Uchigumori-do

...Naniwy, nagury, břidlice, coticule, Charnley Forest, etc., etc...
Odpovědět
rrak
Příspěvky: 3
Registrován: 27 dub 2015, 19:56

Uchigumori-do

Příspěvek od rrak »

Ahoj,
mohl by mě někdo poradit čím se dá orovnat kámen uchigumori-do v takovémto surovém stavu (viz příloha)?
uchigumori-do.JPG
předpokládám že se na to použije kámen kterým se orovnávají kameny při leštění takže nejspíše stejná otázka jak se jmenuje kámen kterým se pak kámen orovnává při leštění?

Děkuji za rady :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Vlcak
Donátor
Příspěvky: 533
Registrován: 21 pro 2011, 08:19
Bydliště: Olomouc

Re: Uchigumori-do

Příspěvek od Vlcak »

Klasická cesta na srovnávání brusné plochy kamenů do roviny je použití hrubého brusného papíru, který vodou přilepíš na rovnou plochu, např. skleněnou desku a na této sestavě pak kámen srovnáváš. Dá se také použít např. diamantová brusná deska např. od DMT. Ale to je nákladnější řešení.
Můžeš nám napsat něco více o tom tvém kameni uchigumori-do?
brael
Příspěvky: 103
Registrován: 14 zář 2014, 13:35
Bydliště: Levice

Re: Uchigumori-do

Příspěvek od brael »

Mne velmi dobre poslúžila na hrubé zarovnanie ( nie tohto kameňa) mriežka na brúsenie sádry a potom ďalej som pokračoval tak ako píše Vlcak
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Uchigumori-do

Příspěvek od Radgost »

rrak
Příspěvky: 3
Registrován: 27 dub 2015, 19:56

Re: Uchigumori-do

Příspěvek od rrak »

Děkuji za radu to stím smirkem jsem už četl ale nepotřebuju to vlastně ani rovný protože to chci na leštění mečů takže stejně budu orovnávat jak bude potřeba tak nějak do čočky..
co se týče kamene tak je teprv na cestě koupil jsem si tento: http://www.namikawa-ltd.com/data/namika ... a37a34.JPG a až příjde budu ho potřebovat srovnat tak se na to chci předem připravit..:-)

Jde mě také o to že jsem koukal že při leštění ty kameny občas orovnávají nějakým jiným kamenem ale nikde se mě nepodařilo najít co je to za kámen. Jsem v tomto ohledu uplný začátečník takže ani uplně nevím kde čerpat informace tak jsem se jako první zeptal tu protože jsem viděl že pár lidí tu má celkem slušné sbírky kamenů.. :)


Víceméně asi hledám něco takovéhohle jako je na tomto videu čas cca 0:30
https://www.youtube.com/watch?v=jhP4V-nCbwk


Jinak Radgost děkuji toto jsem úplně přehlédl.
Odpovědět

Zpět na „Brusné kameny“