Syntetické štetce

... štětky, misky a jiné propriety...
Uživatelský avatar
vintage
Příspěvky: 23
Registrován: 21 dub 2016, 11:25
Bydliště: Neratovice

Re: Syntetické štetce

Příspěvek od vintage »

Zagarne píše:tim je mysleno kvedlani mokrou stetkou po celem puku mydla
Děkuji, určitě příští holení vyzkouším :-)
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Syntetické štetce

Příspěvek od relka »

U Barbusu šmrdlám rozpařenou, lehce odcáknutou štětkou cca 10 vteřin přímo na mýdle a pak buď na tváři pěnu dodělám, nebo chvíli tvořím v rozpařeném "Pěnotvoru". Pro přeholení přikápnu maličko vařící vody, několikrát protočím a z pěnotvoru štětku s horkou pěnou znovu na tvář....Ať se daří
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Syntetické štetce

Příspěvek od david_ul »

Dobrý den kolegové,

mám na Vás několik otázek. Minulý týden jsem si pořídil štětec syntetický štětec Omega S-Brush Pro S10049 Synthetic Fiber Shaving viewtopic.php?f=17&t=2373#p37245

a co by mě zajímalo jsem nikde zatím nenašel. Přiznám se nahledal jsem dlouho.

Jak ji čistit. Tím myslím, že když vezmu vepříka a ponořím ji do horké vody s jarem tak vyčešu bordel. Staré mýdlo a jiné.... Je jasné, že na syntetiku s horkou vodou nemůžu. To je jasné. Ale jak na to čištění?

Další věc je jak se tváří syntetická štětka na mýdla kde je silikon. Žádné nemám, ale zajímá mě to. Jak potom ten silikon dostanu ze syntetické štětky, když nesnese horkou vodu?

Také by mě zajímalo jak si štětka poradí s přípravou před holením. Když na obličej nanesu olej před holením. Teď se nebavím o vyšlehání šlehačky, ale co vlákna. Jak na to čas, chemie a fyzika zareaguje.

Je jasné, že ta technologie prošla testováním, ale nikde jsem nenašel vysloveně negativní reakce.

Zatím jsem se oholil s Omegou 2x a musím napsat, že je měkká. Ale to jsem očekával. Ručka je super. Mám rád větší štětku. Uzel je tam 26-27 mm. Loft 57 mm.

Než jsem štětec začal používat tak jsem jej pročesal hřebenem a vypadalo na mě asi tak 30 štětin. Což mě docela zarazilo. Nečekal jsem jich tolik. Jinak je pravda, že štětec šetří mýdlo a udělá šlehačku s minimem mýdla. Ale na druhou stranu postrádá masážní efekt. Mýdlo rozdělávám v misce a je to otázka několika málo zatočení. Čekal jsem, že šlehačka bude suchá, tak zas tak zlé to není, ale stejně tam přidávám pár kapek vody.
Popravdě nesledoval jsem za jak dlouho štětec uschne. Nechávám jej schnout na ocelovém stojánku chlupem dolů. Ale tak, aby se nedotýkal chlup na kov. Takže štětku nechávám opřenou na boku v 45 stupních.

Osobně bych si ji nekupoval. Jednou jsem ji zkoušel a nebylo to nic moc. Ale nakonec jsem neodolal a pořídil si tuhle Omegu. Důvod proč tuhle. Vyhovuje mi rukojeť a velikost uzlu. Uznávám není to cestovní velikost. Ale ruku na srdce zas takový rozdíl ve velikosti to není oproti malým štětcům. Stejně se to vejde do kufru :)

Díky za případné odpovědi

David
David a jeho žiletky
nithro

Re: Syntetické štetce

Příspěvek od nithro »

Ahoj Davide, co se "silikonových" krému týče, obává se nemusíš, umělotina toho snese více, než-li štětka přírodní. Tolik na ní díky tomu, že jsou vlákna extra hladká nechytá "chemický bordel".

Co se čištění týče, doporučuje se cca jednou za měsíc nechat hodinku louhovat štětku ve slabém roztoku vody a bílého octa. Jinak co se teploty vody týče, doporučuje se maximálně tak teplá voda, jak člověk snese na předloktí. Zasloužilí otcové zajisté tento trik znají s Nutrilonem :D :mrgreen:
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Syntetické štetce

Příspěvek od david_ul »

Ahoj Davide Nithro ,

díky za zprávu ohledně čištění a použití štětce.

Myslíš, že čištění pomocí teplé vody s jarem by byl problém. Myslím, že asi ne. Co jsem včera koukal na chemické složení štětin (celkově) tak by to možná klaplo.
Popravdě s octem jsem nikdy štětku nečistil. Jednou jsem to zkoušel a pak mi to smrdělo. Dal jsem tam potravinářská ocet. Takže jsem přešel na jar. Udělám to vždy tak, že do misky dám tak 1 litr teplé vody ( u čištění strojku dávám vařící) a přidám tam tak pár kapek jaru. No a čistím. Ale zkusím dle tebe ten ocet.
Co jsem dohledával tak jaký tvar vlákna má moje štětka Omega. Na trhu je asi 15 možností tvaru vlákna. Samozřejmě, že je to vidět pod mikroskopem. A ten já zatím nemám. Ale aktivně jej sháním.

No nevadí zkusím co píšeš. Moc díky za radu.

David
David a jeho žiletky
doki
Příspěvky: 104
Registrován: 25 led 2014, 23:00
Bydliště: Košice

Re: Syntetické štetce

Příspěvek od doki »

doporučuje sa aj čistenie štetcov z prírodných štetin? ak áno, ako a čím?
MÜHLE R89, MÜHLE ROCCA, FATIP GRANDE
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Syntetické štetce

Příspěvek od david_ul »

Dobré ráno Doki,

já čistím jezevce i vepříka v teplé vodě (70 st. vepřík a 50-60 st. jezevec) s několika kapkami jaru. Aby to udělalo pěnu a kartáčkem na zuby sjíždím po chlupu od uzlu ke konci. Potom v dlani se štětcem udělám šlehačku jako v misce s mýdlem. Potom po vyčištění pořádně opláchnu v čisté vodě a nechám vyschnout u okna na stojánku chlupem dolů.
To je jedna možnost. Potom jak psal David (Nithro) v tom octě s vodou.

David
David a jeho žiletky
nithro

Re: Syntetické štetce

Příspěvek od nithro »

Davide, možná je to jen můj "pocit", ale osobně bych jar nepoužil, přijde mi "moc agresivní". Já to dělám tak, že pokud se nechci "babrat" s octem, používám šampon - bez silikonu, bez kondicioneru (dobře se mi osvědčily šampony Shauma). Napěním v ruce pořádnej kopec pěny a nechám tak 10-15 minut sedět a pak pořádně vyperu.
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Syntetické štetce

Příspěvek od david_ul »

Ahoj Davide,

neříkám, že tam mám jar v poměru 1:1 s vodou. Ale myslím si, že štětku odmastí a vyčistí. Ale to víš, že pátrám dál jak kdo čistí štětku. Viděl jsem video asi na YTB jak jeden človíček čistí štětku suchým práškem na čištění a pak jej vyčesává
Ale jak jsi psal tak jsem také čistil štětku tekutým mýdlem nebo šamponem a nepřišlo mi, že by se extra vyčistila. Měl jsem pocit, že štětka potom vůbec nesála vodu (vepřík) a vůbec jsem nebyl schopen udělat šlehačku. V mýdle nebyl silikon.
No uvidíme ono se to časem nějak vymyslí.

David
David a jeho žiletky
nithro

Re: Syntetické štetce

Příspěvek od nithro »

Já po šamponové kůře pak dělám to, že štětku 2-3 proženu po mýdle a udělam v dlani pěnu a pak je to zas na měsíc jedna básen... :)
Odpovědět

Zpět na „Pomůcky k holení“