První úlovky

Všeobecné dotazy na břitvy
Uživatelský avatar
jaro
Příspěvky: 30
Registrován: 07 úno 2013, 09:57
Bydliště: Praha

První úlovky

Příspěvek od jaro »

Dnes se mi podařilo získat mé první dvě břitvy. Samozřejmě že z toho mám patřičnou radost o kterou bych se rád podělil :)
Zároveň by mě zajímalo, kterou z nich by jste zvolili pro první holení a proč. Samozřejmě i kritické připomínky vítány, jsou to první úlovky tak musím počítat i s tím že jsem šáhl vedle. Ale i tak, na obrázku vypadají, aspoň pro mě, skvěle.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jaro
Příspěvky: 30
Registrován: 07 úno 2013, 09:57
Bydliště: Praha

Re: První úlovky

Příspěvek od jaro »

Údaje o výrobci:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: První úlovky

Příspěvek od PetrS »

Ahoj jaro,
vítám Tě tady na foru a zároveň gratuluji ke dvěma Prvním Kráskám.
Rozhodně jsi "nešáhl vedle" Dostatečná velikost čepelí, zachovalé střenky, rez nijak rozsáhlá a těch pár zubů co jsou na obou břitech, se dá odbrousit. Prostě jsi měl opravdovou kliku a Tvoje první si Tě našly samy.
Základ už máš, přidáš pár věcí které jsou potřebné, zprovozníš Břitvy a hurá na holení.
Zdravím, Petr.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
jaro
Příspěvky: 30
Registrován: 07 úno 2013, 09:57
Bydliště: Praha

Re: První úlovky

Příspěvek od jaro »

Dík za přivítání.
Břitvy jsem v reálu zatím neviděl. Z fotek prodejce, které mám v lepším rozlišení než jdou dát sem na fórum, jsou ale drobné zoubky patrné. Doufám, že se to podaří zbrousit. Rozhodně ale nejsem schopen ani vybaven to udělat sám. Mám v plánu koupit ještě jednu břitvu s plnějším výbrusem (pokud jsem to správně pochopil tak 1/4 hollow), abych mohl vyzkoušet, co bude moje vousy nejlépe kosit. Pokud to nebude problém, ozval bych se pak s žádostí o nabroušení a ještě o nějakou výbavu přes soukromou zprávu.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: První úlovky

Příspěvek od PetrS »

Jo jo - pohoda.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
pecplum
Příspěvky: 2
Registrován: 10 úno 2013, 12:12

Re: První úlovky

Příspěvek od pecplum »

Dobrý večer, dnes se mi dostala do ruk břitva zřejmě po pradědovi. Jedná se o moji první krasavici. O tomto až umění holením břitvou jsem přemýšlel už před tím než mě trochu začalo růst jalové chmýří :lol: Tímto bych rád poprosil o rady jak jí odrezit a celkově zrenovovat. Pročetl jsem pár diskuzí a ne ne se rozhodnout jak ji odrezit. Předem děkuji
S přáním dobrého ostří a pevné ruky pecplum
pecplum
Příspěvky: 2
Registrován: 10 úno 2013, 12:12

Re: První úlovky

Příspěvek od pecplum »

S omluvou posílám fotky. Při nadšení z mé první jsem zapomněl přiložiti fotky :) http://pecplum.rajce.idnes.cz/Krasavice
Uživatelský avatar
jaro
Příspěvky: 30
Registrován: 07 úno 2013, 09:57
Bydliště: Praha

Re: První úlovky

Příspěvek od jaro »

Do třetice všeho dobrého se dle plánu podařilo získat tento kousek s plným výbrusem: 11/16” French ¼ Hollow Straight Razor by A. Doupeur, Theirs :)
Měl jsem ještě v záloze tuhle krásku...
EDIT 14.2.2013
Odkaz odstraněn, na přání jednoho z nás se ji pokusím rovněž vydražit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: První úlovky

Příspěvek od PetrS »

Ahoj pecplum, vítám Tě mezi Břitevníky.
Odrezení a renovace Břitvy vyžaduje hodně znalostí, zkušeností a hlavně vybavení.
Lze Břitvu i s běžným vybavením začít renovovat, ale jak budeš postupně zjišťovat čeho by jsi chtěl dosáhnout a jaký je skutečný výsledek, tak uvidíš jak je problematické se dopracovat alespoň k částečnému odrezení a následnému naleštění. Hlavně si uvědom, že "strojní" renovace mají za následek vyhřátí čepele a tím její zničení. Pročítej zdejší příspěvky a uvidíš, že najdeš spoustu užitečných rad kterak Břitvu zušlechtiti.
Přeji Ti hodně vytrvalosti a trpělivosti.
Zdravím, Petr.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
irenko
mistr brusič
Příspěvky: 523
Registrován: 29 pro 2009, 21:08
Bydliště: Strečno,Slovensko

Re: První úlovky

Příspěvek od irenko »

presne ako pise PetreS, ak je to nalestene (hlavne na ebay) je to podozrive......
ja si vyberám radsej skarede kacatka........
,,Neexistuje správne a nesprávne oholeníe."
Odpovědět

Zpět na „Břitvy“