Holící štětky od Petra

Zamčeno
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Holící štětky od Petra

Příspěvek od PetrS »

VŠECHNO VYPRODÁNO A TAK POSTUPNĚ ZAHÁJÍM VÝROBU DALŠÍCH JEZEVČIC, ALE BUDOU HOTOVÉ AŽ KONCEM ROKU 2020
***********************************************************************


*****************************************
Pro potěšení oka mám vystavené foto obří Jezevčice - průměr uzlu 38mm a délka chlupu 70mm.
Dle informací, je to největší uzel v Evropě a i na světovém trhu je to vyjímečná rarita !!!
V provedení stojan i ručka ze dřeva medový Ovangkol. Fotografie jsou přiloženy až úplně dole.


V současnosti již není v nabídce žádný kus velikosti GOLEM.

*****************************************

Holicí štětka Jezevčice plus stojan průměr 30 x 72mm.

medový Ovangkol
rubínový Padouk
červená Jatoba


Holící štětky patří k základnímu vybavení gentlemana který při holení používá pěnu vytvořenou klasickým způsobem, tedy pomocí holícího mýdla a štětky.
Kvalitní mýdlo je první část úspěšného vytvoření bohaté a šlehačkově husté pěny a druhá část je kvalitní štětka.
Pro tyto účely se používají přírodní materiály. Nejkvalitnější štětky jsou vyrobené z chlupů jezevce a jsou ručně skládané do pečlivě vytvarovaných uzlů. Bohatost a velikost štětky určuje právě velikost tohoto uzlu u kterého se měří průměr uzlu u hrdla ručky a celková délka chlupů uzlu. Jsou uzly od malých prům.15x45 až po obrovské uzly prům.30x72. Velikost uzlu přímo ovlivňuje jak bohatou pěnu lze vytvořit a též jak rychle toho lze dosáhnout. Dalším měřítkem kvality je materiál ručky na štětce. Tyto ručky jsou ze všech možných materiálů a tvarů. Právě tyto materiály a tvary ruček plus velikost uzlu určují celkovou cenu štětky.
Pro výrobu štětky kterou zde mám vystavenou jsem použil uzel patřící mezi největší 30x70mm. Na ručku jsem použil velice kvalitní a vzácné dřevo Padouk Indický. Vyrobená je z tohoto krásného dřeva nejen ručka, ale i stojánek. Po opracování je dřevo napuštěno a nalakováno cca 7 vrstvami epoxidového laku aby louh obsažený v mýdle a horká voda nemohly nijak dřevo poškodit. Tvar ručky jsem volil pro jeho užitnost a podle estetického cítění. Funkční částí je vybrání které umožňuje zavěsit štětku ve stojánku v obou směrech - jak klasicky chlupy dolů, tak i chlupy nahoru. Horní část ručky je vytvarovaná pro velmi pohodlný úchop i mokrou rukou včetně pěny a přitom nijak neklouže. Pro možnost porovnání jsem přidal klasického Tweezermana - Jezevčici standardních rozměrů. Jeden ze dvou velkých uzlů je již rozkvetlý, protože jsem jej několikrát vymyl holícím mýdlem a poté jej jednou zlehka namočil do mýdla TOBS a udělal obrovský chomáč šlehačkové pěny který mi vydržel na tři oholení a ještě jsem velkou část musel při umývání chlupů, spláchnout. Týdení strniště štětka velmi snadno propěnila a díky plnosti uzlu držela tvar i namočená. Po opláchnutí a oklepání na ruce, krásně vykvetla do plné huňatosti.
Přeji příjemné prohlížení a zdravím, Petr.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Holící štětky od Petra

Příspěvek od PetrS »

P1250297-zz.jpg
P1250300-z.jpg
P1250303-z.jpg
P1250306-z.jpg
P1250318-z.jpg
P1250342-z.jpg
P1250327-z.jpg
P1250345-z.jpg
P1250339-z.jpg
P1250354-z.jpg
P1250364-z.jpg
P1250367-z.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Holící štětky od Petra

Příspěvek od PetrS »

Fotky jezevčic průměr 28-30 x 70mm - typy dřev Padouk, Jatoba, Ovangkol.
P1280302-z.jpg
P1280355-z.jpg
P1280311-z.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Holící štětky od Petra

Příspěvek od PetrS »

Světový unikát Jezevčice - GOLEM
průměr 38 x 70 dřevo Ovangkol.


Ve skutečnosti teprve až v ruce lze vnímat obrovské rozměry tohoto Golema který má rozkvetlý a úžasně mohutný uzel.

P1280371-u-z.jpg
P1280374-z.jpg
P1280365-z-uu.jpg
P1280349-z.jpg
P1280392-u-z.jpg
Jezevčice pro porovnání 01 kopie.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Zamčeno

Zpět na „Služby PetraS“