Čierne škvrny od mydla

Vše o renovaci čepelí
Uživatelský avatar
valentin75
Donátor
Příspěvky: 437
Registrován: 04 dub 2011, 13:09

Čierne škvrny od mydla

Příspěvek od valentin75 »

Zdravím priatelia.

Nemôžem nájsť tému kde sa riešilo odstranovanie škvrn po mydle.
Ako to riešite vy?
Viem že je to estetický problém,ale zaujímalo by ma to.
Myslím si že jedine leštením,ale s akými prostriedkami ?

Palo.
Palo
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: čierne škvrny od mydla

Příspěvek od Radgost »

Myslím, že se to tady ještě neřešilo.
Mám s tím také potíže a zajímavé je, že se tyto problémy, se alespoń u mne, objevují pouze u "nových", tedy v dnešní době vyrobených břitev.
Namátkou DOVO BERGISCHE LOWE či Wacker.
spawnik
Příspěvky: 3
Registrován: 04 led 2013, 11:37

Re: čierne škvrny od mydla

Příspěvek od spawnik »

Mám také stejný problém, již při holení kdy oplachuji uhlíkovou břitvu pod vodou se mi objeví černé flíčky. Poté ji samozřejmě vysuším a zakonzervuji, bohužel pokaždém holení nějaký ten flíček přibude. Jedná se taktéž o novo výrobu DOVO.
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: čierne škvrny od mydla

Příspěvek od ater »

Já používám pastu Puma Metallpflege, je rychlá a jemná. Stačí jí málo (jen tak potřít flek koncem párátka) a pak flanelem nebo vatou vyleštit. Dobrá je taky leštící pasta Luxor oranžová, ta je ale tuhá takže je dobrý jí nastrouhat a naředit oelejem na ruční leštění. Zkoušel jsem Dialux bleu, ale ta mi přijde pomalá na břitvy.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: čierne škvrny od mydla

Příspěvek od PetrS »

Mikroskop odhaluje stopy rzi...

[attachment=3]Bismarck zlatý - nový - 01 - 9.3.2013 12-52-37.JPG[/attachment]

[attachment=2]Böker-Edelweiss-nový-rez - 05 -12.12.2012 10-31-30.JPG[/attachment]

[attachment=1]Böker-Edelweiss-nový-rez - 03 -12.12.2012 10-31-30.JPG[/attachment]

[attachment=0]Böker-Edelweiss-nový-rez - 01 -12.12.2012 10-31-30.JPG[/attachment]
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Mushroom
Příspěvky: 277
Registrován: 13 led 2009, 14:31

Re: čierne škvrny od mydla

Příspěvek od Mushroom »

Petře,
prosím tě, mohl bys přidat i foto "pouhým okem"? Aby bylo vidět, jak to vlastně vypadá v naší "makroskutečnoti"..
mons
Příspěvky: 942
Registrován: 13 led 2011, 21:30
Bydliště: Praha

Re: čierne škvrny od mydla

Příspěvek od mons »

Mám stejný problém na Wackeru, přemýšlel jsem, že bych trochu CrO rozmíchal v oleji a tím zkusil přeleštit, mám ale obavy, že
mi to sebere zlacení. :(
Uživatelský avatar
irenko
mistr brusič
Příspěvky: 523
Registrován: 29 pro 2009, 21:08
Bydliště: Strečno,Slovensko

Re: čierne škvrny od mydla

Příspěvek od irenko »

mons píše:Mám stejný problém na Wackeru, přemýšlel jsem, že bych trochu CrO rozmíchal v oleji a tím zkusil přeleštit, mám ale obavy, že
mi to sebere zlacení. :(
správne obavy, tá vrstva zlata je tak nepatrná, že pod mikroskopom presvitá a je vidieť iba oceľ a CrO to "málo" bezpečne zblajzne
,,Neexistuje správne a nesprávne oholeníe."
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: čierne škvrny od mydla

Příspěvek od PetrS »

Fotky z pouhého oka ze stejné Břitvy nemám protože to jsem furt viděl ale byl jsem zvědavý co nevidím. :twisted: Ale mám tady ukázku z jiné Krásky..
[attachment=2]P1040741.JPG[/attachment]

To zlato když jsem viděl pod mikroskopem poprvé, tak to byl docela šok. Několikrát jsem měnil osvětlení a zaostřování a sám sebe přesvědčoval, že se fakt dívám na stejné místo které je zlacené. Nakonec jsme vzal fix a označil si na zlacení kam čučím. Teprve pak jsem uvěřil, že to průhledné NIC je vrstvička zlata. Na tu stačí malinko a není.
Laserem provedený nápis na nové Břitvě a ten odstín tmavé je ZLATO. Ve skutečnosti je vidět krásně zlacený nápis.
[attachment=1]Laser a zlato - 02 - 12.12.2011 16-14-09.JPG[/attachment]
Tady je ve skutečnosti krásně zlatý nápis na nádherně zrcadlové oceli a vše doplněné laserovým zdobením.
[attachment=0]Laser a zlato a ocel - 03 - 12.12.2011 16-14-09.JPG[/attachment]

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: čierne škvrny od mydla

Příspěvek od Radgost »

Zajímavé je, že se tato agresivní oxidace vyskytuje (alespoň v mém případě) pouze u břitev vyráběných moderními technologiemi.
Tzn. jsou vyráběny z nehutněné pásoviny a tedy, že je tato ocel "řídká" a není tak jako dříve řádně prokutá.
Odpovědět

Zpět na „Čepele“