Jak jsem se naučil znovu holit

... po srsti či proti...
Karlson
Příspěvky: 3
Registrován: 01 kvě 2013, 12:42

Jak jsem se naučil znovu holit

Příspěvek od Karlson »

Především všechny zde přispívající zrdavím a zároveň děkuji. Za co? To vysvětlím na následujících řádkách.
Holím se od 15-ti let a od prvopočátku jsem míval po holení vždy nějaké potíže. Tu akné, tu pupínky, tu vyrážka. Maminka vždy kupovala co nejkvalitnější strojky, se dvěma břity, se třemi (později jsem si je kupoval samozřejmě sám ;-) ) a kdybych v tom pokračoval, asi by příští vánoce byl desetibřitý strojek. Různé vody po holení, balzámy, pro citlivou pokožku, pěny ve spreji za stakoruny a já nevím už co všechno za různé chemikálie. Samozřejmě, dalo se to přikládat pubertě, ale když se to od 25.roku začalo zhoršovat tak, že jsem na holení zanevřel a Ježíšek mně na objednání koupil jen zastřihávací strojek. Pár let to šlo, sem tam jsem našel i odvahu se oholit, protože mám stále pocit, že hladká tvář ke mně tak nějak patří. Pak přišly děti (mám 2 dcery) a když jsem jim chtěl dát pusu na dobrou noc, tak se ošívaly, že mám vousy. A tak jsem začal zase s holením a opět stejná písnička s vyrážkami, pupínky, akné... A i přes to, že jsem požádal o radu přítele Googlea mnohokrát předtím, opět jsem zamířil k PC. Chvilka hledání, pátrání a přemýšlení a vrátil jsem se o cca 50 let zpět. V klasické drogerii jsem si koupil bagr za 90kč, sadu žiletek za 30, barbus v kelímku, štětku a kamenec. Doma jsem napustil vanu horkou vodou, vyšlehal pěnu, nejdřív umyl ksicht, pak vyšlehal novou a dal se do holení. Šlo to překvapivě hladce a pořezal jsem se klasicky tam, kde byly již zmíněné pupínky. Kamenec pomohl, vydezinfikoval, pro efekt jsem se trochu navoněl vodou po holení od manželky a šel spát. Ráno jsem zamířil do koupelny (ano, tak rychle jsem se obvykle osypal) a světe div se, nic. Tvář jako nemluvně až do dalšího holení za 2 dny. Paráda, holení mě baví, k narozeninám mám objednaný lepří bagr(ne, že by to s levným nešlo, ale měl jsem v ruce tchánův asi 30 let starý, ale už na omak kvalitní a těžký a je to jiné kafe) a když mě to nepřejde, od Ježíška chci břitvu. Takže ještě jednou, všem přispívajícím děkuji, že mě naučili v 31 letech holit se.
Naposledy upravil(a) Karlson dne 02 kvě 2013, 16:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Radyx
admin
Příspěvky: 1078
Registrován: 21 lis 2008, 15:39
Bydliště: Praha

Re: Jak jsem se naučil znovu holit

Příspěvek od Radyx »

Vítej Karlsone mezi námi! Další důkaz že kvalitní tady už bylo a stačí se vrátit zpět. To současné je jenom marketing. Moderními strojky vám poškodíme pleť ale nezoufejte, nabízíme vám celou paletu přípravků na ošetření po holení. A máme v záloze ještě armádu dermatologů...
Gratuluji Ti k radosti z holení a díky za pěkný příspěvek!!! 8-)
Karlson
Příspěvky: 3
Registrován: 01 kvě 2013, 12:42

Re: Jak jsem se naučil znovu holit

Příspěvek od Karlson »

A já děkuji za přivítání. I za pochvalu příspěvku. :oops:
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Jak jsem se naučil znovu holit

Příspěvek od Wiking »

Taktez ja Te srdecne vitam na nasem foru, pane Kolego.
Vse zde ma urcitou posloupnost, brzy zjistis ze existuji lepsi strojky nez bakelitovy Wilkinson za 90,-kc, posleze objevis vonavejsi mydla nez Barbus, stetka ze stetin uz nebude to prave a tak prijde nejaka jezevcice a pak nekde objevis Britvu a reknes si: "Tu musim mit, bez te nemuzu zit!" :lol:
Zacatek zavislosti na ktere neni lek!
:P
At se Ti u nas libi!!
L.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
keyboo
Příspěvky: 75
Registrován: 27 zář 2012, 17:57
Bydliště: Tábor a okolí

Re: Jak jsem se naučil znovu holit

Příspěvek od keyboo »

Taktéž vítám :)
Koukám, že cesta na toto forum je u dost lidí velmi podobná. Vítej a ať se Ti zde líbí :)
Uživatelský avatar
Vlcak
Donátor
Příspěvky: 533
Registrován: 21 pro 2011, 08:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jak jsem se naučil znovu holit

Příspěvek od Vlcak »

Ahoj Karlsone,
naši dědové se opravdu uměli holit. Současný marketing a velké společnosti nám stále tlačí moderní mnohabřité udělátka a instatní chemii. To že holení může být voňavá relaxace, pokožka hladká bez podráždění si holt musíme objevit sami.
Jsem rád, že noví členové potvrzují, že fórum plní svou funkci a šíří mezi muži osvětu, přináší jim spoustu informací a holení díky tomu zase začíná bavit.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Jak jsem se naučil znovu holit

Příspěvek od PetrS »

Vítej Karlsone mezi námi.
Holení žiletkou je návrat k osvědčenému a holení Břitvou je relaxační zážitek. Obojí je velmi návykové.
Přeji Ti pevnou ruku a stále dobré ostří.
Petr.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
Uton
Příspěvky: 417
Registrován: 17 pro 2011, 01:50
Bydliště: Přerov

Re: Jak jsem se naučil znovu holit

Příspěvek od Uton »

Pěknej článek Karlsone :)
Břitvu ber s respektem a čistou hlavou!
Karlson
Příspěvky: 3
Registrován: 01 kvě 2013, 12:42

Re: Jak jsem se naučil znovu holit

Příspěvek od Karlson »

Děkuji všem za přivítání a snad, dá-li štěstěna, pevná ruka a Ježíšek, budu brzy jezdit břitvou po tváři i já.
Kosmi
Příspěvky: 4
Registrován: 24 bře 2013, 02:36

Re: Jak jsem se naučil znovu holit

Příspěvek od Kosmi »

Pánové, nedávno jsem se začetl do tohoto fóra. Říkal jsem si, co za banda lidí se tu snaží vzkřísit zašlou slávu břitvy.
Vůbec nevím jak se to stalo, ale nyní vlastním 3 břitvy, 3 kameny, jezevčici, řemen a další věci. Všechny břitvy jsem si zrenovoval, nabrousil a obtáhnul.
Zkouška vlasem dopadla dobře, tak jsem namydlil jezevčici francouzským mýdlem v keramické misce a dal se do toho.
Ono to fakt funguje. Poté co jsem se oholil, jsem provedl kontrolu Fusionem od Gillette a krom pár drobností neměl co zachytit. Kupodivu i lehké říznutí na krku je zcela neznatelné.
Před pár týdny bych nevěřil, že budu mít radost, když poštou dostanu "šutr". Ale když jej pošle pan Sucháček, tak to opravdu potěší. Po srovnání na smirku dle návodu je zcela dokonalý.
Jednoduše jsem lapen.
Zamčeno

Zpět na „Techniky holení“