Který holící strojek je nejlepší?

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
charvi
Příspěvky: 4
Registrován: 12 kvě 2012, 16:37

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od charvi »

Ach bože... Hned první příspěvek od Slovak Boye... Jsem to, ale vůl :D Díky moc za upozornění! Takže mám jasno a půjdu do 34C.
MartinC
Příspěvky: 33
Registrován: 22 zář 2012, 11:38

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od MartinC »

Zdravím Vás milovníci klasického holenia. V oblasti holenia s bagrom som elév (dlho som nosil bradu, a ak som sa aj raz za čas oholil použil som nejaký ten „multiple blades razor“ či už od Gillette resp. Wilkinson). Teda zatiaľ sa len učím a postupne objavujem svet klasického holenia. Týmto chcem poďakovať Radgostovi, PetroviS ako aj všetkým ostatným prispievateľom na toto skvelé fórum za ich cenné a užitočné rady a poznatky. Aj na ich základe som šťastným vlastníkom výborného holiaceho strojčeka Merkur Solingen 34C. Musím uznať, že holenie bagrom je ozaj o relaxe, je fakt, že aj pri takej možno na prvý pohľad rutinnej činnosti sa dá dobre odreagovať. Ale to je asi o prístupe k veci. No ale k mojej otázke. Má niekto z Vás užívateľov bagrov skúsenosť s pomerne lacným kovovým (asi aluminium) holiacim strojčekom YUMA (u nás v Liptovskom Mikuláši ho majú za 2,00 €). Oplatí sa ho skúsiť (možno ako lacnú alternatívu k Merkuru 34C pre cestovanie). Zaujal ma aj preto, že iné kovové bagre som v našich obchodoch (myslím tým drogérie) nevidel. Ostávam s pozdravom.
Uživatelský avatar
Lord
Příspěvky: 16
Registrován: 03 pro 2012, 08:25
Bydliště: Klobouky u Brna

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od Lord »

zdravim Vas vsechny, tak dnes sem otestoval Solingen 34 a nadhera uz se tesim na dalsi holeni.Dukaz byl, ze manzelka se prilepila na tvar a nechtela me pustit :)
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od PetrS »

Ahoj Lorde,
vítám Tě na zdejším foru a zároveň gratuluji ke spokojenému oholení a hladké tváři. Spokojená manželka, to je základ šťastného žití a to si představ, že existuje ještě vyšší level oholení - Břitvou.
Určitě časem budeš zvědavý, jestli by to šlo vyzkoušet...
Přeji Ti stále dobré ostří a vždy pevnou ruku.
Zdravím, Petr.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
Lord
Příspěvky: 16
Registrován: 03 pro 2012, 08:25
Bydliště: Klobouky u Brna

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od Lord »

2 PetrS:
mas pravdu, jednu britvu mam i doma a pokud to bude mozne zkusit udelat i foto a poslal bych ji k tobe do odborne pece.
Vice muzeme pres SZ
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od adrspach »

Zdravim te Lorde mezi nami. Jsi si jisty ze to bylo oholenim a ne tim vterinovym lepidlem co jsi pouzil misto mydla? ;)
Uživatelský avatar
Lord
Příspěvky: 16
Registrován: 03 pro 2012, 08:25
Bydliště: Klobouky u Brna

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od Lord »

Dekuji za privitani v tomto krasne foru:
uz jsem se dostal mezi partu "silencu" hodinkoveho fora a toto je ponekud jiny level, tak se mam asi na co tesit :)


myslim ze sem si jisty :), do ted jsem pouzival elektriku a sem tam mokre, eletrika fajn, jen me to nevzalo vsude a musel jsem upravovat stejne ziletkou, rekl jsem si dost a vratil jsem se do doby, kdy jsem videl klasicky strojek u meho otce a musim uznan ze je to neco jineho, jeste nakoupit zbytek vybaveni a uz to pojede
OoPs
Příspěvky: 26
Registrován: 08 pro 2012, 00:47
Bydliště: Hradec Králové

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od OoPs »

Ahoj.
Chci Vám všem poděkovat za obsáhlou databázi informací a zkušeností.
Než se mi vrátí břitva z restaurátorské dílny mistra Petra, využiji čas výukou holení klasikou žiletkou.
Opět dám na rozumné rady zkušenějších břitevníků a pořídím si klasický bagr. Než dosáhnu dovedností s břitvou, tak mně snad pomůže udržet tvář ve společensky přijatelném stavu (myslím tím oholenou a bez větších šrámů :) ). Zároveň si myslím, že pro holení na cestách je klasická žiletka vhodnější, než břitva. Tudíž by mi strojek mohl sloužit i poté, co se naučím zacházet s břitvou.
Po pročtení všech informací jsem se rozhodl pro Merkur Solingen 23C. Zdá se mi, že kombinace dlouhé rukojeti, hladkého hřebenu a těžší hlavy bude to, co mi bude vyhovovat.
Zítra se zkusím podívat, jestli tenhle model neseženu v nějaké lékárně, pokud ne, tak nakoupím na e-shopu a budu doufat v brzké dodání.
Nemáte někdo informace o kamenném obchodě, nebo řetězci (drogerie, lékárny) kde se Merkury dají běžně koupit?
Uživatelský avatar
Pedrosjan
Příspěvky: 301
Registrován: 04 čer 2011, 22:34
Bydliště: České Budějovice

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od Pedrosjan »

v lékárně pochybuji jej asi těžko seženeš,respektivě o žádné takové nevím.... :shock: ;) ,kamenný obchod..,to je otázka,určitě jsou,dávám odkaz na konci příspěvku,mají to jak v kammeném,tak i zasílají.. 8-) ,je ale otázka zda se to do vánoc stihne,pokud to má být tedy dárek i třeba pro tebe ;) -http://www.strihacistrojky.cz/e-shop/ho ... %5B5%5D=on
MERKUR Solingen - 37 001
Uživatelský avatar
Vlcak
Donátor
Příspěvky: 533
Registrován: 21 pro 2011, 08:19
Bydliště: Olomouc

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od Vlcak »

Já kupoval Merkura u Palase, link: http://www.palas-m.cz/index.php?stranka ... tegorie=16
Jinak vítej na fóru ;)
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“