Kosmetika PRORASO

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Odpovědět
Uživatelský avatar
formule99
Příspěvky: 33
Registrován: 01 úno 2014, 18:31
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kosmetika PRORASO

Příspěvek od formule99 »

Koukal jsem na jedno Italské fórum o holení a většina tam používá mýdla či krémy na holení Proraso a Palmolive. Jsou opravdu tak dobré? Nebo je to díky tomu kolik tam stojí?
Holení bagrem je pro mne novou vášní.
ggrand
Příspěvky: 125
Registrován: 05 úno 2013, 01:17

Re: Kosmetika PRORASO

Příspěvek od ggrand »

To je asi jako tady. Je tak dobrý Barbus, když ho většina používá?
Podle mě jsou lepší mýdla než Proraso a ani nestojí majlant. Pro mě osobně třeba Mühle či Klar. Proraso beru jako to "nejhorší" s čím jsem ochotný se oholit.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Kosmetika PRORASO

Příspěvek od Wiking »

Presne tak, Kolego ggrande.
Proraso je takovy italsky Barbus. Levne a vsude koupitelne mydlo. Nic vic v nem nevidim.
Ne kazdy je schopen si koupit mydlo pres internet a ne kazdy chce platit postovne, ktere obvykle u 1 ks bude vyssi nez skutecna cena mydla.
Palmolive je to stejne, cena tuby popr toho sticku (mydla v tycince) se pohybuje kolem 40,-kc a da se to koupit prakticky vsude.
Takze pak neni co resit.
Ja osobne nepouzivam ani Proraso, ani Palmolive, nevyhovuji mi z mnoha duvodu.
Klar ci Mühle je skutecne kvalitativne o nekolik trid vyse, a pritom cenove tam neni az tak zasadni rozdil.
Ale na obranu italskych mydel na holeni zase musim rict, ze Italie neni jen Proraso - oni umi vyrobit extremne luxusni a kvalitni (a kupodivu ne nejak drahe) produkty, prevazne ty mekka mydla mandloveho typu.. ale nejen ty, ale i jine.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Kosmetika PRORASO

Příspěvek od david_ul »

Dobrý den přátelé,

dovolím si přidat pár fotek. Vím, že toto mýdlo každý zná. Ale ve vlákně jsem našel jen jednu fotečku zeleného Prorasa v kelímku (nepočítám krém před holením).

Přidávám sem fotečku mýdla na holení Proraso zelené s eukalyptem, mentolem a glycerinem a Proraso červené s bambuckým máslem a santalovým dřevem. Obě dvě verze na fotkách jsou 150 ml.

K malým fotečkám co dám sem do vlákna přidám odkaz na velké fotky. Najdete tam fotografie kde je vidět složení každého mýdla a jeho konzistence v kelímku.
Velké fotky: https://onedrive.live.com/redir?resid=1 ... lder%2cjpg
Odkazy na codecheck jen pro osvěžení:

Proraso zelené s eukalyptem, mentolem a glycerinem:
http://www.codecheck.info/kosmetik_koer ... IOTOLA.pro

Proraso červené s bambuckým máslem a santalovým dřevem:
http://www.codecheck.info/kosmetik_koer ... Tiegel.pro

Cena za kus. V České republice od 104 do 300 Kč.
Samozřejmě nemůžu srovnávat s cenou v Itálii. Tak je to max 4 Eura.

Přeji pěkné oholení :)

David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
David a jeho žiletky
HonzaV
Příspěvky: 11
Registrován: 12 bře 2016, 23:16

Re: Kosmetika PRORASO

Příspěvek od HonzaV »

Dobrý večer všem. Mám jen malý, ale pro mě celkem důležitý dotaz. Koupil jsem si bílé proraso v kelímku, ale nedaří se mi z něj našlehat tak kvalitní pěnu jako z barbusu. Postup je naprosto totožný: naberu vlhkou štětkou mýdlo, v misce začnu šlehat. Postupně přidávám vodu dokud není pěna bez bublinek, ale aby byla stále celkem hustá, je to špatně, nebo je zkrátka barbus lepší? Zatím u mě vítězí na plné čáře.
Edit:bydlím na vysočině, voda středně tvrdá
nithro

Re: Kosmetika PRORASO

Příspěvek od nithro »

Co můžu u sebe doporučit, tak mýdel Proraso je třeba se nebát, takže klidně nabírej a nabírej, já to dělám tak, že klidně nabírám i 2x takovou dobu, než u jiných mýdel, dále nech mýdlo připravit na nabírání, tedy pokud se holíš např. po sprše, než jdeš do sprchy, nalej do mýdla vodu tak, aby bylo celé ponořené. Následně vodu slej do dlaně a nanes jako první "vrstvu" na tvář. Mýdlo lázní ve vodě na povrchu povolí a půjde mnohem lépe nabírat. Ano, je trochu větši spotřeba, ale i tak odebíráš stále jen malinko z mýdla. Pokud by ani to nepomohlo, tak bych štětku ještě více vyklepal, aby byla "sušší", u mě to tak u štětek z kančích štětin funguje, štětka je jako "tvrdší" a nabírá více mýdla. Pokud ani to nezabere a mýdlo stejně budeš chtít používat, tak se zkus podívat po některé ze syntetických štětek, např. od značky Mühle (ta značí štětky ze synteticky nejčastějši jako SilverTip Fibre). To jsou hotové továrny na pěnu :)
HonzaV
Příspěvky: 11
Registrován: 12 bře 2016, 23:16

Re: Kosmetika PRORASO

Příspěvek od HonzaV »

Tak dnes se mi konečně podařilo našlehat pěnu takovou jaku jsem si představoval. Recept poměrně jednoduchý, chladnější voda než jindy, a hlavně menší hrnek. Nevím jestli to je tim, ale z menšího množství mýdla tolik pěny, že bych se tim oholil i zítra. Asi to mýdlo začnu mít i rád.
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Kosmetika PRORASO

Příspěvek od Vousáč »

Vánoce jsou za námi, balíček s holícími mýdly rozbalený a tak jsem otevřel jedno ze dvou mýdel Proraso, které jsem si naježil.
Je to Proraso v červeném kelímku se santalovým dřevem a bambuckým máslem. To druhé je samosebou v zeleném kelímku - eukalyprus a mentol.

Vůně santalového dřeva je velice příjemná, mýdlo samo o sobě dobře změkčuje, dobře napomáhá holení a obličej mi voní po santalu ještě tak 3 hodiny.
Všechno dobré, dokonce žádné vysušení obličeje, po zarudnutí ani stopa - jenom to vyšlehání pěny, to vyšlehání pěny.
Napoprvé se mi celkem dobře vyšlehaná pěna, ztratila z horké misky snad během minuty, takže jsem vytvářel pěnu rovnou štětkou na obličeji, což jde velice dobře.
Druhý den jsem použil vlažnou misku, ale ani to nepomohlo.
Dnes tedy třetí den holení s červeným Prorasem jsem vyloupl kus mýdla z kelímku, asi jako lískový ořech a v misce našlehal pořádnou pěnu, která vydržela až do konce holení.

Zajímalo by mne, jestli mívá stejné potíže s mícháním pěny i někdo další ?


Jinak velkým úspěchem je, že kdykoli jdu kolem umyvadla v koupelně, všude je cítit vůně santalového dřeva kterou voní holící štětka ve stojánku na poličce ... :P
V noci slyším i vousy růst
nithro

Re: Kosmetika PRORASO

Příspěvek od nithro »

Pěnu "připravuju" výhradně šleháním na tváři a s žádným mýdlem - zeleným, červeným ani bílým - jsem problémy nezaznamenal. A to máme velmi tvrdou vodu, sem tam i kamínek najdu v sítku :/
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Kosmetika PRORASO

Příspěvek od Vousáč »

Se šleháním pěny na tváři problém nemám, jde to jednoduše, ale v misce nic moc.
V noci slyším i vousy růst
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“