Prírodné mydlo na holenie zo Slovenska

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Odpovědět
Uživatelský avatar
duun
Příspěvky: 58
Registrován: 08 úno 2015, 06:26
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Prírodné mydlo na holenie zo Slovenska

Příspěvek od duun »

Dobý deň, páni ;)

dovoľte, aby som sa Vám predstavila: volám sa Zuzana.

Zaoberám sa už štvrtý rok výrobou prírodného mydla. Robím ich v maličkých dávkach doma v kuchyni - z rôznych druhov rastlinných olejov ale aj živočíšnych tukov, ktoré získavam od chovateľov a sama čistím, aby boli vhodné do mydiel. Pri tvorbe receptov sa zameriavam na to, aby moje mydlá boli najjemnejšie a najčistejšie v zmysle chemických prísad - používam oleje z potravinových obchodov, prírodné silice - extrakty bylín, domáci med od včelára, kozie mlieko od priateľov z lazov, domáce žĺtky od našich sliepok ;).. vlastnoručne nazbierané byliny - zbieram ich tam, kde je čisto, bez rôzneho spadu, v okolí našej obce. Žiadne syntetické "vône do kozmetiky a mydiel". Ani syntetické "farby do mydla". Iba prírodné prísady, špeciálne vyberané, aby mali priaznivý vplyv na pokožku.

V dnešnej dobe je prírodné mydlo trendy - ľudia s problémami pokožky si ich nevedia vynachváliť. Na Slovensku je pár výrobcov, ktorí prešli celou kalváriou schvaľovania prevádzky, testovania každého receptu, certifikácie, absovovania kurzov apod. Títo ľudia vyrábajú mydlo na predaj, aby sa im vrátili dosť veľké náklady, čo do podniku museli dať. Musia myslieť ekonomicky, robiť mydlo efektívne...

Ja robím mydlo v kuchyni, v malom a predávať ho ako mydlo oficiálne nesmiem. Aby som bola celkom úprimná ;)
Ekonomickosť výroby ma až tak netlačí, mydlo ma baví, mám rada výzvy, robím rada to, čo sa "nedá" ;)

Ale aby som konečne prešla k veci, prečo som tu, na exkluzívne pánskom fóre?
(nemali by ste tu mať pri registrácii nejakú kontrolu, či nový člen je vôbec chlap? ;P)

Takže podstata: za posledné dva roky sa usilujem na základe poznatkov po troške vyextrahovaných hlavne z amerických mydlárskych fór vytvoriť recept na mydlo na holenie. Takže - ten recept, podľa všetkého, sa mi podarilo vytvoriť. Nie, nie je to obyčajné olivové mydlo s vôňou a la old spice, ktoré na koži nechá iba riedky slizký film. Ani penivé bublinkujúce glycerínové mydlo, ktorého pena nevydrží ani 15 sekúnd a nekĺže.

Moje mydlo na holenie je zvlhčujúce, jemné a s hustou, krémovou a trvanlivou penou. Zmäkčuje fúzy a umožňuje hladké kĺzanie ostria. Našľahaná pena v miske ostane do druhého dňa alebo aj týždeň... obschne - ale nespľasne ;)
Mydlo je pochopiteľne celkom prírodné, úplne bez dráždivých chemických látok.


Čo je najlepšie, môžem doň pridať prísady podľa priania! ;) Viem spraviť polkilovú dávku na prianie.

Čítala som tu u Vás, že sa mnohým mužom páči santalová vôňa. Santalová silica sa dá kúpiť na Slovensku. Je drahšia, ale je prírodná. Pridať ju do mydla nie je problém... takisto levanduľa, mäta, eukalyptus, pačuli, aloe vera, nechtík, kozie mlieko, hodváb, lanolín, avokádový, arganový či jojobový olej a more ďalších vecí....

Páni, rada by som Vám svoje mydlo predstavila. Je tvrdšie a na štetku sa najlepšie naberá, keď bolo chvíľu namočené. Mám momentálne k dispozícii odležané vzorky zo skúšobnej dávky -

1. druh obsahuje: srvátku (v mydle pôsobí proti vysušeniu pleti), lanolín, avokádový olej a prášok zo santalového dreva (je tam kvôli sťahujúcim účinkom), vôňa je jemne levanduľová. Mám 5 vzoriek.

2. druh obsahuje: srvátku, jojobový olej, aloe vera a santalovú silicu, vôňa je slabo santalová (silice malo ísť viac, teraz to už viem). Z tohto mám 4 vzorky.

Vzorky majú podobu okrúhlych, cca 2-3 mm hrubých plátkov o priemere 7 cm. Akurát do dlane.

Kto má záujem vyskúšať moje mydlo, pošlem mu jednu vzorku výmenou za džentlmenský sľub, že neskôr uverejní recenziu v tomto vlákne ;) Adresu na zaslanie mi, prosím, napíšte do súkromnej správy spolu s číslom receptu - 1. alebo 2. Pošlem aj do Čiech. Vzoriek je spolu zatiaľ iba 9, takže iba najrýchlejší budú môcť mydielko otestovať!

Mydlá boli vyskúšané mojimi príbuznými. Ohlasy sú zatiaľ pozitívne. Rada by som však mala recenziu od fajnšmekra ;)


Prajem Vám peknú nedeľu! ;)

Z.
Naposledy upravil(a) duun dne 19 bře 2015, 08:45, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Prírodné mydlo na holenie zo Slovenska

Příspěvek od Wiking »

Ahoj Zuzanko.
Vitej zde na nasem foru.
Pokud by nebyl problem poslani do CR, tak to by bylo super.
V tom pripade bych si rad par vzorku zamluvil. Jak rikam, nemusi to byt moc,
staci tak na 2 -3 oholeni.
U mydel malych varicu je nejvetsim problemem stabilita peny, clovek si nanese penu na oblicej, napred na jednu stranu, pak an druhou a mezitim ta prvni strana peny zmizi, bublinky popraskaji a pena je pryc.
To je problem 90% mydel ktere nejsou prumysloveho puvodu.
Bylo by super kdyby jsi patrila k tem 10% kteri to opravdu umi!
Napises nam i chemicke slozeni? Recepruru, ne, to je Tvoje tajemstvi, to nepotrebuji, ale jen to slozeni.
Muze to byt i slovensky, nemusis to psat latinsky :-)


Posilam Ti moji adresu pres SZ.

Diky moc.
L.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
nithro

Re: Prírodné mydlo na holenie zo Slovenska

Příspěvek od nithro »

Jsem tady na forum sice naprosty novacek, ale i presto bych toto mydlo rad vyzkousel. Takze pokud bych se mohl o kousek uchazet, pripadne kdyby mi pak nekdo ze sluzebne starsich par hoblinek podaroval... Predem diky a drzim palec pri dalsim vareni a experimentovani.
Uživatelský avatar
duun
Příspěvky: 58
Registrován: 08 úno 2015, 06:26
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prírodné mydlo na holenie zo Slovenska

Příspěvek od duun »

nithro píše:Jsem tady na forum sice naprosty novacek, ale i presto bych toto mydlo rad vyzkousel. Takze pokud bych se mohl o kousek uchazet, pripadne kdyby mi pak nekdo ze sluzebne starsich par hoblinek podaroval... Predem diky a drzim palec pri dalsim vareni a experimentovani.
Ahoj,

napíš mi do súkromnej správy adresu, pošlem Ti vzorku ;) Mám ešte z oboch po jednom krúžku.. tak napíš aj, ktorý chceš vyskúšať..

Z.
Uživatelský avatar
duun
Příspěvky: 58
Registrován: 08 úno 2015, 06:26
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prírodné mydlo na holenie zo Slovenska

Příspěvek od duun »

Wiking píše:Ahoj Zuzanko.
Vitej zde na nasem foru.
Pokud by nebyl problem poslani do CR, tak to by bylo super.
V tom pripade bych si rad par vzorku zamluvil. Jak rikam, nemusi to byt moc,
staci tak na 2 -3 oholeni.
U mydel malych varicu je nejvetsim problemem stabilita peny, clovek si nanese penu na oblicej, napred na jednu stranu, pak an druhou a mezitim ta prvni strana peny zmizi, bublinky popraskaji a pena je pryc.
To je problem 90% mydel ktere nejsou prumysloveho puvodu.
Bylo by super kdyby jsi patrila k tem 10% kteri to opravdu umi!
Napises nam i chemicke slozeni? Recepruru, ne, to je Tvoje tajemstvi, to nepotrebuji, ale jen to slozeni.
Muze to byt i slovensky, nemusis to psat latinsky :-)


Posilam Ti moji adresu pres SZ.

Diky moc.
L.
Ďakujem za milé privítanie ;)

Na krúžku je zloženie napísané ceruzkou ;) Zajtra odošlem...
Poviem len toľko, že je 100 % prírodné a okrem hydroxidu sa všetky zložky dajú jesť ;)
(Zo zloženia šikovný mydlár recept ľahko odvodí ;)

Čo viem, v Európe to snáď nikto v malom nerobí. Teda nie tak, aby to skutočne fungovalo ako mydlo na holenie. V USA tieto mydlá hodiny varia. Mne sa podarilo vyrobiť ho za studena tak, že sa dá naliať do foriem... to znamená, že sa doň dá bez straty účinku zakomponovať napríklad kozie mlieko alebo aloe vera. Teplota hmoty počas výroby nepresiahne nejakých 40 stupňov vo valcovej forme.. a v miskách ešte menej.

Mydlo na holenie je špecifické stabilitou a hustotou peny a kĺzavosťou. Tie, čo toto nemajú, nie sú mydlá na holenie....
Naposledy upravil(a) duun dne 08 úno 2015, 18:27, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
valentin75
Donátor
Příspěvky: 437
Registrován: 04 dub 2011, 13:09

Re: Prírodné mydlo na holenie zo Slovenska

Příspěvek od valentin75 »

duun píše:..
... ..........., lepkavou, ...... penou......
.
Čo znamená " lepkavou penou " ?

Mal som jedno holandské mydlo ktoré malo tak lepkavú penu že mi britva zastala na tvári uprostred ťahu a bol som rád
že som sa neprerezal do úst .
Palo
Uživatelský avatar
duun
Příspěvky: 58
Registrován: 08 úno 2015, 06:26
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prírodné mydlo na holenie zo Slovenska

Příspěvek od duun »

valentin75 píše:
duun píše:..
... ..........., lepkavou, ...... penou......
.
Čo znamená " lepkavou penou " ?

Mal som jedno holandské mydlo ktoré malo tak lepkavú penu že mi britva zastala na tvári uprostred ťahu a bol som rád
že som sa neprerezal do úst .
To znamená, že pena je hustá a relatívne viskózna, nie ľahká, nadýchaná a porézna.. tak to bolo myslené ;)
Uživatelský avatar
duun
Příspěvky: 58
Registrován: 08 úno 2015, 06:26
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prírodné mydlo na holenie zo Slovenska

Příspěvek od duun »

Týmto uzatváram túto ponuku vzoriek - všetky už majú majiteľa. Zajtra sa ich pokúsim odoslať.

A budem sa tešiť na recenzie ;) Pozitívne aj negatívne ;)

Z.
Uživatelský avatar
duun
Příspěvky: 58
Registrován: 08 úno 2015, 06:26
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prírodné mydlo na holenie zo Slovenska

Příspěvek od duun »

Dobrý večer,

všetky vzorky som dnes podala na pošte a páni skúšajúci dostali do súkromnej pošty podacie číslo, takže môžu sledovať ich progres ;) Keď zásielka vyjde z krajiny odosielateľa, mala by sa dať podľa podacieho čísla ďalej sledovať s pomocou služby Českej pošty https://www.postaonline.cz/trackandtrace.
Vzorky by mali byť doručené do 3-5 dní, tak snáď do konca týždňa budú u Vás ;)

Ešte by som rada podotkla, že vzorky sú z úspešnej testovacej dávky. Z dvoch dávok. Majú vôňu, ale je iba decentnú, slabú. To preto, lebo som nevedela, ako sa testovacia dávka podarí, nechcela som zbytočne márniť drahú silicu, ak by sa to nepodarilo. V prípade 2. receptu som zase predpokladala, že pridané množstvo bude dostatočné, podľa skúseností z minula a ukázalo sa, že dnes predávaná santalová silica je akási slabšia %) Nič už nie je také, ako kedysi... Každopádne - vôňa nie je to, čo by ste mali na tých vzorkách podrobne hodnotiť. Skôr ma zaujíma názor na kvalitu peny, pocit pri holení a účinok na pleť ;)

Ďakujem a prajem pekný večer!

Z.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Prírodné mydlo na holenie zo Slovenska

Příspěvek od Radgost »

Snad by bylo vhodné vložit i web produktu.

http://www.mydlozhrochote.sk

Těším se na Wikingovu recenzi.
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“