Fatip Grande

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Uton
Příspěvky: 417
Registrován: 17 pro 2011, 01:50
Bydliště: Přerov

Fatip Grande

Příspěvek od Uton »

Holící strojek Fatip Grande (ART.42105)

Italský holící strojek na žiletky s otevřeným hřebenem. Díky odkryté žiletce je spíše vhodný pro pokročilejší uživatele. Má skvělé vyvážení, perfektní přilnavost rukojeti a leštěnou niklovou hlavici. Strojek je vhodný pro velmi hladké oholení.

Délka strojku 85 mm. Váha 65 g. Vyrobeno v Itálii.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Břitvu ber s respektem a čistou hlavou!
Uživatelský avatar
Uton
Příspěvky: 417
Registrován: 17 pro 2011, 01:50
Bydliště: Přerov

Re: Fatip Grande

Příspěvek od Uton »

Porovnání Grande s kratší verzí Piccolo



Test Fatip Grande

Břitvu ber s respektem a čistou hlavou!
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Fatip Grande

Příspěvek od Vousáč »

Díky Utone.
Jeden obrázek vydá za 1000 slov, video za hezkých pár miliónů :P
V noci slyším i vousy růst
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Fatip Grande

Příspěvek od Slovak Boy »

Tak dnes som si vložil do Fatipu Feather žiletku a šlo to oveľa jemnejšie, nemusel som tlačiť. Ale aj tak to nie je ešte ono. Podráždenie stále je dosť silné. Predsa je to len pár dní, čo sa holím Fatip strojčekom. No cítim že to pôjde k lepšiemu. Je to iný pocit, keď ide odhalená žiletka po pokožke. Myslím, že sa to viac približuje pocitovo britve, ako DE uloženie.

Všimol som si, že spodný diel hlavy je na jednej strane akýsi nesúmerný, akoby jeden koniec bol zle ohnutý. Keď ho položím na sklo, tak sa kýve ako zle podložený stôl. Nemá to veľký vplyv na holenie si myslím, len kraj žiletky je na jednej strane menej pritlačený vrchným dielom a tá rezonuje. Dnes mi príde Fatip Grande, uvidím rozdiel. Na piccolo rukoväť som si aj zvykol.
petkon
Příspěvky: 71
Registrován: 27 srp 2012, 12:11

Re: Fatip Grande

Příspěvek od petkon »

To se divím psal si že máš i muhle R41 což je ještě o stupeň agresivnější stroječek. Já to mám přesně na opak nějaké podráždění či pořezaní se se vždycky dočkám od muhle je to pak cítit když přejedu obličen kamencem s fatipem to odpadá.
tritrek
Příspěvky: 46
Registrován: 12 zář 2011, 09:33
Bydliště: Slovensko

Re: Fatip Grande

Příspěvek od tritrek »

Vidím, že si musím kúpiť tento strojček :)
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Fatip Grande

Příspěvek od Slovak Boy »

Áno mám R41-tku. Ale ona je len pocitovo agresívnejšia tým, že žiletka má tupší uhol k pokožke, čo spôsobuje zadrhávanie. Konečné podráždenie je však aspoň zatiaľ u mňa menšie ako u Fatip Piccolo. Možno to robí tá krátka rukoväť a neviem to tak dobre kontrolovať. Ono po pokožke ide Fatip plynulejšie ako R41, ale výsledok je zatiaľ u mňa nedokonalý a podráždený. No netvrdím, že problém je v strojčeku. Len som naň ešte nedorástol. Je to pre mňa výzva. Každý deň sa to zlepšuje, tak mám nádej, že to bude raz môj každodenný strojček. Verím tomu, že keď Vousáč má s tým dobré skúsenosti a ty Petkon máš lepší pocit s Fatipu, ako z R41, tak ja by som sa mal k tomu tiež dopracovať. Páči sa mi na ňom najviac to, že cítim holú žiletku na tvári. Akoby som sa holil len tou žiletkou. Samozrejme pevne ukotvenou.
Uživatelský avatar
Uton
Příspěvky: 417
Registrován: 17 pro 2011, 01:50
Bydliště: Přerov

Re: Fatip Grande

Příspěvek od Uton »

Já jsem s tímto strojkem velmi spokojen. Mám citlivou pokožku a každodenní holení mi vůbec nedělá dobře. Mimo to mám i hodně tvrdé vousy. Dokonce mám posledních pár měsíců pocit, že jsou čím dál tvrdší. Moje žena v legraci tvrdí, že je to stářím (letos mi přibyl na hřbetě 4 křížek) a snad by to mohlo být i možné. V tom případě se za 10 let budu nejspíš holit flexou. :lol:
Holím se tedy obvykle obden, nebo až třetí den. Jinak mám rád absolutně hladké oholení (tip "dětská prdelka") a to je s tímto strojkem opravdu hračka. Sednul mi hned na první oholení, ale u každého to nemusí být stejně. ;)
Břitvu ber s respektem a čistou hlavou!
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Fatip Grande

Příspěvek od Vousáč »

Všechno je to jenom o cviku.
Já potřebuji být každý den oholený a to dohladka, takže naučit se holit s tímhle suprovním strojkem byla pro mne ze začátku nutnost a teď každodenní záliba. :P
V některém mém testu žiletek se dočtete, že ne s každou žiletkou jsme si já a Fatip rozuměli a někdy to bylo bolestné.

Když dokoukáte do konce snímek - rozdíl mezi Grande a Picollo, objeví se nabídka dalších snímků.
Klikněte na žlutou krabičku Gillette a dozvíte se z natočeného snímku autora, test žiletek které použil s Fatipem a jak se mu
s němi holilo. Je tam i popis a případné připomínky.
Docela inspirativní...
V noci slyším i vousy růst
Uživatelský avatar
Uton
Příspěvky: 417
Registrován: 17 pro 2011, 01:50
Bydliště: Přerov

Re: Fatip Grande

Příspěvek od Uton »

Já používám modré a zelené Astry a jsem spokojen. Pokud jsem dobře pochopil, pochválil je i na tom videu co doporučil Vousáč.

Ať to nemusíte hledat:
Břitvu ber s respektem a čistou hlavou!
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“