Čepelky ASTRA

Vše o čepelkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
ferrin
Příspěvky: 39
Registrován: 29 pro 2015, 15:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od ferrin »

Značka "ASTRA" je stará známka používaná v I. republice továrnou DIU Horní Slavkov. V roce 1945 tato továrna v podstatě ukončila výrobu, protože dědic původního majitele byl velice nakloněn nacistické straně a znárodnění nesl velice těžce. Dělal vše pro to, aby továrna již nevyráběla...

Od roku 1950 tuto známku (která dříve nebyla registrována v rejstříku ochranných známek) převzala továrny v Jevíčku, která současně převzala i název - "DIU". Teprve DIU, národní podnik, Jevíčko, registrovalo tuto známku dne 12.02.1958.

Po privatizaci koupili továrnu spekulanti (zřejmě bývalé vedení) se záměrem továrnu prodat. Vzniklá společnost nesla název "ASTRA DIU". Prodej byl proveden v roce 1999 spol. Gillette Czech sro. Tato přenesla výrobu chromových čepelek do Ruska a ponechala si všechny známky.
Dne 28. ledna 2005 výrobce spotřebního zboží Procter & Gamble oznámil svůj záměr na koupi společnosti kótované na burze za 57 miliard amerických dolarů. Orgán pro hospodářskou soutěž USA - FTC - schválil akvizici dne 30. září 2005. Dne 1. října 2005, se Gillette Company stala jedním ze závodů Procter & Gamble, který se tak po koupi potravinářské společnosti Nestlé stal druhým největším světovým výrobcem spotřebního zboží.

Astry vyrobené na strojích z Jevíčka zaplavují svět :-)).


Ještě poznámka - po ukončení výroby čepelek v Polsku (továrna POLSILVER) - nebyla tato výroby již obnovena a byla převedena na výrobu strojků a typů "škrabek" (jako Mach 3 a podobné).

Poznámka 2 - několik obalů se značkou "ASTRA" jsou známy z Itálie, kde se vyráběly okolo let 1950 - 1955. Pro sběratele jsou vzácné!

Ferrin
Ferrin
MartinB
Příspěvky: 90
Registrován: 13 zář 2015, 13:00
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od MartinB »

Hezký den kolegové a návštěvníci,
někdy minulý týden jsem v místní drogerii zahlédl žiletky Astra Keramik v plastové krabičce, ale protože ve Wikingově dlouhodobém testu nijak neoslnily tak jsem je nechal...jenomže dnes si říkám, že je zkusím-stály 18,- kč.
Při prvním pohledu mě napadlo, že jde o nějaký Čínský padělek-na obale je nápis "MADE IN THE CZECH REPUBLIC" !!!
Někde na fóru je odkaz na výpis asi z obchodního rejstříku o majiteli značky ASTRA a z toho jsem pochopil, že nedávno práva značku užívat skončila(Procter and Gamble).
Tak mě prostě napadlo, že by to snad mohla být i pravda-to"MADE IN THE CZECH REPUBLIC" ale je to samozřejmě spekulace.
Ví někdo víc?
Astra_Keramik_01.jpg
Astra_Keramik_02.jpg
PS:Holení jsem ještě netestoval-uvidíme ve čtvrtek-dám vědět.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
"Kdo spěchá, dřív umře..." Martin B.
nithro

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od nithro »

Neprestali Astra Keramik vyrabet? A pokud jsou made in here, tak bych to podle zminek zde na foru videl asi na Jevicko. A nebo pak nejaky fake, bratri v Cine se podivali, odkud ze to Astra je a placli to krabicku.
Uživatelský avatar
ferrin
Příspěvky: 39
Registrován: 29 pro 2015, 15:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od ferrin »

Je to výrobek dosti starý, netuším, kde jej tak dlouhou dobu skladovali :lol: . Je to výrobek Gillette Czech sro Jevíčko. Jsou známy celkem 3 kartičky ve dvou provedeních (lesklý a matný kartón). Čtvrtou "kartičkou" byl známý "Tiger". Tato kartička má potisk z obou stran - jak je na přiloženém obrázku....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ferrin
nithro

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od nithro »

Diky za vycerpavajici info, ale v tom pripade bych to asi spis videl na padelky, nez ze nekdo z Jevicka ve stodole skladoval kartony Keramik...
Uživatelský avatar
ferrin
Příspěvky: 39
Registrován: 29 pro 2015, 15:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od ferrin »

Pokud jsou na čepelce tyto nápisy, není to padělek.
Po odvozu linky na chromované čepelky do Ruska tyto vyráběli tam, ale nápisy na čepelce jsou jiné... U ruských čepelek je pouze nápis "ASTRA".
VAŠE ČEPELKY JSOU URČITĚ NAŠE :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ferrin
nithro

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od nithro »

Podle vlozene obrazku jsou to padelky, na tvoji fotce je: Superior Stainless na predchozi fotce je Keramik Platinum.
Uživatelský avatar
ferrin
Příspěvky: 39
Registrován: 29 pro 2015, 15:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od ferrin »

Na čepelce KERAMIKU jsou vedle nápisu ASTRA další nápisy, což je dobře.
Na ruských tyto nápisy chybí. - foto
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ferrin
MartinB
Příspěvky: 90
Registrován: 13 zář 2015, 13:00
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od MartinB »

Hezký večer,
děkuji zvlášť ferrinovi za vyčerpávající odpověď.

Majitel drogerie zřejmě při úklidu skladu našel tyto ziletky a dal je do prodeje.

Dále hlásím že holení proběhlo a ona Astra Keramik padělek není neboť to celkem šlo - ale ruská Astra Superior Platinum je lepší.
Pro pořádek dodávám, že holení proběhlo za ztížených podmínek se synáčkem vysícím na mé noze a dožadujícím se odpovědí na mnoho zapeklitých otázek... ;o)
Strojek Muhle R41, mýdlo vlastní výroby,štětka kanec Spokar.
Naposledy upravil(a) MartinB dne 29 dub 2016, 07:24, celkem upraveno 1 x.
"Kdo spěchá, dřív umře..." Martin B.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od Wiking »

Zajimave cteni..
Sam k tomu muzu rict jen tohle: v roce 2012 jsem testoval keramickou Astru, a ta vypadala jinak nez tahle vyse uvedena.
Napisy byly jine.
Nejak me ale nenadchla.. klasicka zelena Astra je mnohem lepsi.

Krome toho najit v kamennem ceskem obchode keramickou Astru, to se mi zatim jeste nepodarilo, je to dost raritka.
Foto: download/file.php?id=3259&mode=view
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Odpovědět

Zpět na „Čepelky (žiletky)“