Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Vše o čepelkách
Odpovědět
fil
Příspěvky: 50
Registrován: 29 led 2010, 12:53
Bydliště: jižní Čechy

Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od fil »

Oboje čepelky se vyrábějí a jsou k sehnání u firmy Czech Blades, s.r.o. ( www.czechblades.cz ). Min. odběr 500 ks. Už to kdysi zmiňoval kolega Wiking. Po mailu byli ve firmě velmi vstřícní.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od Wiking »

Ty zluty Tiger (zakoupeny v Nemecku) byly skutecne super.. lepsi nez Astry.. a lepsi nez cokoliv jineho v CR se prodavajiciho..
Jaka je cena za 5 ziletek (1krabicku) pri odberu 500ks?
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
fil
Příspěvky: 50
Registrován: 29 led 2010, 12:53
Bydliště: jižní Čechy

Re: Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od fil »

Uváděná cena je 1 Kč/čepelku (bez daně). Nad 50000 ks sleva :roll:
fil
Příspěvky: 50
Registrován: 29 led 2010, 12:53
Bydliště: jižní Čechy

Re: Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od fil »

Akorát jsem na pochybách, zda ten žlutý Tiger byl totéž co ten prodávaný červený.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od Wiking »

1 kc za 1 ziletku mi prijde podezrele levne..

Jinak ne vsechny ziletky se hodi k holeni, jsou i nejake ktere jsou urceni k vyrezavani (modelarina) atd.. a na holeni se nehodi..

Aby se nejednalo o tyhle.. pokud si to nekdo bude kupovat, tak se predem informujte :!:
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od Zipíno »

Základní rozlišovací znak je tloušťka těch čepelek. Průmyslové (do modelářských hoblíčků) jsou vždy silnější!
671 grains of diplomacy-.50 BMG
Chester
Příspěvky: 60
Registrován: 19 črc 2012, 19:40

Re: Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od Chester »

Na stránkách to mají i rozdělené na holící a průmyslové, tak snad by to mělo být v cajku. Chystáte se to někdo prubnout? Popřípadě můžeme koupit společně, jestli máte někdo zájem.
fil
Příspěvky: 50
Registrován: 29 led 2010, 12:53
Bydliště: jižní Čechy

Re: Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od fil »

Při zkoušení na mě žiletka působila dojmem, že ač označeno jako čepelka na holení, byla by vhodnější spíš pro modeláře. (Tatra 0,13 mm) Tomu nerozumím, tyhle žiletky se přece dřív běžně používaly! Posílám svůj jediný exemplář k posouzení PetroviS.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od PetrS »

Po nafocení pod mikroskopem, opět nepoškozenou vrátím.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
fil
Příspěvky: 50
Registrován: 29 led 2010, 12:53
Bydliště: jižní Čechy

Re: Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od fil »

S laskavým svolením PetraS přikládám detailní záběr ostří žiletky Tatra a žiletky Astra Superior Platinum. Ze snímků je patrný zcela odlišný způsob broušení čepelek, což se v případě Tatry projevilo nežádoucím způsobem i na vlastním použití. Zkusil jsem poslat dotaz na Czech Blades k čemu je žiletka, která neholí :) . Odpoví-li mi někdo, dám vědět výsledek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „Čepelky (žiletky)“