Dřevo na ručku štětky

... štětky, misky a jiné propriety...
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Dřevo na ručku štětky

Příspěvek od PetrS »

Ahoj HonzaKasp,

vítej na zdejším foru. Vyrobit jezevčici, znamená projevit svoji kreativitu, šikovnost, trpělivost a schoponost dotáhnout myšlenku přes realizaci jednotlivých fází až do hotového výsledku. Proto Ti zde budou všichni moc fandit aby se Ti dílo podařilo a až budeš mít hotovo, tak sem přilož fotky jak z realizace, tak i samotný výsledek pro potěšení oka i duše.
Všechny způsoby vytvoření Tvého monogramu jsou použitelné a je jen na Tobě který zvolíš. Dokonce i plátkové zlato lze zakoupit pro závěrečné vyzlacení a zlacený monogram je unikátní a tak z Tvé Jezevčice bude srdcová záležitost.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
HonzaKasp
Příspěvky: 4
Registrován: 22 srp 2016, 16:08

Re: Dřevo na ručku štětky

Příspěvek od HonzaKasp »

Zdravím,

přece jen to chvilku trvalo, ale štětky jsem nakonec dokončil. S dovolením pro ně vytvořím nové téma, aby se tu neválely na konci ve vlákně o dřevě na ručku.

Abych toto vlákno využil, tak zde přidám odkazy odkud se dřevo na ručku dá koupit.

Já osobně jsem dřevo nakoupil dřevořezbě, kde mají celkem slušný výběr. Další stránka na kterou jsem narazil je jatagan, věřím že mezi některými velmi známý portál o výrobě nožů, kde je výběr sice menší, ale pro mě osobně dokonce zajímavější. V nabídce totiž mají stabilizovaný javor, finskou břízu s nádhernou kresbou a guajak (lignum vitae - tzv. "strom života"), nejtvrdší dřevo na světě, na které mám zálusk při výrobě příští štětky.

http://www.drevorezba.cz/kategorie.aspx ... gorie=3331

http://www.jatagan.eu/vyrob-si-nuz/drevo/

Snad jsem Vám alespoň trochu pomohl a nezapomeňte se podívat na moje výtvory v novém vláknu.

S pozdravem

HonzaKasp 8-)
matej
Příspěvky: 14
Registrován: 17 čer 2013, 12:22

Re: Dřevo na ručku štětky

Příspěvek od matej »

pro info, já jsem kupoval dřevo od pana Střelce:
http://www.adam-strelec.cz
Neměl by mít problém ani vyrobit pořádnou ručku ani ji ošetřit a vytvořit povrchovou úpravu.
Kvůli úspoře nákladů (což jsem si tenkrát myslel) jsem si od něj koupil jen dřevo.
Zpětně hodnotím že kdybych si nechal vyrobit u něj tak bych o moc víc nedal.. Hlavně by to bylo bez starostí a komplikací
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Dřevo na ručku štětky

Příspěvek od relka »

Na straně 3 jsem popisoval napuštění ručky mého Tweezermana olejem. V sobotu byl opraven jedním přetřením směsi oleje s karnaubským voskem. Uzel schovaný v dlani, dřevo jsem nahřál fenem. Tak hodinku po vychladnutí otřeno do hadérku.Čas práce tak čtyři minuty čistého času... Že by byla oprava potřebná kvůli poškození dřeva, to ne. Ale jistá "únava" patrná byla. Tak pokud to jde takhle, jsem maximálně pokojený.
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Odpovědět

Zpět na „Pomůcky k holení“