Střenka z uhlíkových vláken (carbonu)

Vše kol výroby renovace a střenek
Odpovědět
nithro

Střenka z uhlíkových vláken (carbonu)

Příspěvek od nithro »

Procházel jsem stránky zahraničních výrobců/modifikátorů břitev a narazil jsem na střenky z uhlíkových vláken, nebo-li carbonu. Např. zde. Tak mě napadlo, jestli někdo ze zdejších mistrů řemesla má s touto technologii/materiálem nějaké zkušenosti.

Případně, jestli nemáte aspoň rámcovou představu, kolik by taková "sranda" stála.
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Střenka z uhlíkových vláken (carbonu)

Příspěvek od ater »

Nejsem mistr, střenky dělám jen pro sebe tj. pár kousků. U profilů z uhlíku se na střenky podle mě na jednu břitvu vejdeš do 200 Kč. Použít se to dá, co mam uhlíkové tyčky tak mají dobré vlastnosti, na střenky se mi to zdá zbytečné. Subjektivně se mi zdají dostačující materiály jako je nějaké dřevo, rohovina, kost, které líp vypadají. Sehnatelné, co vím, jsou totiž hlavně profily jednobarevné (šedivé až černé).

Nevím jak je to s leštitelností, ale pružnost a obrobitelnost je v pohodě.
nithro

Re: Střenka z uhlíkových vláken (carbonu)

Příspěvek od nithro »

Teoreticky by to nemuselo být ani super lesklý. Stačilo by, aby to nebylo nějak ošklivě okousaný.

Takže to jde a nemuselo by to být ani nijak krvavě drahý. Ja mám pro carbon trošku slabost (kolo, brýle,...).
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Střenka z uhlíkových vláken (carbonu)

Příspěvek od relka »

Carbon..no, nějaký materiál se dá sehnat třeba na Jataganu. Chtělo by to ale vědět, co se kupuje. Šikmá hrana, může být s čtverečkovou texturou, nebo černá a čtverečky jen na ploše. Před víc jak patnácti lety jsem nechal dělat /byl to melouch/ korpus na bubínek pro dcerku. Jako mareriál fantastický. Nehnulo s ním nic.
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Ládes
Příspěvky: 9
Registrován: 22 úno 2015, 18:28

Re: Střenka z uhlíkových vláken (carbonu)

Příspěvek od Ládes »

Karbon je v podstatě to samé jako sklolaminát-pojené je to podobnou živicí,jen místo skelného vlákna se používá uhlíková tkanina-pozor při práci s ním pečlivě dbejte na ochranu,protože uhlíkové vlákno je velice tenké(vlas je proti tomu pořádný kmen),velice ostré a velice ochotně se přichytává a zapichuje kde se dá(v dýchacích cestách to není to pravé ořechové). :(
nithro

Re: Střenka z uhlíkových vláken (carbonu)

Příspěvek od nithro »

Duky za info! Radsi si na nej dam extra pozor:)
Odpovědět

Zpět na „Střenky“