Dezinfekce staršch břitev.

O renovačních technikách - návody, rady, varování
Odpovědět
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Dezinfekce staršch břitev.

Příspěvek od Wiking »

Uplne jsem zapomel dodat co pouzivam ja:

Ja pouzivam CUTASEPT F

Link: > http://zdravotnicke-materialy.cz/cutase ... p-198.html

Kdyz koupim nekde starou, pouzitou Britvu, tak ji nejprve omyju teplou (max do 50°C!!) vodou s pridavkem saponatu..
Jar, Pril.. cokoliv.

Mezery mezi strenkami poradne vycistim starym kartackem na zuby, a nasledne Britvu osusim rucnikem.

Pote ji celou postrikam Cutaseptem, necham 10 minut pusobit, a posleze ji omyju vlaznou vodou a osusim.

Nasledne je celou (cepel + strenky = tedy skutecne celou) namazu Ballistolem, a necham 1-2 dny pusobit.

Timto povazuji ~alespon dle meho nazoru~ Britvu za cistou a vydesinfikovanou. :P

(Kamos mikrobiolog co rozumi ruznym nakazam mi rikal, ze virus zpusobujici AIDS mimo telo hostitele umira behem nekolika desitek minut. No a z ostatnich nemoci se da vylecit :ugeek: )

Jelikoz ale nejsem zadny znalec Britev, nevim, jestli to tak je spravne.
Potesilo by me, kdyby me zkusenejsi Kolegove neco napsali, zda to delam dobre nebo spatne.
Fakt je, ze jsem pri tehle procedure zatim zadne poskozeni Britvy nezaznamenal. Alespon zadne okem viditelne.. mikroskop nemam.

Dekuji..
L.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
drumbas
Příspěvky: 21
Registrován: 07 lis 2012, 12:11

Re: Dezinfekce staršch břitev.

Příspěvek od drumbas »

teoreticky by mohla zafungovat i ustni voda
ma taky mikrobakteriozni učinek
Uživatelský avatar
pepson
Příspěvky: 109
Registrován: 07 zář 2012, 07:29
Bydliště: Praha

Re: Dezinfekce staršch břitev.

Příspěvek od pepson »

Ahoj,používám ředěný Desident CaviCide v ultrazvukové čističce.
Uživatelský avatar
Ivánek
Příspěvky: 268
Registrován: 08 bře 2012, 19:45

Re: Dezinfekce staršch břitev.

Příspěvek od Ivánek »

Zajímavé téma. Asi jsem trochu prasisko, ale zatím jsem si s tím hlavu nelámal. Jednak jsem proočkovaný na všechno možné, jednak mám výborně trénovaný imunitní systém. Příliš čistoty škodí. Osobně bych vzal Artefixovu vodu, břitvu jí omyl. Kupuji ale tak staré břitvy, že na nich všechny bacily a viry a kokové vychcípaly.

Edit Radgost
Když nemáš k tématu co podstatného napsat, nezapleveluj jej bláboly.
Máš výstrah
u
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Dezinfekce staršch břitev.

Příspěvek od relka »

No, zatím se tu zaplaťBůh infekční problém nezadařil...ale když vidím v jakém stavu a s jakými nečistotami se mi občas dostane do ruky stará Břitva...bojím se. Hlavně o ty nový, s nadšením, co někdy nekoukají napravo nalevo. Ne všechny "bacily" zabije sucho! Pucuju vodou s Jarem, koupu čtvrthodinku v INCIDURu, opláchnu, osuším a namažu Balistolem, i tak mám někdy stažené pozadí. Myslím si, že je dobré nepodceňovat životaschopnost našich maličkých souputníků..jsou životaschopnější nežli většina z nás tady...Sice tu tohle téma je slušně popsané, ale opakování určitě neuškodí
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
tytti
Příspěvky: 11
Registrován: 20 říj 2013, 13:49

Re: Dezinfekce staršch břitev.

Příspěvek od tytti »

Ahoj, sksal niekto Sekusept forte?
http://m.lekarna.cz/sekusept-forte-2l/
fil
Příspěvky: 50
Registrován: 29 led 2010, 12:53
Bydliště: jižní Čechy

Re: Dezinfekce staršch břitev.

Příspěvek od fil »

Dovolím si shrnout předchozí uvedené přípravky:

Cutasept F : Díky alkoholové složce může odmastit, příp. odstranit viditelné nečistoty, ale pro desinfekci nástrojů (jimiž Břitvy nepochybně jsou) použít nelze

Incidur : záleží na konkrétním typu přípravku, Inciduru je víc druhů

Desident CaviCide : Použití je možné, ale výše popsaný způsob je vhodný pouze pro předčištění, ne pro vlastní desinfekci. Desinfikuje se neředěným roztokem.

Sekusept forte : Je to desinfekce, která má ze všech zde uvedených maximální účinnost. Používá se obecně v nemocnicích na přístroje, které není možné sterilisovat teplem (například endoskopy). Cenově bude nejnákladnější a před vlastním ponořením Břitvy do pracovního roztoku (Sekusept forte se ředí) bych doporučoval ověřit materiálovou snášenlivost. Výrobce sice uvádí šetrnost přípravku vůči kovovým předmětům, ale jistota je jistota.
Uživatelský avatar
Becherman
Příspěvky: 16
Registrován: 26 zář 2013, 08:52

Re: Dezinfekce staršch břitev.

Příspěvek od Becherman »

Moje kamarádka kadeřnice desinfikuje shavetu ve čpavkovém roztoku
to že jsi paranoidní ještě neznamená že po tobě nejdou ...
tytti
Příspěvky: 11
Registrován: 20 říj 2013, 13:49

Re: Dezinfekce staršch břitev.

Příspěvek od tytti »

Ok, kolegovia, sekusept otestujem v praci, pouzivame ho na dezinfekciu, tak ma to napadlo opytat sa ci niekto nema skuenost. Cenovo je to dost drahe, ale sak to neplatim... :oops:
Dam vediet ako reaguje.
tytti
Příspěvky: 11
Registrován: 20 říj 2013, 13:49

Re: Dezinfekce staršch břitev.

Příspěvek od tytti »

Tak pani kolegovia,
Pouzil som Sekusept extra N, (http://www.ecolabcz.cz/divize.php?b1=he ... 0extra%20N)
Dezinfikoval som moje prve dve britvy, nerezovu a solingenku.
Ziadne poskodenie som nezbadal.
Odfotim ich a niekde na fore umiestnim.
:roll:
Odpovědět

Zpět na „Všeobecně o renovačních technikách“