Čepelky ASTRA

Vše o čepelkách
Odpovědět
tschudo
Příspěvky: 6
Registrován: 26 kvě 2017, 18:55

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od tschudo »

Já se jimi holím, když už jsem je koupil. Ostré jsou, ne že ne. V porovnání s těmi "plnotučnými" mi ale vydrží zhruba polovinu času a oholení není tak hladké.
Uživatelský avatar
badys
Příspěvky: 161
Registrován: 20 led 2015, 19:05

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od badys »

tak mne tedy zajímalo, jaké zelené Astry nyní prodává moje oblíbená drogerie, kde jednou za čas koupím karton těchto žiletek, tak jsem tam dnes zašel a 4 balení jsem koupil. No mohu k tomu říci 3 věci:
1) drogista je lump, zdražil krabičku žiletek z 15 Kč na 16 Kč :D (ale neberte to vážně, že si stěžuji, 16 Kč je super, loni byla opravu krabička ještě za 15 Kč)
2) po rozbalení jsem zjistil, že už mám také ty nové :(
3) odložil jsem je do skříně a někdy je zkusím

tady jsem na netu našel nějaké prohlášení
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
REX Ambassador Asdjustable R1, Mongoose SS B3, Kai Captain Zebrano, Above The Tie H1 Windsor SS, GILLETTE FatBoy E2
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od Vousáč »

Takže podle onoho obrázku to vypadá na to, že se v obou případech jedná o pravé
výrobky čepelek Astra.
Já se měsíc střídavě holím jak těmi " starými" tak i těmi "novými"
a ve všech strojcích o kterých sto procentně vím, že pracují s Astrami velice dobře,
obojí čepelky pracují stejně.
Nevidím mezi nimi rozdíl, s oběma perfektní oholení ... :P
V noci slyším i vousy růst
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od relka »

V posledním roce jsem koupil dvě krabičky zelených Aster, jednou větnamec, jdnou kamený obchod. V obou krabičkách jak standartně dobré, tak vyloženě špatné.
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od Slovak Boy »

Astry sú najlepšie spolu s Feather a Perma Sharp. Ale občas sa nájde v krabičke nepodarok, chyba, proste kus, z ktorého som sklamaný. To platilo aj pre tie hrubo popisane aj pre tie so skoro neviditelnym popisom.
HonzaBorder
Příspěvky: 8
Registrován: 07 bře 2019, 18:08

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od HonzaBorder »

Dnes po dvou měsících holení strojkem Mühle R89 a žiletkou od Mühle, jsem se rozhodl vyzkoušet žiletku výrobce Astra a ejhle krásné hladké oholení bez tahání ( holím se každý den ). Mühle mi vydrží tak 6-7 oholení, pokud Astra vydrží aspoň 4, tak není asi co řešit ale chci ještě vyzkoušet i jiné žiletky. Nyní aspoň vím, že není jen chyba v technice holení ale i v žiletce, kterou použiji. Ještě plánuji vyzkoušet Shark Super Chrome, Perma Sharp Super.
Každému prostě sedne něco jiného, jiná citlivost, tvrdost vousů, atd...
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od vsezved »

Pochopil jsi správně, že si musíš najít svoji kombinaci pro strojek a žiletku. K těm Shark super chrome mohu říct, že ve strojku s hlavou 89 mi nefungují, hned jsem ji chtěl vyhodit (byl to strojek výrobce Parket). Dal jsem jí ale ještě druhou šanci. Za 3 dny, když se mi podrážděný obličej zahojil jsem ji vložil do slantového Merkur 37c a tam předvedla super výkon. BBS bez snažení a bez podráždění. Žiletka mi připadá tušší než třeba astry a s 37c si prostě rozumí perfektně.
HonzaBorder
Příspěvky: 8
Registrován: 07 bře 2019, 18:08

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od HonzaBorder »

Všezvěde, děkuji za zkušenost. Ještě jsem tady na fóru četl, že žiletky Astra jsou kvalitnější objednané z Turecka. Je to pravda? Vyplatí se tedy objednat třeba 100 žiletek někde přes ebay, máte typ?
Korkovat žiletky Astra? Nebudou potom tupější?
Děkuji
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od david_ul »

@ HonzaBorder

Ano kokrovat, ale ne korkem, ale je lepší bílá guma na gumování (koupíš ve školních potřebách).
A korkuje se tak, že jen lehce projedeš ostří přes gumu max 2mm do hloubky. Jinak spíš budeš tupit čepelku. A hlavně potom při čištění čepelky nestírat pěnu či šlehačku (při holení). Jinak čepelka začne reznout.

S tím Tureckem je to pravda.

David
David a jeho žiletky
spooky
Příspěvky: 9
Registrován: 23 črc 2019, 20:49

roce 200Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od spooky »

@ HonzaBorder

Ziletky ASTRA se od roku 2004 vyrabi ve fabrice ZAO v St. Petersburgu, kterou puvodne postavil Gillette spolecne s ruskym holdingem Leninets v roce 2000. Postupne do ni presouval vyrobu ziletek od vyrobcu, ktere skupoval a posleze zaviral do te doby, nez byl v roce 2005 sam koupen P&G.

Myslim, ze se ziletky ASTRA v Turecku nikdy nevyrabely, pouze se tam distribuovaly prostrednictvim firmy Marmara. Do roku 2004 totiz jejich vyroba bezela v Jevicku a nasledne po likvidaci Astra Diu Jevicko, byla presunuta do Ruska. Puvodni ziletkou vyrabenou v Turecku je Perma Sharp, nicmene i tahle znacka se vyrabi v St. Petersburgu od roku 2003.
Odpovědět

Zpět na „Čepelky (žiletky)“