Test

...kterak správně vymodelovati správné ostří pomocí kamene.
Odpovědět
Test
Příspěvky: 4
Registrován: 16 črc 2012, 09:36

Test

Příspěvek od Test »

pred nedávnom sa mi podarilo kúpiť v Bulharskom antikvariáte jednu starú britvu, za úžasnú cenu ( necelých 6 eur ;) ).
Ostrosť britvi bola však minimálna, a kedže som vášnivý zberateľ chladných zbraní - najmä historických, hneď som sa dal do repasovania tejto britvi. Mám veľké skúsenosti z brúsením nožov, dýk, šablí a iných zbraní, ale hneď som vedel že brúsiť britvu bude celkom iné. Môj dlhoročne používaný bridlicový brúsny kameň mi pomohol dostať tento ušľachtilý nástroj do stavu, v ktorom už nemá problém oholiť chlpy na ruke. Ostrie som doladil na obtahovaciom remeni, ktorý mám tiež už dlhé roky. Ja sa ZATIAL netrúfam touto britvo oholiť, a však môj brat je zato, aby sme ju otestovali na jeho tvári. Takže ludia držte mi palce, a ja dám vedieť ako to dopadlo :lol: PS: britva má plastové strenky a je značky solingen.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Test

Příspěvek od PetrS »

Ahoj Test,
vítám Tě na zdejším foru mezi přáteli ostří nejjemnějších.
Gratuluji Ti k získání Tvé První Krásky a též k jejímu uvedení do ostrosti schopné brát chlupy na ruce. Tvoje zkušenosti s broušením nožů lze dobře využít při stavění nového břitu na Břitvě ale pak je zapotřebí se propracovat k ostří mnohem jemnějšímu než jaké jsi doposud měl možnost vytvořit. Tam kde nůž už je super ostrý a perfektně řeže, tam je Břitva velmi tupá a je teprve na začátku broušení. To píšu proto, aby jsi nebyl překvapený, že na tváři se Ti může čerstvě nabroušená Břitva jevit jako tupá. Nebude chtít brát všechny vousy, budou zůstávat neoholené ostrůvky, pokusná tvář bude cítit tahání a po skončení holení bude podřená a pálit. Nezkoušej víc jak max tři pokusy na jedno oholení jinak bude pokožka hodně podřená. Nejlépe bude, když zjistíš že holení není nic moc, tak raději Břitvu opět zkusit nabrousit. Zkus se též podívat jak má nabroušená Břitva krájet vlas, třeba tady. Jinak moc fandím aby se Ti to povedlo a dokázal jsi Břitvu nejen dobře nabrousit, ale i s ní brášku oholit.
Přeji Ti stále dobré ostří a vždy pevnou ruku.
Zdravím, Petr.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
Vlcak
Donátor
Příspěvky: 533
Registrován: 21 pro 2011, 08:19
Bydliště: Olomouc

Re: Test

Příspěvek od Vlcak »

Vítej mezi námi,
také gratuluji k první břitvě a přeji hodně trpělivosti při pokusech o nabroušení a pevnou ruku při holení. Jsem zvědav na pokračování příběhu a případně nějaké foto. Ať se daří.
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Test

Příspěvek od adrspach »

Taktez te tu vitam a jenom se chci zeptat. Holky taky posilas brachovi na prvni noc? ;)
S britvama je to stejny jak s nima. Obcas zjistis ze to neni ono a obcas se zamilujes bez toho ze by jsi ji zkusil a zbyttek te pak nezajima.
Odpovědět

Zpět na „Techniky broušení na kameni“