Tloušťka střenek

Vše kol výroby renovace a střenek
Odpovědět
Natan
Příspěvky: 4
Registrován: 26 pro 2011, 12:27

Tloušťka střenek

Příspěvek od Natan »

Dobré poledne,
chtěl bych znát Váš názor, jak tlusté bych měl mít dřevěné střenky. Na 5/8 a 6/8 břitvu, tak aby nebyly moc těžké a na druhou stranu ani moc lehké. Mám tloušťku nějak řešit nebo je mám vytvořit jak se mi líbí?
Děkuji moc
Uživatelský avatar
valentin75
Donátor
Příspěvky: 437
Registrován: 04 dub 2011, 13:09

Re: Tloušťka střenek

Příspěvek od valentin75 »

Hmotnosť bude záležať od použitého materialu.Keď je britva pre Teba,tak si ich sprav podľa svojich predstáv.
Nedávno som meral šírku materialu na všetkých mojich britvách a väčšinou sa pohybovala 3-3,5 mm.



Palo.
Palo
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Tloušťka střenek

Příspěvek od PetrS »

Zkoušel jsem různé tloušťky materiálu a zatím mi vychází nejlépe tloušťka 2.5 - 3.5mm.
Silnější střenky jsou příliš pevné aby mohly pružit a pracovat stejně jako pracují střenky plastové nebo rohovina či kost a dokonce i kovové střenky. Dřevěné střenky vyráběné továrně bývají dost silné ale tam obvykle bývá přizpůsobené ramínko čepele které není tak kónické a dále silnějšími distančními podložkami. Nejmarkantněji je to vidět na "Břitvách" řady USA Master, kde jsou střenky naprosto neohebné ale to je také jeden z důvodů proč se dost (hodně) často nedá čepel řádně seřídit.
Jinak, tvar a velikost je jen na Tobě, ale dobře si prohlédni a proměř původní střenky, protože výroba střenek má svá pevná pravidla která je nutno dodržet.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Natan
Příspěvky: 4
Registrován: 26 pro 2011, 12:27

Re: Tloušťka střenek

Příspěvek od Natan »

Mockrát všem děkuji,
o pevných pravidlech střenek jsem netušil. Jdu si je proměřit a zjistit jak to v základu funguje.
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Tloušťka střenek

Příspěvek od adrspach »

USA Master neni britva, ktera by stala za nazev britva. U dreva hodne zalezi na tom jetli to budes podkladat anebo pouzijes jen drevo a pak jaky druh to je. Taktez zalezi jestli to drevo je stabilizovane anebo jen suche. Jak huste je to drevo. normalni loustka je zhruba mezi 3-3,5mm.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Tloušťka střenek

Příspěvek od PetrS »

Proto jsem také dal název "Břitva" do uvozovek. :D
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Odpovědět

Zpět na „Střenky“