Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Odpovědět
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od Slovak Boy »

Dakujem Ggrand, toto ma zaujíma, aby sme ale ostali v téme zodpovedajúcej nadpisu, odpíšem ti v už založenej téme agresívne a neagresívne strojčeky.
sonicx10
Příspěvky: 19
Registrován: 09 črc 2013, 23:31

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od sonicx10 »

Zdravíčko, chci se holit břitvou, kterou mám momentálně v péči u Petra. V době čekání se zatím holím škrabkami Mach 3, teď nedávno jsem byl v tescu si koupit další sadu hlavic a padl mi do oka strojek Wilkinson Classic, teda hlavně cenou. Nakonec jsem tedy koupil další hlavice, ale chtěl jsem se zeptat zda je to před břitvou dobrá průprava a nebo spíše získám nějaký zlozvyk, který u břitvy pak bude na škodu. Zároveň tu čtu, že tento strojek není nicmoc ačkoliv pro začátečníky asi dostačuje. Nemohu se tedy rozhodnout zda to zkusit a nebo období čekání přečkat na škrabkách. Zatím díky. :-)
Jozef
Příspěvky: 5
Registrován: 07 pro 2013, 23:27
Bydliště: Košice

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od Jozef »

sonicx10
Mnohý so mnou nebudú súhlasiť, ale osobne si myslím že, vzhľadom k cene, pokojne ten Wilkinson Classic môžeš vyskúšať. Ja som tiež s ním začínal. Získaš aspoň predstavu akým smerom si sa vybral. Len treba mať na pamäti, že teraz jazdíš na kolobežke, Wilkinson je bicykel, normálny bager je auto, ale ty sa pripravuješ rovno nastúpiť do F1.
Samozrejme držím palce a dúfam že nás o svojich zážitkoch budeš informovať.
sonicx10
Příspěvky: 19
Registrován: 09 črc 2013, 23:31

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od sonicx10 »

Jozef píše:sonicx10
Mnohý so mnou nebudú súhlasiť, ale osobne si myslím že, vzhľadom k cene, pokojne ten Wilkinson Classic môžeš vyskúšať. Ja som tiež s ním začínal. Získaš aspoň predstavu akým smerom si sa vybral. Len treba mať na pamäti, že teraz jazdíš na kolobežke, Wilkinson je bicykel, normálny bager je auto, ale ty sa pripravuješ rovno nastúpiť do F1.
Samozrejme držím palce a dúfam že nás o svojich zážitkoch budeš informovať.
Už jsem informoval, dvakrát jsem to břitvou zkusil, poprvé to bylo docela fajn (teda odnesli to 2 prsty :-D), ale po prvním oholení po směru růstu jsem byl oholen lépe než škrabkou (!!) a po druhé, vzhledem k tomu, že jsem neměl pořádný řemen na obtahování už to neholilo, tak jsem kočku poslal Petrovi. Ona potřebovala celkově údržbu, vyčistit a na střence byl upadlý nýt. Jinač ano, spíš jsem to přirovnal jako si z fichtla sednout rovnou na okružní supersport. :-D Ale tady má člověk větší šanci, že to přežije. :-D
sonicx10
Příspěvky: 19
Registrován: 09 črc 2013, 23:31

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od sonicx10 »

Tak jsem si koupil Wilkinson Classic za hezkých 70Kč v Kauflandu (nechci mu dělat reklamu, ale v Tescu stál 90Kč :D) a dnes jsem se jím potřetí oholil. První oholení bylo docela super, lepší, hladší (!!) a relativně bez podráždění než škrabkou Mach 3. Druhé oholení (po třech dnech), po srsti to bylo v klidu, ale proti srsti to trošku tahalo a na tváři se objevili malé krůpěje krve a že to není jen fikce jsem se přesvědčil při ošetření kamencem a vodou po holení.. :D Myslel jsem si, že jsem moc tlačil nebo tak něco. Při třetím oholení (po dvou dnech) to proti srsti nešlo téměř vůbec (po srsti s klidem) asi ta žiletka je už tupá. :shock: I když dle Wikingova testu jsou ty žiletky zrovna nic moc, asi to bude nejspíš pravda.. :D No dodělám zbytek žiletek a zkusím ty zelené Astry, když jsou zde tak osvědčené.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od Wiking »

No pokud se pri holeni objevuji "male krupeje krve", tak rozhodne neni neco v poradku !! :lol:
Predpokladam ze jsi pouzil tu ziletku Wilkinson ktera tam byla pribalena, ze?
Ten napad vyzkouset ty Astry je velmi rozumny, to schvaluji.
To je nejlepsi moznost jak poznat rozdily mezi ziletkami. Zkus jeste k tomu navic nechat pusobit penu v obliceji 2 nebo 5 minut (tedy jednou 2 a po druhe 5) to taky dela velke rozdily.. Pak nam rekni svoje pocity, OK?
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od Vousáč »

Jo čepelky Wilkinson :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zkušenost na celý život ...

Co se týče samotného strojku Wilkinson, jeho samotná geometrie hlavy vůči čepelce
dokáže akorát to, že se čepelka, jakákoli ztupí tak po třech oholeních.
Ale pro začátečníka dobrý.
V noci slyším i vousy růst
sonicx10
Příspěvky: 19
Registrován: 09 črc 2013, 23:31

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od sonicx10 »

Wiking píše:No pokud se pri holeni objevuji "male krupeje krve", tak rozhodne neni neco v poradku !! :lol:
Predpokladam ze jsi pouzil tu ziletku Wilkinson ktera tam byla pribalena, ze?
Ten napad vyzkouset ty Astry je velmi rozumny, to schvaluji.
To je nejlepsi moznost jak poznat rozdily mezi ziletkami. Zkus jeste k tomu navic nechat pusobit penu v obliceji 2 nebo 5 minut (tedy jednou 2 a po druhe 5) to taky dela velke rozdily.. Pak nam rekni svoje pocity, OK?
Přesně tak, zkusím ty Astry a tu penu a uvidíme.
Vousáč píše:Jo čepelky Wilkinson :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zkušenost na celý život ...

Co se týče samotného strojku Wilkinson, jeho samotná geometrie hlavy vůči čepelce
dokáže akorát to, že se čepelka, jakákoli ztupí tak po třech oholeních.
Ale pro začátečníka dobrý.
Aha tak že už nicmoc čepelky a strojek se špatnou řeznou geometrií jsou vražednou kombinací. Už chápu proč vydržela jen jedno oholení. :D
Uživatelský avatar
Kili
Příspěvky: 25
Registrován: 28 čer 2014, 22:56
Bydliště: Praha

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od Kili »

Zdravím, kolegové, přešel jsem na holení klasickým strojkem před necelými 14 dny a musím řict, že oproti holítkům natož elektrickému strojku je to skutečná paráda! :) V prvé řadě vám děkuji za tohle fórum, našel jsem tu spoustu výborných rad, chtěl jsem se ale zeptat jak přesně si rozděláváte pěnu, já si ji stětkou krouživými pohyby "vyšlehám" přímo v kelímku (používám bílé Proraso) a nejsem si zcela jistý, zda má tu správnou hustotu, aby dobře držela vlhkost. Občas se mi stane, že než se z jedné strany obličeje doholím na tu druhou, už je tam pěna taková sušší.
Winning is like shaving - you do it every day or you wind up looking like a bum. (Jack Kemp)
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od Vousáč »

Pro veškeré prvotní informace se podívej na tuhle část fora
viewforum.php?f=16

Co se týče té zasychající pěny na druhé půlce obličeje, brání ti něco abys jí oživil
navlhčenou štětkou nebo přidáním trochy nové pěny ?
V noci slyším i vousy růst
Odpovědět

Zpět na „Všeobecně o holících strojcích a holení jimi“