Skupinový nákup břitev pana Austa

Zamčeno
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Skupinový nákup břitev pana Austa

Příspěvek od Wiking »

honda píše:Dovolil jsem si zkopírovat odstavec s recenze-překladu do češtiny,doufám,že to autorovi nebude vadit,ale je nutno si ujasnit tu povrchovou úpravu.

píše se:
Povrchová úprava je matná, ....
Prave jsem telefonoval s panem Austem.
Rekl mi, ze dela Britvy vzdy LESKLE a ne matne. Vzdy..

Tudiz je to nejake divne, s tim matnym povrchem, jak se nekde pise. Hmm.. nechapu.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
honda
Příspěvky: 41
Registrován: 09 pro 2012, 11:35

Re: Skupinový nákup břitev pana Austa

Příspěvek od honda »

Tak v tom případě je vše jasné,břitvy budou mít takový lesk,že se mi doma bude i křišťálový lustr stydět za svůj lesk :lol: :D :lol:
Uživatelský avatar
Grexx
Příspěvky: 24
Registrován: 26 úno 2013, 22:31
Bydliště: Brno

Re: Skupinový nákup břitev pana Austa

Příspěvek od Grexx »

Wiking píše:
honda píše:Dovolil jsem si zkopírovat odstavec s recenze-překladu do češtiny,doufám,že to autorovi nebude vadit,ale je nutno si ujasnit tu povrchovou úpravu.

píše se:
Povrchová úprava je matná, ....
Prave jsem telefonoval s panem Austem.
Rekl mi, ze dela Britvy vzdy LESKLE a ne matne. Vzdy..

Tudiz je to nejake divne, s tim matnym povrchem, jak se nekde pise. Hmm.. nechapu.
To jsem zřejmě zavinil já, předpokládám, že to bylo myšleno jako matná úprava střenek a z mého překladu to nebylo zrovna nejjasnější.
Přeložené materiály
Ralf Aust břitva 7/8 - recenze
The Art Of Straight Razor Shave (Umění holení břitvou) - překlad: 63% korekce: 27,5%
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Skupinový nákup břitev pana Austa

Příspěvek od Wiking »

To by bylo zcela logicke.
Strenky (alespon ty drevene) jsou osetrene naolejovanim, a ne lakovanim. Jedny lakovane z cocobola od Mistra PetraS uz mam, a tak jsem mohl porovnat ten rozdil. Ano, ty Petrovy se lesknou jak psi k**e, ty Austovy jsou matne.
Petr pouziva nekolik vrstev laku, snad dokonce 5! Ne tedy 1 nebo 2, ale mnohem vic.

Takze timto je problem pri prekladu vyresen :lol:
(Vim co to je, tako tlumocnik a prekladatel se s tim stykam denodenne, hihihi)

@vsem: Mam dotaz: Ma nekdo z Vas prazskych kteri si objednali tyhle Britvy moznost vyfoceni ostri pod mikroskopem? Primo tak jak prijdou ty Britvy od Pana Austa? Jak jiz jinde bylo receno, jeho tovarni ostrost (primo z vyroby) je vyjimecna, a chtelo by to zdokumentovat
Tedy vybalit z voskovaneho papirku, maximalne utrit olej (nebo ani to ne) a ihned vyfotit!!
Jeden Kolega tady me pozadal zda to nemuzu zaridit. Vlastne i PetrS to navrhnul. Jeho navrh se mi velice zalibil. Ja sam mikroskop nemam, a ponechavam si jen 4 Britvy. (ja + 3 Kolegove) 9 jich povezu do Prahy.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
Vlcak
Donátor
Příspěvky: 533
Registrován: 21 pro 2011, 08:19
Bydliště: Olomouc

Re: Skupinový nákup břitev pana Austa

Příspěvek od Vlcak »

Já svou pod mikroskopem nafotím, ale nevím kdy se ke mě dostane. Zřejmě ji Wikingu nechej v Praze třeba u Monse nebo Radyxe, já tam občas jezdím a tak bychom se domluvili.
mons
Příspěvky: 942
Registrován: 13 led 2011, 21:30
Bydliště: Praha

Re: Skupinový nákup břitev pana Austa

Příspěvek od mons »

U mne v pohodě, nevidím v tom problém.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Skupinový nákup břitev pana Austa

Příspěvek od Wiking »

Dovolim si vsem Kolegum sdelit, ze hromadne rozeslani meilu s financnimi rozpocty se o asi 3 dny zdrzi.
Planuji to na tuhle NEDELI, takze prosim o strpeni.
Vsem poslu MEILA, ne SZ. Pokud by ten meil nahodou nekomu nedosel, prosim napsat zde. Dekuji za pochopeni.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Skupinový nákup břitev pana Austa

Příspěvek od Wiking »

Dobre rano.
Vzhledem k tomu ze o vikendu nekteri Kolegove provedli zmeny, (velikost Britev), pozdrzel se tim vypocet a tim tedy i konecna cena.
Timto vsechny jeste jednou durazne zadam a prosim, uz zadne zmeny jako napr ve velikosti Britev, prosim.. Vedlo by to k dalsimu zdrzeni, coz zajiste uz neni zadouci.

Meily s cenami rozeslu tedy vsem co nejdriv, jakmile se me pan Aust ozve.

Snad to nebude trvat dele nez 2 dny.... :cry:
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Skupinový nákup břitev pana Austa

Příspěvek od Wiking »

Dve zpravy:
Rozpocet rozeslu vsem jeste dnes v noci, aby zitra to kazdy mel na meilu nebo jako SZ, popr i tam i tam..

Prosim o odpoved ze to doslo JEN NA MUJ MEIL :!: a ne na SZ (mala kapacita)

Dale jedno sdeleni pana Austa:
5/8 a 6/8 maji VZDY 2 nyty.
7/8 ma VZDY 3 nyty. Jinak to nedela.

Dekuji za pozornost.
L.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
Yaron
Příspěvky: 492
Registrován: 03 kvě 2013, 14:57
Bydliště: Praha - východ

Re: Skupinový nákup břitev pana Austa

Příspěvek od Yaron »

Děkuji za info. S nýty nemám problém, tak jsem s tím počítal.
Už se memůžu dočkat :) ...
Living on the edge.
Zamčeno

Zpět na „Skupinové nákupy“