Jak zacit

Vše o renovaci čepelí
Odpovědět
s_vlacil
Příspěvky: 5
Registrován: 06 bře 2014, 21:19

Re: Jak zacit

Příspěvek od s_vlacil »

Ahoj,

chtěl bych se zařadit mezi přátele břitvy, tak jsem trochu fórum pročítal a dozvěděl jsem se spoustu zajímavých informací. Měl bych ale dotaz k seriálu o renovaci břitev, který jsem shlédl na netu. Konkrétně k této části:
http://www.youtube.com/watch?v=r0huv9ON9_I

Tady na fóru jsem se dozvěděl, že na odstraňování rzi a leštění lze dělat pouze ručně jinak se ocel břitvy zničí. Mně se to právě nějak nezdá. Hledám různě po webu informace o změnách krystalické mřížky oceli a jakýkoliv diagram či graf začíná min od 300°C. Navíc v seriálu se mu výsledek velice povedl a podle toho, co uvádí, tak za velice krátkou dobu(myslím jen to leštění a odstraňování rzi oproti zde zmiňovaným 10h práce atd.). Otázka tedy zní: Takto si ulehčit renovaci tedy břitvu určitě zničí ? Zkoušel to někdo s leštícími kotouči a břitvu odrovnal?

Děkuji za názory či zkušenosti.
mons
Příspěvky: 942
Registrován: 13 led 2011, 21:30
Bydliště: Praha

Re: Jak zacit

Příspěvek od mons »

Tak docela bych mu nevěřil, vyhřát břitvu, o trvá mžik, mnoho kolegů si prošlo touto cestou. Když se člověk podívá třeba jak brousí břitvy Mastro Livi tak
to taky nic není a má to za chvilku. Zkuste a zjistíte. :D
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Jak zacit

Příspěvek od relka »

s_vlacil píše:Konkrétně k této části:
Když vidím, jak mu odletují jiskřičky....Pokud má někdo odvahu naleštit takhle Břitvu se kterou se běžně holí, pro porovnání před a potom... Ukázky na videích je potřeba brát s rozvahou a ten kdo si spálil prsty při leštění ví svoje.
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Uživatelský avatar
Vlcak
Donátor
Příspěvky: 533
Registrován: 21 pro 2011, 08:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jak zacit

Příspěvek od Vlcak »

Leštit takto břitvu samozřejmě lze, je to rychlé a efektní, ale materiál je opravdu tenký, otáčky vysoké a čepel se vyhřeje velmi rychle.
Opravdu bych se bál, že by potom špatně držela ostří. Takto raději ne.
Odpovědět

Zpět na „Čepele“