Krém na holení FIGARO

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
keyboo
Příspěvky: 75
Registrován: 27 zář 2012, 17:57
Bydliště: Tábor a okolí

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od keyboo »

A mají všechny barvy stejný obsah? :)
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od david_ul »

Ahoj Keyboo (Honzo),

tak ve všech je mýdlo na holení. Liší se tím, že červené bylo limitovaná edice, černá je speciální edice a zlatá nebo okrově žlutá byla limotivaná edice kde bylo více vůně mandlí.

Koukám teď na stránky Mil Mil a žlutá už tam není.

http://www.milmil.it/figaro/

No vyrábí toho pro gentlemany dost. Od pěny na holení až po vodu po holení.

mýdla na holení
červené:
Obrázek

černé:
Obrázek
David

PS: jinak na YTB jsou videa o mýdle Figaro.
David a jeho žiletky
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás gentlemani,

tak jsem zabrousil na codecheck.info a našel jsem složení "nového" limitovaného červeného Figara krému na holení.

Stará verze v sobě měla složku Tetrasodium Edta (konzervant)
a nová verze ji nemá viz odkaz:

Figaro Limited Edition:
http://www.codecheck.info/kosmetik_koer ... dition.pro

Figaro holící krém staré složení:

http://www.codecheck.info/kosmetik_koer ... rcreme.pro


No tak nějaký pokrok tu je.

David
David a jeho žiletky
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od david_ul »

Dobrý den kolegyně a kolegové,

zakoupil jsem mýdla Figaro black - pomerančový a Figaro Monsieur gold s vůní í arganového dřeva a nakonec červenou verzi original. Ta voní jej kokosovým olejem.
Objemy jsou různé.
Figaro originál červené je 150 ml. Za tu jsem dával 100 Kč
Figaro Monsieur gold je 125 ml a za tu jsem dával 170 Kč
Figaro black - pomerančový 150 ml a za ten jsem dával 140 Kč.

Ten červený jsme již probírali a všichni starší břitevníci ho znají. Je krásně jemný a šlehačka je hodně příjemná. Holení je krásně hladké a nikde nic nedrhne.
Chemický verdikt je zde:
https://www.codecheck.info/kosmetik_koe ... rcreme.pro
v tomto vláknu je o mýdlu hodně napsáno. Takže nemá cenu znovu něco vypisovat.

Zkoušel jsem ještě černou a zlatou verzi.
Ta černá verze Figaro shaving cream special edition je krásně sladká pomerančová chuť. Je příjemná a vypadá to při holení, že jste spadli do cukrárny. Vůně kokosového oleje a pomeranče je super.
Oholení je také krásně hladké a hlavně po oholení nejste vysušený. O to se postará kokosový olej.
Jak je to s holením. Vše jsem zkoušel s teplou vodou a syntetickým štětcem. Mýdlo jsem používal tak, že jsem si odloupl kousek mýdla a dal ho do porcelánové misky a tam šlehal mýdlo.
Mýdlo je schopno pomoc při holení i s minimem mýdla, ale také, když se chceš cítit jako páán. Tak umí udělat šlehačku jak pro celou cukrárnu. Stačí kroužit déle v misce a máte šlehačky co hrdlo ráčí.
Osobně mám rád kokosové základy v mýdle.
Mýdlo v tyglíku je klasicky bez barvy.
Cena jednoho oholení je cca 3,77 Kč za jedno oholení při 4 gramech mýdla.
Holení jsem zkoušel u strojku Yaqi slant a s čepelkou Polsilver a Rockwell. Holení krásně klouzalo a bylo to jako, kdyby žádné vousy nebyli. Prostě výborné.

Figaro Monsieur gold
Toto mýdlo je s arganovým olejem (rostlinný olej z plodů argánie trnité)
https://www.codecheck.info/kosmetik_koe ... dition.pro
Objem mýdla je 125 ml.

Testoval jsem jej stejně jako předchozí mýdla a zase nemůžu napsat, že by to bylo špatné mýdlo. Prostě ohledně chemie je to na 99% zelené a zbytek červené.Díky arganovému oleji v mýdle samotné mýdlo obsahuje vitamín A, E a F.
Samotný vitamín E je hodně protizánětlivý. Takže hodně nadneseně ošetří tváře a utlumí projevy špatné pleti. Toto mýdlo je dobré proto pro uživatelé co mají atopický eksem či akné. Smotná chuť arganového oleje by měla být cítit po oříškách.
Každé mýdlo je zajímavé.
S čím jsem zkoušel holení. Strojek Parker Variant a čepelka Polsilver a Rapira stainless.
Oholení bez problémů a žádné vysušení. S mýdly Figaro dlouhodobě cítíte jejich vůni i po oholení. Tedy, když nebudete aplikovat VPH.
Jaká je cena na jedno oholení: 4,08 Kč za jedno oholení.

Pokud někdo máte stejné nebo podobné zkušenosti napište a popovídáme

David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
David a jeho žiletky
miro3
Příspěvky: 35
Registrován: 08 úno 2020, 10:52

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od miro3 »

Možno by stálo za zmienku, že výrobcom mydiel Figaro je talianska firma s čínskym názvom Tcheon Fung Sing, ktorá vyrába veľa kozmetiky priamo pod svojou značkou, ale napr. aj pod značkou Rasozero. Červené Figaro je prakticky zhodné s ich mandľovým krémom na holenie, ten sa dá kúpiť aj vo veľkom, kilogramovom balení v kartónovej škatuli, zrejme pre holičstvá a pánske salóny. Takisto v kilovom balení je k dostaniu aj Rasozero Barbacco. Tá vôňa mandľového mydla po otvorení je úžasná a páči sa aj ženám :-)
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“