno 2016, 18:23
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od lahcim »

Tak už je mám všechny. Modrý je retro z Lidlu, Active z povánočního výprodeje a bakelitový od kolegy z práce.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
LukasSimir
Příspěvky: 95
Registrován: 27 zář 2016, 21:21
Bydliště: Pardubicko

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od LukasSimir »

Tak jsem po dlouhém používání červeného Prorasa a mýdel od Zuzanky sáhl zase po modrém Barbusu. Holím se denně a schválně jsem postupoval a používal stejné věci, které vím, že mi nezpůsobují podráždění..každopádně pěna, holení..vše ok. Při opláchnutí studenou vodou mě zaskočilo, jak mě začal pálit obličej..a při aplikaci VPH jsem myslel, že jsem si spletl lahvičku a místo VPH používám kyselinu :lol: Červené flíčky byly, ale ne ve velkém množství a brzy zmizely. Oproti zmiňovaným mýdlům jsem ale po Barbusu musel dát balzám (velmi stažená kuže). Každopádně prostě modrý Barbus jen jednou za dlouhý čas, pro tu vůni. A po pročítání vlákna bych možná zkusil Active, nebo Sport..až dodělám nějaké mýdlo, co mám teď rozdělané. Ikdyž se trochu obávám, že Proraso a mýdlo od Zuzanky tuplem, jsou úplně na jiném levelu, že?
ucho
Příspěvky: 20
Registrován: 18 bře 2016, 23:01

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od ucho »

Ahoj, teď používám pár týdnů většinou mýdlo Barbus Active v černém kelímku a musím moc pochválit. Nepálí to jako orginál, ale pěnu to dělá parádní. Zdá se mi, že strojek lépe klouže po tváři. Vůně je taková neutrální. Já bych uvítal produkt, který by měl vlastnosti Barbus Active a vůni Barbus Original ;) Jo a neodpusím si rýpnutí do použitého názvu "Active" a grafiky na víčku. Jako nejsem nějakej staromilec, ale holení břitvou nebo bagrem je prostě klasika. Závan starejch časů do uspěchaný moderní doby... No nic. Když už jdu s novým produktem na trh, tak se možná zamyslet, komu to budu prodávat.

Jinak k tomu srovnání. Po necelém roce jsem stále začátečník, ale Proraso Green je super v létě - v zimě ta mentholáda nic moc (je mi z toho zima). Hromada pěny a je fuk jakou vodu používám a v zásadě i kolik jí tam mám.

Mýdla od paní Zuzky jsou samozřajmě jiná opera. Super to klouže, tvářička jak dětská prdýlka, ale mně se pořád nedaří ta pěna. Zkoušel jsem laborovat s teplotou vody, koupil jsem i balenou, pač ta naše fakt tvrdá, ale možná je to rukama.

Mějte se
Naposledy upravil(a) ucho dne 01 úno 2017, 13:16, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“