Žiletky Feather Hi-Stainless

Vše o čepelkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Žiletky Feather Hi-Stainless

Příspěvek od Wiking »

Feather Hi-Stainless

Ano, Gentemani, to je skutecne ona!
Prava japonska Feather ziletka, vsemi jednoznacne uznavana jako nejostrejsi ziletka sveta. To nejlepsi, co Vas ve svete ziletek muze potkat je skutecne tohle Ferrari mezi ziletkama.

Tahle ziletka se vyrabi ve 2 verzich, ktere se ale lisi jen potiskem na krabicce, jedna je ta exportni verze (viz muj obrazek nahore) a druha je ta domaci verze v bilocerne krabicce>
http://www.heldenlounge.de/out/pictures ... _1fach.jpg

Tvrzeni nekterych lidi ze tahle ziletka je nebezpecna tim jak je silene ostra a tim je nevhodna pro zacatecniky atd.. tak s tim nemuzu souhlasit. Samozrejme ze tahle ziletka je velice ostra/nejostrejsi, ale nevidim zady duvod pro by se s ni mel holit jen ten kdo se uz leta holi bagrem.

Cena: kolem 10kc za 1 ks je zcela umerna kvalite a ve srovnani a prepocitani cena/vykon je vlastne prakticky levnejsi nez bezne ziletky z ceskych kamennych obchodu! Nad tim je treba se zamyslet!

Muj nazor: Z duvodu 100% objektivity pisu tenhle test az po druhem otestovani ziletky.
20 excelentnich oholeni s touhle ziletkou neni zadny problem. Par dalsich oholeni (po tech 20) pro mene narocne muze taky nejsou nejak neprijemna, a tak povazuji i 25 oholeni za zcela realnou skutecnost, stejne tak jako ze se nekdo s jemnejsimi vousy s ni oholi i 30x. To uz je ale asi skutecne maximum.
Po debatach se znalci z oboru metalurgie atd mi bylo receno ze tahle ziletka je vyrobena z velmi kvalitniho materialu ktery se proste tak rychle netupi. Samotne naostreni je pry mene dulezite, kvalita materialu je dulezitejsi.

Vam vsem muzu tuhle ziletku co nejlepe doporucit, je opravdu fantasticka.
Dlouha staleti zkusenosti mistru ze zeme vychazejiciho slunce ted muzete vychutnat ve svem bagru i vy.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
serfik
Příspěvky: 44
Registrován: 16 pro 2012, 11:21

Re: Žiletky Feather Hi-Stainless

Příspěvek od serfik »

Nádhera Wikingu :P ty jak o tom píšeš, mám hned chuť se jít oholit :lol:
Uživatelský avatar
Vlcak
Donátor
Příspěvky: 533
Registrován: 21 pro 2011, 08:19
Bydliště: Olomouc

Re: Žiletky Feather Hi-Stainless

Příspěvek od Vlcak »

Kde je mozne nakoupit?
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Žiletky Feather Hi-Stainless

Příspěvek od adrspach »

Tak pridam svoje poznatky s touto ziltkou. Souhlasim ze je tozatim asi nejostrejsi ziletka co jsem mel. A nyni ta druha strana veci. Nabrousene ostri mi pripadlo hodne kousave jak Tatra co nezna bratra- zkratka chybu moc neodpusti (mozna proto nic moc pro zacatecniky). Trvanlivost ostri na moje tvrde vousi 3x a vyhodit. Taktez mi pripadala vice ohybatelna jako by byla tenci a pruznejsi. Jako pozitivum bych videl ze se na ni tolik nelepi mydlo a tim jde lip vymyvat. Za ty penize radeji koupim derby, ktere vydrzi podstatne lepe a ostri je prijemnejsi. Mozna ji zkusim znovu az si poridim Slant bagr jestli se zlepsi.
pipe
Příspěvky: 101
Registrován: 28 dub 2012, 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Žiletky Feather Hi-Stainless

Příspěvek od pipe »

No, měl jsem možnost jednu Feather Hi-Stainless testovat v Merkuru 37C Slant, a za mě musím říci, že v kombinaci s tímto už tak dost brutálním strojkem jsem nepoznal oproti zeleným Astrám v poměru cena/výkon žádnou přidanou hodnotu.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Žiletky Feather Hi-Stainless

Příspěvek od Wiking »

To jako ze pocet oholeni byl stejny nez se ziletka ztupila?
U me mela tahle Feather asi 3x delsi vydrz nez zelena Astra.
Fakt je ten, ze zelena Astra je nejkvalitnejsi ziletka na ceskem trhu!! ( v kamennych obchodech) To je treba mit na pameti.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Havran
Donátor
Příspěvky: 76
Registrován: 24 lis 2012, 19:44
Bydliště: Zásmuky

Re: Žiletky Feather Hi-Stainless

Příspěvek od Havran »

Astra nejde vůbec s japoncem srovnávat,co se výdrže týče. Wiking má naprostou pravdu. ;)
ziletka
Příspěvky: 34
Registrován: 23 čer 2011, 19:03

Re: Žiletky Feather Hi-Stainless

Příspěvek od ziletka »

Myslim ze Feather ma este aj treti druh obalu : http://i128.photobucket.com/albums/p175 ... CF0250.jpg .Dufam ze sa nejedna o napodobeninu :D kedze som si ich objednal za 6,11€ z ebay vratane postovneho (25ks).
linecur
Příspěvky: 17
Registrován: 12 úno 2013, 23:59
Bydliště: Brno

Re: Žiletky Feather Hi-Stainless

Příspěvek od linecur »

Viz nejmenovaný ale zaručený irský shop:)

Feather double edge blades from Japan are the benchmark by which all others are measured. This black pack is the exact same blade as our yellow pack Feathers.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Žiletky Feather Hi-Stainless

Příspěvek od Radgost »

Wiking píše:
K640_Feather.JPG
Feather Hi-Stainless

Ano, Gentemani, to je skutecne ona!
Prava japonska Feather ziletka, vsemi jednoznacne uznavana jako nejostrejsi ziletka sveta. To nejlepsi, co Vas ve svete ziletek muze potkat je skutecne tohle Ferrari mezi ziletkama.

Tahle ziletka se vyrabi ve 2 verzich, ktere se ale lisi jen potiskem na krabicce, jedna je ta exportni verze (viz muj obrazek nahore) a druha je ta domaci verze v bilocerne krabicce>
http://www.heldenlounge.de/out/pictures ... _1fach.jpg

Tvrzeni nekterych lidi ze tahle ziletka je nebezpecna tim jak je silene ostra a tim je nevhodna pro zacatecniky atd.. tak s tim nemuzu souhlasit. Samozrejme ze tahle ziletka je velice ostra/nejostrejsi, ale nevidim zady duvod pro by se s ni mel holit jen ten kdo se uz leta holi bagrem.

Cena: kolem 10kc za 1 ks je zcela umerna kvalite a ve srovnani a prepocitani cena/vykon je vlastne prakticky levnejsi nez bezne ziletky z ceskych kamennych obchodu! Nad tim je treba se zamyslet!

Muj nazor: Z duvodu 100% objektivity pisu tenhle test az po druhem otestovani ziletky.
20 excelentnich oholeni s touhle ziletkou neni zadny problem. Par dalsich oholeni (po tech 20) pro mene narocne muze taky nejsou nejak neprijemna, a tak povazuji i 25 oholeni za zcela realnou skutecnost, stejne tak jako ze se nekdo s jemnejsimi vousy s ni oholi i 30x. To uz je ale asi skutecne maximum.
Po debatach se znalci z oboru metalurgie atd mi bylo receno ze tahle ziletka je vyrobena z velmi kvalitniho materialu ktery se proste tak rychle netupi. Samotne naostreni je pry mene dulezite, kvalita materialu je dulezitejsi.

Vam vsem muzu tuhle ziletku co nejlepe doporucit, je opravdu fantasticka.
Dlouha staleti zkusenosti mistru ze zeme vychazejiciho slunce ted muzete vychutnat ve svem bagru i vy.
Ehm, konečně jsem se dostal k vyzkoušení této žiletky a mé pocity jsou poněkud rozporuplné.
Očekával jsem perfektní oholení a řádnou výdrž v počtu oholení.
Po oholení se postupně třemi těmito žiletkami shledávám její výdrž někde mezu modrou a zelenou Astrou. :?
Odpovědět

Zpět na „Čepelky (žiletky)“