Taidea brusné kameny

...Naniwy, nagury, břidlice, coticule, Charnley Forest, etc., etc...
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Taidea brusné kameny

Příspěvek od ater »

@Venóš: Rovnáš to pod vodou nebo nasucho? Rovnej pod vodou aby jsi vyplavoval to co odbrousíš a zrno z brusného papíru. Spíš to vypadá na brusný papír ze kterého ti vypadne zrno a kámen škrábne. Zkus jiný brusný papír, nižší přítlak a rovnej pod vodou. Kdyby to byla inkluze z kamene tak by byla tak velká, že by jsi jí musel vidět (já na fotkách inkluze nevidím).

Kolik jsi z kamene asi tak odbrousil? 1mm? 0.5?
Venóš
Příspěvky: 25
Registrován: 21 pro 2011, 12:07

Re: Taidea brusné kameny

Příspěvek od Venóš »

No používám šmirgl na vodu a vždycky to namočím. Vždy to rovnám tak, aby ta plocha byla hladká. Někdy se to povede a někdy musím ten kámen dlouho zbrušovat, aby tam nebyl ani škrábanec. Já ten kámen vždy nakonec úplně vyhladím, že naněm není ani čárka, ale při prvním tahu břitvou cítím jak to škrábe, jako bych jezdil po zrnkách písku.
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Taidea brusné kameny

Příspěvek od ater »

A ty vrypy z fotky vznikly jak? Při rovnání / vyhlazování nebo při broušení břitvou?
Venóš
Příspěvky: 25
Registrován: 21 pro 2011, 12:07

Re: Taidea brusné kameny

Příspěvek od Venóš »

ty vrypy vznikly při vyhlazování na 600 grit šmirglu. Položil jsem kámen na šmirgl, začal jsem s ním kroužit a najednou škrk, obrátím kameň a tam takový rýpanec... trochu mě to naštvalo, né že né.
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Taidea brusné kameny

Příspěvek od ater »

Tak to je nejspíš kamenem ... papír P600 by takovou rýhu neudělal ... Zkus ho vyreklamovat a nebo pokud máš v okolí někoho znalejšího tak mu kámen ukaž, na živo se pozná víc a třeba odhadnul čím to je.
Ryžo
Příspěvky: 108
Registrován: 06 kvě 2015, 13:09

Re: Taidea brusné kameny

Příspěvek od Ryžo »

Nedávno sa mi znova dostala pod ruku Taidea 5000. Išiel som brúsiť zrenovovanú MIKOV P-I. Číňanov mám 1/4 a 3/8. 4_ku som chcel vynechať, tak som zobral Taidea 5K. Fazetka bola síce hladšia, ako po 3K číňanovi, ale všimol som si že mi vytrhalo brit - objavili sa tam väčšie záseky ako predtým. Vrátil som sa späť a zmizli. Zopakoval som 5K - znova sa objavili. Späť na 3K, potom 4K a 8K - už to fungovalo normálne. Tak som sa rozhodol, že Taidea 5000 postupuje na nože. Možno jej krivdím a bola to len vec kameň x konkrétna britva. Ale, aj keď ma brúsenie baví, nebudem ako ""frajer Luke"" Vykopávať jamu a potom ju zahádzať a dokola :o
Väčšina sa väčšinou mýli. U mě dobrý.
Michal666
Příspěvky: 7
Registrován: 03 říj 2016, 10:33

Re: Taidea brusné kameny

Příspěvek od Michal666 »

Zdravím všechny.

Taidea kameny mám a mám je i vyzkoušené. Jsem hodně velký začátečník, tak toho moc nevím jen co jsem pochytil zde na fóru.
Mám Taidea 1000 a kombinovaný Taidea 3000/8000. Musím říct, že jsou celkem dobré, ale nemám vyzkoušené jiné, ale jsou teda dost měkké. Ta 1000 to je skoro jak máslo a po přebroušení jedné břitvy je to jako vlnobití. 3000/8000 u jsou docela dobré, celkem drží ale tam už se toho moc nebere, ale jsou trochu pevnější. Ale za tu cenu co by člověk chtěl za zázrak. Myslím si že ta 3000/8000 je volba dobrá, za tu 1000 by to chtělo připlatit a koupit lepší. Třeba možná bude jen špatný kus, nevím. Ostatním názorům se nebráním a rád se přiučím.
Lazil
Příspěvky: 2
Registrován: 02 úno 2018, 20:40

Re: Taidea brusné kameny

Příspěvek od Lazil »

Zdravím přátelé ostrého břitu,
mám kámen 3000/8000. Musím říci, že jsem se trochu bál přechodu o 5000gr. ale naopak si myslím, že to byla dobrá volba. I ta 8000 dobře bere (stejně to bude chtít finisher), takže to není takový vopruz. Jen nestačí navlhčit, je nutné položit do vody a kámen si "nachlastá" se spoje vodu a pak už stačí jen mokřit brusnou plochu. Mám kukátko 55x zvětšení a progres byl vidět. Takže pro takovéto domácí broušení ideální :-).
Přeji fajn den všem.
Odpovědět

Zpět na „Brusné kameny“