Arko - mydlo na holeni

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Arko - mydlo na holeni

Příspěvek od Slovak Boy »

Začínam prichádzať Arku na chuť. Už mi nevonia ako mydlo na pranie, je to veľmi príjemná a jemná vôňa. A penu vytáčam rovno z tyčinky najnovšie. Na ruku podobne ako to video. Stačí mi to a pena je dosť vlhká. Penu z ruky použijem na prvý ťah, penu v štetke na druhý a penu po vyždímání štetky na tretí. Ktovie, možno prídem ešte na niečo iné.
Stále však neviem, ako sa to má čo najkultivovanejšie robiť, aby som dostal dostatok peny a nebabral sa s tým na ruke. Tyčinka je asi určená práve na natieranie priamo na vlhkú tvár čo mi trošku vadí, pretože to hneď dráždi pokožku. Ale existujú aj tie tvrdé mydlá, ako sa to robí správne? Vkladajú sa do hrnčeka?
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Arko - mydlo na holeni

Příspěvek od Wiking »

Temer 99% mydel na holeni funguje bezproblemove tak, ze se nastrouha par hoblinek, ty se daji do misky/penotvoru, zakapnou teplou vodou a po 5-10 min se vyslehaji do kopce peny.
Kupodivu Arko v tycince na tuhle metodu neni vhodne.
Hoblinky se hodne spatne rozpousti, a kdyz se prece jen (castecne) rozpusti, jsou stale ve vyslehane pene kousky tech hoblinek, ktere se ne zcela 100% rozpustily. To je nervni..

Slovensky chalan, doporucim ti vzit tycinku Arka, nastrouhat ji na struhadle a namackat do misky. Poradne lzici pres igelit (aby se to mydlo nelepilo na tu lzici) to uhlad a pradne zatlac. Tady viewtopic.php?f=92&t=819&start=10#p16480 to uz Kolega Vlcak udelal a dodal fotky. Ja tuhle metodu pouzivam u tycinky Speick, taky jsem zde daval fotky.

Takhle upravene Arko se perfektne nabira stetkou, staci ho proste jen zakapnout vodou, a po par minutach na nem 10x (sle potreby i mene nebo vice) zatocit stetkou a pak postupovat dle toho jak kdo rad.. bud rozslehat na obliceji nebo vyslehat v misce.
Vyhoda tohohle je ze v pene nebude ani kousicek nerozpusteneho mydla!!!
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
doki
Příspěvky: 104
Registrován: 25 led 2014, 23:00
Bydliště: Košice

Re: Arko - mydlo na holeni

Příspěvek od doki »

Po kladných ohlasom na toto mydlo, som sa naň tešil. Použil som ho zatiaľ 2x, ale moje dojmy sú rozpačité, oholenie menej kvalitné ako pri Muhle sandalwood. Nekĺzalo mi to tak pekne, žiletka ako keby poskakovala. Niečo asi robím zle. Postup je rovnaký ako pri Muhle, ale výsledok odlišný. Ešte budem skúšať.
MÜHLE R89, MÜHLE ROCCA, FATIP GRANDE
Uživatelský avatar
formule99
Příspěvky: 33
Registrován: 01 úno 2014, 18:31
Bydliště: Hradec Králové

Re: Arko - mydlo na holeni

Příspěvek od formule99 »

Ahoj,
měl jsem podobný problém s krémem na holení od Taylora. Mám od Muhle to mýdlo jako ty a jeho klouzavost je výborná. Arko sice nemám, ale uvažuji nad ním. Mě pomohlo dát více vody. Klouzavost se pak zlepšila. Kupodivu.
Holení bagrem je pro mne novou vášní.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Arko - mydlo na holeni

Příspěvek od Wiking »

Ja jsem zase parkrat testoval vyslehani peny z tycinky Arka za pouziti hodne teple, spis skoro varici peny.
Take to nefungovalo, dosahl jsem jakesi mazlave jakoby jarove peny a obrovskyma bublinama. K oholeni to nebylo vhodne.
Pri nizsich teplotych vody, tak (odhadem snad) do 50°C bylo vse ok.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
doki
Příspěvky: 104
Registrován: 25 led 2014, 23:00
Bydliště: Košice

Re: Arko - mydlo na holeni

Příspěvek od doki »

na doporučenie kolegu som dal trošku viac vody a oholenie rovnaké ako s mydlom Muhle :-) trošku vody aký zázrak spraví
MÜHLE R89, MÜHLE ROCCA, FATIP GRANDE
andrej71
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2014, 14:15
Bydliště: Bratislava

Re: Arko - mydlo na holeni

Příspěvek od andrej71 »

Pre mňa je Arko super oproti Barbusu po ktorom som podráždený a mám suchu pokožku. Tiež ho mám nastrúhané v drevenej miske od Parkera.
Strojček: Goodfella, štetka: Semogue 2015 Silvertip, žiletky: Astra platinum, mydlo: L'occitane, kamenec: Dúbrava, po holení: Manufaktura Beer cosmetics - balsam
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Arko - mydlo na holeni

Příspěvek od Slovak Boy »

Prave som na dovolenke s rodinou. V Turecku pri mori. Maju tu male obchodiky so zmiesanym tovarom. Len zakladne veci. V jednom mali Arko penu aj gel v spreji. Derby jednorazove dvojziletky a Permasharp Ruske. Ale tu pri nasom hoteli ma asi dvadsat tyciniek krasneho cerstveho a makuckeho a vonaveho Arka. Po 1 euro som kupil zatial tri tycinky. No kupim rste viac a zjednam cenu. Hned pojde jedna doma do porcelanu. Krasne sa da tvarovat a netreba ho struhat. Ako modurit. A to som si tu z domu vzal jednu tvrdu Arko tycinku od upravse.cz a R41 na holenie. Tu to maju cerstve tesim sa. Vezmem aj pre kamaratov. Aj pre Dokiho a Kesa.
doki
Příspěvky: 104
Registrován: 25 led 2014, 23:00
Bydliště: Košice

Re: Arko - mydlo na holeni

Příspěvek od doki »

a čo tak na mieste využiť službu oholenia britvou, počul som že to vedia dokonale
MÜHLE R89, MÜHLE ROCCA, FATIP GRANDE
andrej71
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2014, 14:15
Bydliště: Bratislava

Re: Arko - mydlo na holeni

Příspěvek od andrej71 »

V Bratislave je Arko po 50.-centov v jednom tureckom obchode!
Strojček: Goodfella, štetka: Semogue 2015 Silvertip, žiletky: Astra platinum, mydlo: L'occitane, kamenec: Dúbrava, po holení: Manufaktura Beer cosmetics - balsam
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“