21 krásek

Všeobecné dotazy na břitvy
Odpovědět
Danny45
Příspěvky: 9
Registrován: 25 úno 2014, 17:00
Bydliště: Hladké Životice, okr. Nový Jičín

21 krásek

Příspěvek od Danny45 »

Hezký den pánové,
Prosím o radu. Jsem úplný nováček a o holení břitvou se zajímám od ledna 2014. Od té doby se taky pokouším sehnat svou první Dámu se kterou bych si rád zalaškoval (jestli nám to vůbec spolu půjde). Nechci svou první zkušenost nakupovat v bazaru na AUKRU a pod. Neb jsou tam všechny Dámy profláklé a hodnota těchto záležitostí (dle mého soudu) patří spíš do kategorie - věcí zvláštní obliby. Tudíž jsem ve svém okolí rozhlásil, že by mi mohla nějaká zapomenutá břitva udělat velkou radost. Dlouho se nic nedělo, až se najednou roztrhl pytel a teď mám k dispozici 21 starých krásek. Prvních 7 břitev mám v zápůjčce. Majitel má k nim vztah a pokud to půjde, rád by je vrátil do života. Souhlasil jsem s jeho přáním a pro můj účel to bude stačit, než si pořídím novou krásku. Dalších 14 jsou nalezenci a jejich majitel je nabízí k prodeji. Problém je, že nezná jejich hodnotu a ani já se v tom nevyznám. Má prosba zní , které břitvy ze zmiňovaných v příloze patří mezi nejvíce zajímavé. Mám na mysli vlastnost materiálu, historie, náklady na uvedení do života a pod. Cena bude stejně otázkou dohody. Mým oblíbencem je prozatím Sheffieldka Clauberg.
S pozdravem Danny45
Danny45
Příspěvky: 9
Registrován: 25 úno 2014, 17:00
Bydliště: Hladké Životice, okr. Nový Jičín

Re: 21 krásek

Příspěvek od Danny45 »

Nejde mi načíst soubor fotek do přílohy. Můžete mi poradit ?
Danny45
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: 21 krásek

Příspěvek od Zipíno »

Vzhledem k tomu, že maximální velikost souboru v příloze je 100 kb, bych navrhl spíš uložit fotky na nějaké úložiště (je jich na netu dost) a sem vložit jen odkaz na přímý vstup do galerie.
671 grains of diplomacy-.50 BMG
Danny45
Příspěvky: 9
Registrován: 25 úno 2014, 17:00
Bydliště: Hladké Životice, okr. Nový Jičín

Re: 21 krásek

Příspěvek od Danny45 »

http://dobrmanek.rajce.idnes.cz/Britvy/
zde je odkaz na zmiňovaných 21 krásek. Uf s pomocí kamaráda. Snad to bude OK.
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: 21 krásek

Příspěvek od Vousáč »

Ta první břitva je super :lol: zubatá...
Ale jinak pěkné poklady.
V noci slyším i vousy růst
Danny45
Příspěvky: 9
Registrován: 25 úno 2014, 17:00
Bydliště: Hladké Životice, okr. Nový Jičín

Re: 21 krásek

Příspěvek od Danny45 »

Zřejmě mezi těmi 21 kráskami (kterým sláva už dávno zašla) není nic , co by stálo za komentář. :(
Zipínovi a Vousáčovi dík a přeji vždy ostrý břit.
Danny45
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: 21 krásek

Příspěvek od PetrS »

Ahoj Danny45,

mezi hojným počtem opravdu spotřebovaných čepelí, je několik Břitev, které nejsou spotřebované, mají dostatečnou velikost čepelí, nemají zničené střenky a dají se vrátit do Břitevnického života. Jde o to, zda chceš mezi nimi vybrat svoji Srdcovou Dámu pro holení, nebo jsi se rozhodl pro sbírání Břitev. Pro klasické holení, Ti bohatě vystačí 2-3 Krásky. Pokud budeš chtít postupně vyzkoušet více Břitev aby jsi našel tu pravou, tak si jich navybírej více, ale stejně nakonec budeš používat ony 2-3 a mezi těmi které jsou ve Tvé sestavě použitelné, takové rozhodně najdeš. Udělej základní rozdělení - spotřebované / dostatečně veliké. Poté je od sebe odděl a dál vybírej srdcem ty, které Tě nejvíce zaujaly. Ty opět odděl, aby jsi je mohl probírat jak moc se Ti líbí a uvidíš, že ty pravé na sebe nenechají dlouho čekat.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: 21 krásek

Příspěvek od Zipíno »

Ahoj Danny45!
Konečně jsem se dostal k počítači, který mne pustil na galerii fotek a zde je můj názor na jednotlivé kousky:
Foto 1 a 2: Důkaz o tom, jak dopadne Břitva použitá jako nůž na dřevu!!!
Foto 3 a 4: Někdo už ji přebrušoval na kotouči, na jedné straně je zvlněné ostří. Po nabroušení ale bude sloužit ještě velmi dlouho. 3 nýtky ve střence - původní - jsou důkazem, že jako nová byla v řadě drahých, velmi pečlivě vyrobených krásek.
Foto 7 a 8: Stará, ale spolehlivá. Po nabroušení pracantka na dlouhá léta holení.
Foto 9, 10 a 11: Prasklina v 1/3 od špičky + zuby, mnoho práce s přebroušením spojené se ztrátou cca 2 - 3 mm výšky čepele. Výsledek nejistý s vysokými náklady na zprovoznění.
Foto 12 a 13: Krásné střenky, po nabroušení plně funkční.
Foto 14, 15, 16, 19 a 20: Slušné kousky, po nabroušení mají před sebou výhled na jeden i více furtů práce, jak říká kolega PetrS.
Foto 21: Orezlá a možná i zubatá fazetka. Zřejmě bude nutno odbrousit 1 - 2 mm z výšky čepele. Pracné oživení.
Foto 27 a 28: Excelentně zachovalá, nejmenší práce s oživením. Po nabroušení spolu s obnoveným DOVO z fotek 3 a 4 nejlepší kousky celé kolekce.

Foto 5, 17, 18, 22 - 26, 29 a 30: Kousky, které bych už jen zakonzervoval a odložil do sbírky. Mají toho už mnoho za sebou a zaslouží si Břitvičkový důchod.
671 grains of diplomacy-.50 BMG
Odpovědět

Zpět na „Břitvy“