Domácí výroba, aneb jedna paní povídala.

O veškeré další pánské kosmetice
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Domácí výroba, aneb jedna paní povídala.

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás přátelé ostrých čepelek a břitev,

Nenechalo mě to chladným a rozhodl jsem se sdílet své nové poznatky.

Náhodou jsem si vyšetřil chvilku, abych viděl televizor i v zapnutém stavu....A hle viděl jsem pořad na České Televizi "Polopatě".

Náhodou tam "jedna paní povídala" jak vytvořit krém na holení a vodu po holení.
a
potom i jeden pán.
Jeho povídání znám spíše od dědy co měl nože.

Rozhodl jsem se Vám poskytnout odkaz:

krém na holení a voda po holení:

Kód: Vybrat vše

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/embed/iFramePlayer.php?hash=374ded9606c093e1a362fe54bb1eacc25403a80a&IDEC=214%20562%2022040/0003&index=307302&channelID=1&playButton=leftBottom
Troudnatec kopytovitý:

Kód: Vybrat vše

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/embed/iFramePlayer.php?hash=374ded9606c093e1a362fe54bb1eacc25403a80a&IDEC=214%20562%2022040/0003&index=307300&channelID=1&playButton=leftBottom
Neříkám, že je to něco světoborného, ale pro oddech to potěší.


David
David a jeho žiletky
MartinB
Příspěvky: 90
Registrován: 13 zář 2015, 13:00
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Domácí výroba, aneb jedna paní povídala.

Příspěvek od MartinB »

Hezký den přátelé kvalitního oholení,
zkoušeli jste někdo vyrábět mýdlo na holení po domácku?Myslím opravdu výrobu-tedy zmýdelnění tuků a olejů.
S jakým výsledkem?
Mě tato alchymie nadchla a vpodstatě přivedla až na toto fórum.
Teď už jsem schopen si doma "uvařit" mýdlo dle svých představ - tedy pěnivé i v naší tvrdé vodě a s hustou a velmi, velmi stabilní pěnou.
Recepturu zatím testuju na sobě a rád bych ji zjednodušil(co se týče surovin) natolik aby bylo možné mýdlo vyrobit co nejjednodušeji.
"Kdo spěchá, dřív umře..." Martin B.
olisoft
Příspěvky: 12
Registrován: 17 srp 2015, 12:06

Re: Domácí výroba, aneb jedna paní povídala.

Příspěvek od olisoft »

Na fore najdes dve damy, ktore mydla vyrabaju - duun a vonai
Skus konzultovat s nimi, urcite poradia.
MartinB
Příspěvky: 90
Registrován: 13 zář 2015, 13:00
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Domácí výroba, aneb jedna paní povídala.

Příspěvek od MartinB »

Nejde mě o konzultaci-spíš o jakýsi průzkum, zda je někdo podobný domácí chemik co si dělá vlastní mýdlo na holení.
O obou dámách vím a od duun jsem měl možnost vyzkoušet vzorek-kvalita jejího mýdla mě přesvědčila a povzbudila to zkusit sám.
Největší pomocí do začátku mi byla jiná dáma-provozuje blog "moderná alchimistka" a ačkoli se mýdlem na holení nezabývá tak tam jsem načerpal nejvíce informací o praktických postupech a vlastnostech olejů a tuků.
Je to opravdu alchymie a neuvěřitelný relax.
Výroba mýdla mi pripomíná ten pocit když jsem ještě vyvolával fotografie a sledoval tu chvíli kdy se ve vývojce na exponovaném papíru objevil obrázek...
A to nemluvím o tom pocitu oholit se vlastním přírodním mýdlem ze super surovin a bez nepotřebných chemikálií... :D
"Kdo spěchá, dřív umře..." Martin B.
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Domácí výroba, aneb jedna paní povídala.

Příspěvek od Vousáč »

No ono to nebude zas tak jednoduché.
Tedy podle návodů a vlastního zkoušení určitě časem dokážeš vyrobit kvalitní mýdlo na ruce
nebo i koupelové nevysušující mýdlo, ale mýdlo speciálně na holení to je jiná kapitola.

Možná že tady na fóru nenajdeš z toho důvodu asi nikoho, krom zmíněných dam, kdo by se
touhle výrobou zabýval.
Ale držím palce a pokud to zvládneš, tím líp. Domácí výrobce se vždycky hodí :P
V noci slyším i vousy růst
MartinB
Příspěvky: 90
Registrován: 13 zář 2015, 13:00
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Domácí výroba, aneb jedna paní povídala.

Příspěvek od MartinB »

Tak tak, mýdlo na holení je specifické..
nicméně hustota pěny,stabilita,klouzavost a pěnivost jednoduché jsou!Opravdu-nejsem chemik, ale pouhý jednoduchý vesnický člověk, vzděláváním zámečník, přesto se holím vlastním mýdlem s komfortní pěnivostí a stabilitou pěny-ostatní vlastnosti si netroufám takto veřejně hodnotit. ;)

Kosmetický efekt v případě citlivých jedinců už je složitější-zjistil jsem, že samotná jednoduchost složení a čistota surovin nemusí stačit.

Pro případné další začínající alchymisty doporučuji nastudovat vlastnosti jednotlivých mastných kyselin-tedy přesněji jejich vliv na vlastnosti mýdla.Je to efektivnější než jen někde opsat recept.
Ve výsledku je pak možno vytvořit vlastní recepturu podle požadovaných vlastností mýdla.

Přesto bych rád nějaký zjednodušený avšak funkční recept zveřejnil - jen si musím prakticky ověřit tu funkčnost u zjednodušené verze.Času je málo, pokud prežiju ve zdraví zítřejší operaci budu mít čas to ověřit. Moc bych si přál dokončit várku a dopravit na Ostrožské setkání vzorky-na nezávislé testovaní zkušenějšími.
Tož držte palce.
"Kdo spěchá, dřív umře..." Martin B.
Bob76
Příspěvky: 477
Registrován: 15 dub 2016, 09:38
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Domácí výroba, aneb jedna paní povídala.

Příspěvek od Bob76 »

Zdravím kolegu od vedle ;) Tož ať se dílo daří a někdy bychom mohli zajít v Hradišťu na pivo :-)
Trpělivost a čas udělají více než hněv a síla. Jean De La Fontaine
Všichni musíme čelit rozhodnutí mezi tím, co je správné a co je snadné . J.R.
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Domácí výroba, aneb jedna paní povídala.

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás Martine B,

docela zajímavý dotaz. Jestli to někdo zkoušel nebo uvažoval.

Přiznám se, že jsem uvažoval o výrobě. Problém je v tom, že pořád jsou lidé naučený kupovat vše v obchodech a ve velkém.

Uvažoval jsem, že bych si zkusil mýdlo na koupání, mýdlový šampon a mýdlo na holení. Je plno kurzů, ale tam dostanete jen základy (víc jsem nečekal).

Bohužel je to drahý koníček na čas a na místo. Sehnat alespoň dvě místnosti, kde jedna z nich bude zrárna mýdla je umění. Potom ten čas. Najít v tom bláznivém spěchu čas na koníčky.

Dnes už není problém vše nakoupit na internetu. Jak připravené mýdlo, že se rozpustí a naplní se formičky (tomu neříkám výroba mýdla) pak se to prodává za nehorázné peníze. Až po v tom nejlepším slova blázny co do toho dají srdce, mozek a ruce. A udělají dobré mýdlo jako paní Zuzana ze Slovenska. Viz její práce na tomto fóru. Její mýdla. Sám jsem nezkoušel, ale četl recenze.

Problém je, že dnes je toho všude plno a ne všechno je tak kvalitní. Lidé tomu bohužel nevěří a radši sáhnout po produktu masové výroby a katastrofálního složení. Ale super ceny. Bohužel si to radši nepřipustí. Druhá stránka extrému, že všechno kupují domácí. Ale neřeší jak se to vyrábělo. Vezmu to vztahovačně. V Ústí nad Labem je ke koupi plno home made mýdel. Ale 90% je bohužel jen roztavené základní mýdlo co se koupí v kilovém balení a je nalito do formiček. Aby se neřekl dají tak chemickou esenci a vydávají to jako vonnou dekoraci s kterou se dá i omýt ruce.

Tu práci s výrobou poctivou výrobou si dá tak 1-2% všech home made výrobců. A těm fandím. Ostatní jim to kazí a ničí obchody.

Je to jednoduchá matematika. Koupím na trhu domácí mýdlo, které bylo uděláno tou metodou, že jen roztaveno a přelito do forem. Bude špatné. Osypu se po tom. No a co bude následovat. Už si nic takhle nikdy nekoupím a budu vše předem odsuzovat. Takto myslí bohužel ještě hodně lidí. Zákazník prostě za prvé porovná cenu potom množství a potom se možná zeptá na kvalitu. No a když je ještě akce 1+1 tak to se na nic neptá. To vstává dřív, aby stihl akci.

Já si o sobě myslím, že jsem jiný. Ptám se na kvalitu pak na množství. Ne kvůli ceně, ale kvůli spotřebě. A pak se ptám na cenu. Bohužel tohle nás odnaučil blábol jménem "SUPERMARKET" a jemu podobní.

Uznávám jsou lidé co neřeší kvalitu. Prostě koupí... vypotřebují a koupí něco jiného nebo stejného. Prostě klasický spotřebitel. Těch je, ale 90 %. Těch 10% "divných" o ně se musí prodejce poprat a bojovat.

Já jsem ani nerozjel výrobu ani zařizování dílny. Udělal jsem si průzkum trhu a zjistil jsem hodně špatné věci. Lidé moc neřeší kvalitu a ani kosmetiku home made. Řeší značku a když to nemá tolik puntíků nebo čtverečků nebo čeho možného. Tak to není ono. Přitom levnější i továrně vyráběný produkt může být kvalitnější.

Je těžké se vracet k přírodě, kdy jsme si zvykli na teplo otočením kohoutku u dálkových kamen a na telefon o velikosti tatranky.

No asi jsem se moc rozepsal. Ale nebudu to zkracovat.

David

PS: přihoďte fotku svého výrobku mýdla na holení. Rád se podívám.
David a jeho žiletky
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Domácí výroba, aneb jedna paní povídala.

Příspěvek od Wiking »

Napsal jsi to nadherne, Davide. ve vsem s Tebou souhlasim..
Mel by jsi zalozit na stream.cz nejaky svuj porad, treba s nazvem "Jak otevrit slepemu narodu oci" :lol: "Anebo (jak rika Vanek): Kamaradi drazi, nenechte se napalit pri nakupu"
A tohle tam rict vsem..
To s tou roztavenou a do formicek nalitou a ztuhlou mydlovou hmotou ovonenou chenmickou vuni a obarvenou nejakym Azo-smejdem hodne lidi jeste nezna .. presne jak pises..
Lidi si mysli ze vse domaci je dobre, coz je sice pravda, ale i tam se najde mnoho lumpu kteri si na lidske nevedomosti hodlaji namastit vlastni kapsu.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
MartinB
Příspěvky: 90
Registrován: 13 zář 2015, 13:00
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Domácí výroba, aneb jedna paní povídala.

Příspěvek od MartinB »

david_ul píše:
PS: přihoďte fotku svého výrobku mýdla na holení. Rád se podívám.
Hezký skorovečer Davide,
fotka moc neřekne, ale co, třeba to někoho potěší ;)
Štětka Spokar jezevec
miska Ikea Dinera
mýdlo vlastní domácí - s kakaovým máslem,jogurtem a lanolínem
miska na mýdlo z jarmarku
Mydlo_01.jpg
Edit:
Ta pěna tam stále drží tak jak byla... ;)

Teď k Tvému rozsáhlému textu Davide:
Vpodstatě souhlasím se vším cos napsal,ale musím upřesnit svůj původní dotaz-nenapsal jsem to zřejmě úplně jednoznačně.
Myslím jestli si někdo dělá podomácku holící mýdlo (a vlastně proč ne i sprchové, na vlasy,ruce,dětské atd.), ale hlavně to holící.Prostě podobně jako si někdo vaří domácí marmeládu nebo pálí kvalitní destilát atd.
Jako činnost na uživení nebo dokonce vydělání peněz je to utopie ,to je jasné.
Nejsem Bio ani eko ani vegan a 10hod. denně strávím v zaměstnání-takže průměrňák,ale i díky informacím z tohoto fóra nechci na sebe patlat chemii která není nutná a některé jednodušší věci děláme doma-zmíněnou marmeládu, kyšku,jogurt atd.a teď i mýdla ;)
A-budu se opakovat-vyrobit mýdlo na holení které dobře pění,klouže,má stabilní pěnu a neobsahuje zbytečnou chemii není věda-je to otázka surovin-to zdůrazňuji proto, že zde na fóru je obecně rozšířený názor, že je to nesmírně náročné.Ano vyrobit mýdlo které kromě základních výše zmíněných vlastností ještě hojí,ošetřuje a voní a nevím co ještě je vyšší liga(viz Hrochoť).
Kvalitní, čisté a plně funkční mýdlo na holení lze poměrně jednoduše vyrobit doma v kuchyni-jediné zvláštní vybavení je 0,1g váha.
Domácí alchymii zdar! ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
"Kdo spěchá, dřív umře..." Martin B.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní kosmetika“