Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Vše o čepelkách
Odpovědět
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od Vousáč »

Ahoj Davide.

Tím chceš říct, že jsi měl z Upravse pravou čepelku Tiger v červeném balení - jako se má vyrábět v Czech Blades ?

Anebo to byla žlutá krabička New Tiger, ke které se CB nechtějí znát ?

Žluté Tigříky jsem si nakoupil před rokem, když je ještě na Upravse měli, cca 5 krabiček a ani jedna čepelka mne nezklamala.
Dávám je na roveň se Shark čepelkami, někdy 5 a někdy až 10 oholení.

Jinak co se týče originální výroby čepelek Tatra a Tiger, nikdy nám nebylo oficiálně vysvětleno, jestli se v CzBl dělají a kde by se daly koupit...
V noci slyším i vousy růst
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od david_ul »

Dobré ráno Radovane,

upřesním co jsem napsal.

Volal jsem do Czech Blades *Radkovi. Měli jsme emailovou komunikaci ohledně plagiátů ve Francii. Pak jsem mu tedy zavolal. Bylo to rychlejší než psát email.

Mezi řečí jsem se zeptat na žluté čepelky Tiger. A právě u tohoto mi prozradil jak se mohlo stát, že jsou to originální čepelky nebo padělky.

Říkal, že se likvidoval sklad. To bylo v tu dobu, kdy DIU koupilo Gillette. Tak chtěli, zničit zásoby DIU. Prostě je dostat z trhu. No a v tu dobu několik (neznámo kolik) lidí co se mělo postarat o likvidaci čepelek si něco někde nechali pro vlastní potřebu. Prostě ne všechny zásoby DIU čepelek se zlikvidovalo. Jak to napsat kulantně, abych nepsal, že se rozkradlo.

Příklad :) Prostě pro představu měli 10 krabiček ve skladu s názvem DIU a těch 10 krabiček se mělo zlikvidovat. No, ale na likvidaci poslali jednu krabičku. Zbytek se záhadně rozplynul. No a teď vyplaval na povrch jako železné zásoby.
Sám mám z těchto železných zásob čepelky Astra.


Takže je prostě možné, že je to nebo není originál. Teď jde o to to poznat.
Zde nastupuje starší garda gentlemanů a musí doma vyhrabat staré obaly a porovnat s novým obalem.
V tom mají výhodu Pražáci. V Praze je každý týden burza čepelek a obalů od čepelek. Bohužel jsem nezjistil kde. Prý je to velká burza.

David

PS: Radovane neber to osobně. Mám dnes veselou náladu. Takže píši i vesele :) Porazil jsem chřipku.

EDIT: 19.9 2015
Oprava a rovnou omluva Radkovi. Psal jsem, že se jmenuje Martin. Ještě jednou se omlouvám. Holt hlava neslouží jak má.
Naposledy upravil(a) david_ul dne 17 zář 2015, 17:36, celkem upraveno 1 x.
David a jeho žiletky
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od Vousáč »

Mohl by někdo z Pražských členů zjistit o té burze něco víc ?

Jinak gratuluji Davide k poražení chřipky, je to pořád lepší než se snažit porazit náklaďák :mrgreen:

Nedělám si iluze, že se ze dne na den zničily všechny čepelky starého Diu.
Ale nazývejme věci pravými jmény - prostě se našlo pár patriotů, kteří chtěli tyto čepelky zachovat
i pro příští generace a tak s nasazením svých životů a hlavně pracovního místa, kdyby je chytli,
ukryli tato poklady před zraky nelítostné konkurence ... :lol:
V noci slyším i vousy růst
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od david_ul »

Dobré odpoledne Radovane,

Ty jsi veselá kopa. Opravdu jsem se musel zasmát.
Ale ano tak jak jsi to napsal tak to jde také chápat :) Bohužel je i přes to, ale vyhodili. Což bylo nefér.

David
David a jeho žiletky
Uživatelský avatar
ferrin
Příspěvky: 39
Registrován: 29 pro 2015, 15:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od ferrin »

Dnes v Jevíčku jsou vyráběny k holení pouze uhlíkaté čepelky (jsou modré) - chromové již ne.

Těmito čepelkami se holí snad jen lidé v zaostalých zemích, protože jsou levné.

Ferrin
Ferrin
Uživatelský avatar
ferrin
Příspěvky: 39
Registrován: 29 pro 2015, 15:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od ferrin »

Je potřeba dávat pozor na typ čepelky.

Chromové se vyrábějí pouze v Rusku (Petersburg - dříve Leningrad)..
Uhlíkaté (které na holení rozhodně nedoporučuji a na našem trhu je pravděpodobně nenajdete) - ty vyrábí Jevíčko.
Naposledy upravil(a) ferrin dne 13 kvě 2016, 13:26, celkem upraveno 1 x.
Ferrin
Uživatelský avatar
ferrin
Příspěvky: 39
Registrován: 29 pro 2015, 15:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od ferrin »

Červené TIGER

Diu Jevíčko červené obaly "TIGER" (čepelka s dírami nebo průřezem) používalo více jak 30 let a vyváželo je téměř do 80-ti zemí světa. Tyto obaly poznáme podle toho, že mají ostré rohy. Společnost Astra Diu Jevíčko zavedlo obaly s kulatými rohy někdy okolo roku 2000, které následně převzalo i Gillette Jevíčko a poté i Czech Blades Jevíčko....

Tato maličkost pomůže k určení stáří obalů, tedy i originálně zabalených čepelek.
Ferrin
Uživatelský avatar
ferrin
Příspěvky: 39
Registrován: 29 pro 2015, 15:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od ferrin »

JEŠTĚ KE ŽLUTÝM TIGRŮM :D

Cituji:
Říkal, že se likvidoval sklad. To bylo v tu dobu, kdy DIU koupilo Gillette. Tak chtěli, zničit zásoby DIU.....
___________________________________________________________________________________
Diu bylo privatizováno na ASTRA DIU a tuto spol. koupila spol. GILLETTE - to přece bylo trošku jinak... .. následně Gillette koupila společnost Czech Blades sro.

Žlutý Tiger není z produkce Diu a ani Astra Diu, ale jednoznačně Gillette, což je jasně vidět na stovkovém balení nebo na propagačním "FREE SAMPLE" (viz foto líc + rub).
Na krabičce nebo čepelce nápis Gillette nenajdeme. Stejně tak na vkládané kartičce.
Dle mých zpráv to bylo tak, že Gillette likvidovalo skladové zásoby zničením (netuším ale proč...).
Pravdou je, že po spol. Gillette u nás nezůstalo prakticky nic. Několik málo (snad archivních) výrobků jsem dostal od spolumajitele Czech Blades někdy v roce 2005 při mojí osobní návštěvě v Jevíčku, za což jsem mu dodnes nesmírně vděčný. :lol:

Ještě zbývá dodat, že tyto čepelky balené v papírové krabičce po 5-ti kusech byly vydány nejméně 2x.
1. vydání - barva čepelky na obale i na krabičce je černá.
2. vydání - barva čepelky na obale je šedivá a na krabičce je leskle stříbrná.
tigr_3.jpg
Free_sample_1.jpg
Free_sample_rub.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) ferrin dne 13 kvě 2016, 20:53, celkem upraveno 1 x.
Ferrin
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od Vousáč »

V tom případě nechápu tu vyšetřovací akci zaměstnance Czech Blades, který pátral po
výrobci žlutých tygříků . :?
V noci slyším i vousy růst
Uživatelský avatar
ferrin
Příspěvky: 39
Registrován: 29 pro 2015, 15:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od ferrin »

No ... právě :-))

Proto jsem reagoval.
Ferrin
Odpovědět

Zpět na „Čepelky (žiletky)“