Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Odpovědět
ondrej22
Příspěvky: 51
Registrován: 03 lis 2012, 13:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od ondrej22 »

Zdravím. Slíbil jsem, že napíšu, jak to dopadlo. Zdá se, že můj problém nakonec vyřešil pre-shave olej. Tedy něco na ten způsob. Má celá procedura začala tak, že jsem se napařil, nanesl krém na holení a opět napařil. Následně jsem vzal ze skříňky masážní olejík. Stačilo pět kapek. Myslel jsem si, že od něj budu mít hodně mastnou kůži, ale celkem okamžitě se to vpilo a zanechalo jen slabý film, jako při nanesení velmi slabé vrstvy balzámu po holení. Následně jsem nanesl zase krém, chvíli počkal a začal se holit. Oholení do hladka na dvě cesty a dokonce i proti srsti (tam, kde bylo třeba...). Kamenec ani voda po holení prakticky nenaznačily, že jsem se holil.

Taky jsem si myslel, že od toho bude zadělanej celej strojek, ale vůbec ne...

Doufám, že tohle nakonec vyřešilo můj problém zcela. Časem plánuji zkusit i břitvu a musím říci, že mi bagr dává cennou lekci, bez které si teď to mé budoucí holení břitvou ani nedokážu představit.
Uživatelský avatar
Vlcak
Donátor
Příspěvky: 533
Registrován: 21 pro 2011, 08:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od Vlcak »

Vida jak jsi zaexperimentoval a zadařilo se. Nějaký pre-shave olej bych rád časem zkusil na vlasní kůži ať má člověk zkušenost a nečte jen diskuze zda ano či ne :)
Ne že bych měl vyloženě problém, ale třeba to holení opravdu trochu posune. Nebo ne a zjistím, že bez něj mohu i nadále klidně žít.
Díky za to, že jsi se podělil o své zkušenosti.
ggrand
Příspěvky: 125
Registrován: 05 úno 2013, 01:17

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od ggrand »

Mám to stejně jako Vlcak. Taky to někdy zkusím.
Ono je zajímavé, že ne každé mýdlo/krém je schopné hydratovat vousy při napařování. Četl jsem diskusi(odkaz samozřejmě nemám :cry: ), že např. Kappus krém nijak nepomáhá při vmasírování do pokožky a vousů s následným napařením pomocí ručníku. Prý tomuto krému chybí něco ve složení. Ještě jsem to nevyzkoušel.
ondrej22
Příspěvky: 51
Registrován: 03 lis 2012, 13:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od ondrej22 »

Já používám Kappus. Výsledky mě s ním přišly podobné jako s mýdlem Klar Kabinett a to se poctivě napařuju. Je možné, že s olejem byly vousy změkčeny více a zároveň olej chránil pokožku před ostřím. Nejsem si jist. Jak říkám, olej se rychle vsákl. Pocitově se vousy tolik nezaholily, ale oholení bylo zcela do hladka. Nevydrželo tak dlouho, nicméně nic nezarůstá a pokožka nebyla podrážděná.

Osobně si myslím, že jako všechno u holení, tak i výsledky s olejem budou silně individuální. Chce to holt zkusit...
maaca
Příspěvky: 14
Registrován: 07 bře 2013, 16:39

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od maaca »

Kdysi dávno jsem zkoušel pre-shave olej Truefitt&Hill.

Vousy byly možná trochu změkčené, ale hlavně žiletka nádherně klouzala po tváři.

Takže sice skvělé oholení, ale tvář jsem měl mastnou ještě večer (nemyslím, že bych oleje použil moc) a štětka se na to taky moc netvářila.
ondrej22
Příspěvky: 51
Registrován: 03 lis 2012, 13:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od ondrej22 »

Ja použil doslova pět kapek přesně. A po ohlení jsem mastnej nebyl. Co jsem prolézal zahraniční fóra, tak něteří to ještě dělaji tak, že olej nanáší na namočenou tvář...
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od Vousáč »

Teplou vodou smyju zbytky mýdla , ale studená na poslední opláchnutí se mi osvědčila
jako způsob na zatáhnutí pórů.
Dočetl jsem se to v některých článcích břitevníků a na oholení bagrem mi to funguje.
Studenou vodu nezavrhovat ... :lol:
V noci slyším i vousy růst
Max
Příspěvky: 12
Registrován: 18 črc 2013, 21:34

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od Max »

Zdravím ;) ,

Jako student počítám každou korunu a v rámci úspory jsem se jednou rozhodl, že si zakoupím Wilkinson Classic na zkoušku za tu cenu s pěti žiletkami v balení.

Začal jsem se pídit jak na to a tak narazil na tohle forum, které mi dost pomohlo - hned jsem běžel pro jezevčí stětku z DM a rovnou si zakoupil i obyčejný krém na holení a Alpu 378 :D

Nemám problém se Wilkinsonem hladce oholit, holím se na třikrát a je to paráda, tak oholený jsem nikdy nebyl, ale už pokukuju po nějakém lepším stroječku, přece jen mi přijde tehle plastový kousek nic moc a je podle mne velice jemný, potřebuju více tahů než zabere.

Za sebe můžu Wilkinson Classic doporučit všem, kteří uvažují o holení bagrem místo škrabky, za zkoušku to stojí!

Jaký stroječek doporučujete pro nekoho kdo začiná? Ale aby zase nebyl moc jemný a já za půl roku nechtěl jiný, prostě to chce sázku na jistotu, co pár let vydrží. Aby byla nějaká ta úspora po počáteční investici.

Děkuju za rady a náměty a moc chválím tohle forum

Max
Uživatelský avatar
Pedrosjan
Příspěvky: 301
Registrován: 04 čer 2011, 22:34
Bydliště: České Budějovice

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od Pedrosjan »

Zdarec 8-) .Zkus prolistovat tyto témata a přečíst názory..,třeba ti to tvou volbu usnadní a pomůže ti,ikdyž každý máme to své.. ;) -viewforum.php?f=69
MERKUR Solingen - 37 001
ggrand
Příspěvky: 125
Registrován: 05 úno 2013, 01:17

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od ggrand »

Nazdar Maxi,
jelikož jsi taky student, tak peněz není na rozdávání. Proto bych volil strojek, který není z nerezu. Merkur je dost známý, ale jeho kvalita zdaleka nedosahuje jeho věhlasu, bohužel. Měl jsem od Merkuru 25c(ten je teď na prodej), 37c a Futur. 25c je jemný strojek, který nemá žádnou chybu/vadu, ostatní 2 strojky měly dycky nějaký problém.
37c měl otřepy z vnitřní strany hlavy, takže kroutily žiletku, takže hrozilo pořezání se při holení. Neholil špatně, ale oproti Mühle R89 víc tahal za vousy a člověk si musel dát víc práce se srovnáním žiletky než u jiných stojků(kvůli vůlím a slant hlavě obecně). Vousy mám středně tvrdé až méně tvrdé, žádné dráty nebo tak něco. Jelikož je žiletka zpevněna ohybem ve 2 osách, tak mi přišel oproti klasice, jako by dával menší odezvu, co se děje a měl jsem trošku problém najít správný úhel.
Futur je dost těžký stojek, takový hromotluk. Designově je to velká paráda, ale jak je těžký(přes 120g), tak jsem v něm neměl takový cit. Výhodou je, že je stavitelný, takže může být jemný i agresivní. Nevýhodou je, že má tendenci klouzat v rukách(nemá žádné zdrsnění), má velkou hlavu(pro holení pod nosem existují lepší strojky) a má dost různých záhybů, které je lepší čistit, protože Merkur nemá obecně zrovna nejlepší povrchovou úpravu. Výměna žiletky je ale velká paráda, rychlovka a hlavně vůbec žádné vůle na žiletce, takže odpadá srovnávání žiletky. Trošku mě zklamalo zpracování. 2. nejlepší jejich strojek a prostě klasika Merkur. Číslice na rukojeti byla nedoražená, na hlavě jsem měl takovou ďubku na povrchovce...
25c je zpracováním nejblíž Mühle. Rukojeť má výborné zdrsnění a celkově mi moc sedí. Jedinou jeho nevýhodu vydím v tom, že holí v menším rozsahu úhlů jako více agresivní strojky,ale zase nekouše a je to open comb(hraběčky), takže troška odlišnosti oproti klasikám.
Za to Mühle R89 můžu naprosto doporučit. Zpracováním je to jiný svět oproti Merkurům. Nevím čím to, ale u toho strojku mám pocit, jako by žiletky byly ostřejší než v jiných strojcích. Doporučuju verzi Grande, protože má větší rukojeť a hlavně má lepší zdrsnění, které ale nefunguje tak dobře jako na Merkurech.
Mühle R41 je agresivní strojek, který trestá krví každou chybu. Ten bych na začátek nedoporučoval. Holí sice pěkně, když se s ním naučíš, ale třeba pro mě to není taková radost. A i víc tahá při holení než jiné strojky.
Tak snad jsem ti nějak pomohl.
Odpovědět

Zpět na „Všeobecně o holících strojcích a holení jimi“